Бердичівські депутати хочуть отримувати по 50 тисяч гривень на рік — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Бердичівські депутати хочуть отримувати по 50 тисяч гривень на рік

Мабуть, одне із тих питань, котре на сесії міської ради обговорювалося детально і не менш бурхливо, розділило депутатський корпус на кілька частин, кожна з яких мала своє бачення і позицію стосовно немалої суми грошей міського бюджету – 1,8 мільйона гривень.

Ціль, на яку запланували спрямувати такі кошти, теж розглядалася на сесії не однобоко. Справа в тому, що депутат від «Патріотичної партії» Станіслав Лужанський став автором проекту рішення про створення фонду депутата міської ради VII скликання. На сесії присутні представники політичних фракцій повинні були проголосувати не лише за створення такого фонду, але і за програму використання коштів та встановлення суми фонду на 2018 рік.

Асенизатор


Загалом даний фонд згідно складеної програми – це кошти бюджету міста, спрямовані на підвищення рівня соціального захисту громадян (дітей, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів) та на розв’язання інших життєво важливих проблем міста. Тобто, як пояснили самі депутати, до них доволі часто звертаються з різними проблемами та проханнями виборці, просячи допомогти та вирішити ситуацію, що склалася. І якби депутати мали певну суму коштів, видану з міського бюджету кожному на весь рік, то можна було б допомогти згідно звернень у проведеннях ремонтів будинків, проведеннях благоустрою, заміні інженерних комунікацій, облаштуванні дитячих майданчиків, облагородженні парків, скверів, порізці дерев та навіть ремонті доріг і освітленні вулиць.


Коротше кажучи, як тільки хтось з людей звернеться до депутата свого округу (хоча більшість бердичівлян, як показує практика, навіть не знають їх) з проханням, то кошти з фонду можна буде розподілити на вирішення тих чи інших ситуацій. Станіслав Лужанський запропонував у проекті рішення суму не менше 50 тисяч гривень на кожного депутата в рік, але додав, що ці кошти можна буде розподіляти у разі перевиконання бюджету. Щоправда міський голова одразу попередив, що на руки гроші видаватися не будуть, а процедура може бути така, яка практикується з обласними депутатами.


От тільки проблема виникла в тому, що на даний момент цих коштів у міському бюджеті немає, а дехто запропонував, щоб гроші від перевиконання бюджету спрямувати на медицину, на яку їх однозначно бракує. Крім того, на сесії було зазначено, що проект рішення не зовсім відповідає чинному законодавству і є ряд юридичних помилок, котрі потрібно виправити і все доопрацювати, бо в такому вигляді за нього голосувати не можна.


Одні депутати пропонували голосувати за такий проект, який є, а потім по ходу внесення відповідних поправок винести на розгляд наступної сесії. Інші ж наполягали на тому, що за нього голосувати зараз не варто, все рівно коштів в бюджеті поки що немає. Більше того, Василь Мазур вказав, що він то і не проти наче існування такого фонду, але все потрібно робити згідно чинного законодавства, бо по-перше, це є гроші бюджету, а по-друге, у разі чого, відповідальність нестимуть аж ніяк не депутати, а міський голова. А сума, як було зазначено, доволі серйозна.


Суперечки і різні позиції представників політичних сил міста, можливо, й надалі продовжувалися б і кожен виказував би свою думку, якби автор проекту рішення не вирішив попросту зняти його з порядку денного для подальшого опрацювання. Тим більше часу для цього вистачає, адже коштів від перевиконання бюджету поки немає і була пропозиція у разі чого закладати гроші у фонд не в цьому році, а в наступному, 2019-му.

IMG 5927

IMG 5930

IMG 5931

IMG 5972

IMG 5979

IMG 5985

IMG 5986

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.