Бердичівські судові виконавці сповна скористались новими можливостями боротьби з «аліментщиками» — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Бердичівські судові виконавці сповна скористались новими можливостями боротьби з «аліментщиками»

Вже більше року триває реформування виконавчої служби. Так, крім державних виконавців, віднедавна почали працювати і приватні виконавці. Але для того, щоб ефективніше працювати і тим, і іншим, законодавці зробили більш жорсткими вимоги до боржників. Про ці новації журналісту «РІО-Бердичів» розповів начальник Бердичівського міськрайонного відділу виконавчої служби Пригунов Володимир Васильович.


- Коли почали діяти нові вимоги до боржників?

Асенизатор

- Заходи щодо посилення відповідальності боржників по аліментах вступили в дію 6 лютого 2018 року вигляді змін до ст. 71 «Закону України «Про виконавчі провадження». Тепер виконавець ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ при наявності у людини заборгованості, яка перевищує 6-місячний розмір нарахованих аліментів, винести чотири постанови: постанову про обмеження права виїзду за кордон; постанову про заборону керування транспортним засобом; постанову про обмеження користування мисливським знаряддям та зброєю; постанову про обмеження права полювання.


- А якщо ці постанови не подіють, у людини немає зброї, посади і вона не виїздить за кордон?

- Тоді судовий виконавець може скласти протоколи про притягнення боржника до примусових робіт тривалістю від 120 до 240 годин, вся зарплата з яких іде на погашення аліментів. Але такі протоколи повинен розглянути суд. До речі, боржнику нині не тільки забороняється виїзд за кордон, але й не потрібна його згода для виїзду дитини за кордон.


- Скільки «аліментщиків» є на обліку Бердичівського відділу виконавчої служби?

- Станом на 23 лютого у відділі перебуває 2263 виконавчих провадження, з яких заборгованість понад 6 місяців має 199 осіб. Всім їм вже виписані вищевказані постанови, а щодо двох складені адміністративні протоколи. За результатами постанов вже сплачено 45 тисяч гривень боргу, в тому числі один боржник сплатив більш ніж 26 тисяч гривень. Всього ж у відділі знаходиться 6818 проваджень, тобто «аліментщики» складають близько третини всіх боржників, а все інше – банківські борги, борги пенсійного фонду, податкової або ж борги людини перед іншою людиною.


- Який середній розмір аліментів на одну дитину присуджує нині суд?

- В нових провадженнях, які надходять нині з суду, середній розмір аліментів складає 740 – 930 гривень, а за провадженнями, які були виписані раніше, - біля 600 гривень.


- Які стягнення залишаються проблемними і після новацій?

- Якщо боржник знаходиться в Криму або на окупованих територіях Донбасу, або ж перебуває в тюрмі, де не працює і не отримує ніякого доходу.

Інтерв’ю брав Олександр Доманський

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.