Об’єднання громад продожується на Бердичівщині – Половецьке каже «Так» Гришківцям — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Об’єднання громад продожується на Бердичівщині – Половецьке каже «Так» Гришківцям

Після того, як у верхах почали говорити, що нинішній рік є останнім для добровільного об’єднання територіальних громад, цей процес знову активізувався в Бердичівському районі. Адже після того, як більше року тому утворилась Семенівська об’єднана громада, подальші хаотичні процеси об’єднання інших сільських рад, про які ми писали неодноразово, результатів поки що не приносили. Для того, щоб вони стали можливими нині, нарешті відійшли від думки створити велику громаду і почали гуртуватись кілька майбутніх громад на теренах колишнього району.

Так, вже пройшли громадські слухання по пропозиції Райгородецької сільської ради до об’єднання в Андріяшівці, Буряках, Великій П’ятигірці та Маркушах, де дали позитивну відповідь такому формату. Очікувалось, Озадівка і Гардишівка теж доєднаються до цього об’єднання, але в них ситуація залишилась невизначеною, як і в інших сільських громадах так званого Чуднівського напрямку.

Асенизатор


Натомість пропозиція Гришковецької селищної ради щодо об’єднання сільських громад так званого Житомирського напрямку, знаходить все нових і нових послідовників. Так, на минулому тижні відбулись громадські слухання в Осиковому, де лише дві людини були проти, а абсолютна більшість присутніх була «за» об’єднання в Гришковецьку громаду. В Реї, щоб вислухати думку громади щодо об’єднання, поступили по-іншому. Голова, секретар та сільські депутати обійшли всі двори в Реї та Гвоздаві і запитали персонально кожного жителя. Переважна більшість була «за» об’єднання з сусідами в компактну, але досить спроможну громаду.


В неділю жителі Половецького і Хмельового теж збирались, щоб вирішити долю подальшого адміністративного устрою своїх сіл. До актової зали Половецької школи прийшло майже сто осіб. Морозної погоди люди покинули теплі домівки і були щиро налаштовані на конструктивну працю для визначення напрямку майбутнього розвитку села. Вони перервали довгу розповідь спеціаліста Житомирського центру розвитку про те, як гарно живуть об’єднані громади в Ємільчинському, Черняхівському і Житомирському районах, і сказали, що ми зібрались тут, щоб вирішувати долю свого району і свого села.


Сільський голова Василь Іванович Глищук детально розповів про всі можливі конфігурації, які за останні три роки обговорювались щодо подальшої долі Половецького та врешті-решт закликав жителів до об’єднання в Гришковецьку громаду, як найкращий на сьогодні варіант, який можна самим прорахувати і спланувати, адже тим, хто буде і надалі сумніватись, варіанти напишуть уже не на місцях, а в Житомирі чи Києві.
В процесі обговорення, як завжди на подібних заходах, люди вимагали гарантій, що станеться саме так, і що держава виконає всі свої обіцянки щодо надання повноважень та ресурсів новим громадам. Але хто ж такі гарантії може дати? Присутні згадували часи, коли п’ять сіл були об’єднані в один радгосп і більшість грошей вкладались в благоустрій центрального села, та побоювались, чи не станеться подібне і в новій спільноті. Також хвилювались жителі Половецького, чи вистачить грошей на ремонт їхньої красуні-школи, адже потрібно переробляти дах, через який нині води біжить аж до першого поверху.


На збори прибула делегація депутатів Гришковецької селищної ради, які були ініціаторами нинішнього формату об’єднання і які по черзі закликали до спільної та активної праці всіх присутніх у залі.
Після дискусій та обговорень головуючий запропонував перейти до голосування. Всі присутні одноголосно підтримали об’єднання, тим самим дали можливість депутатам сільської ради прийняти відповідне рішення сесії та продовжити організаційні процеси реформування.

P.S. По обіді цього ж недільного дня пройшли громадські слухання і в селі Хмельове, яке входить до Половецької сільради. Хоч там було менше присутніх, але вони теж одноголосно проголосували за об’єднання.

Так може виглядати карта Бердичівського району на кінець року:

kartr Grishk gromada

Polovecke1

Polovecke2

Polovecke4

Polovecke5

Polovecke6

Polovecke7

Polovecke8

Poljvecke9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.