Просимо Олександра Ревегу підтримати Закон про податкову відповідальність громадян — РІО Бердичів

Понеділок, 21 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Просимо Олександра Ревегу підтримати Закон про податкову відповідальність громадян

14 бер. 2018 Олександр Доманський

12 березня до Верховної Ради України надійшов проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян".

Суть його в тому, щоб українці мали можливість вибирати форму та способи нарахування і оплати власних податків.

Асенизатор


Надаємо для ознайомлення пояснювальну записку до Закону в повному обсязі та закликаємо народного депутат України, обраного в нашому окрузі, Олександра Васильовича Ревегу підтримати даний законопроект №8109.

Голова Бердичівської регіональної асоціації приватних підприємців Олександр Доманський

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Сьогодні в Україні чинним законодавством передбачена процедура адміністрування податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), за якої платник цих зобов'язань самостійно не здійснює їх сплату. Натомість у більшості ж розвинутих країн громадяни самі здійснюють сплату своїх податкових зобов'язань.
Більшість українських громадян не мають достатнього розуміння, яку саме частину своїх доходів вони сплачують до бюджетів різних рівнів у вигляді податкових зобов'язань, а отже і не мають достатньої мотивації для здійснення контролю за витрачанням бюджетних коштів. Також, через несамостійність сплати ПДФО громадяни фактично не користуються передбаченими чинним законодавством податковими пільгами, оскільки процедура отримання надміру сплаченої частини податку на доходи фізичних осіб вкрай забюрократизована.
Водночас надмірне фіскальне навантаження на фонд заробітної плати спонукає роботодавців до пошуку шляхів оптимізації сплати ЄСВ.


Проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян"пропонується змінити процедуру адміністрування ПДФО та ЄСВ шляхом встановлення обов'язку самостійної сплати платником податків цих зобов'язань. Водночас, з метою уникнення проблем на початку впровадження цієї норми, у законопроекті передбачено можливість найманого працівника, платника податків цих податкових зобов'язань, на добровільних засадах доручати їх адміністрування своєму роботодавцю, а сама процедура самостійної слати передбачає необхідність наявності в платника електронного кабінету.
Запропонованим проектом загальне фіскальне навантаження ПДФО + ЄСВ знижується до 25 % (10 % ПДФО та 15 % ЄСВ), що в свою чергу відповідає даним міжнародних досліджень, які свідчать, що для детінізації необхідно щоб співвідношення загальної ставки податків до витрат на ухилення від їх сплати не перевищувало 3 до 1. Таке фіскальне навантаження має привести до процесу детінізації виплат заробітної плати і поступового збільшення надходжень до бюджету та пенсійного й інших соціальних фондів. Законопроектом також передбачено зняття обмеження розміру бази для сплати єдиного соціального внеску, що також сприятиме збільшенню надходжень до пенсійного й інших соціальних фондів.
Законопроект створює стимули для персональних пенсійних накопичень шляхом зменшення бази оподаткування на відповідні внески, оптимізує податкові соціальні пільги й забезпечує можливість для громадян безпосередньо користуватись ними.
Законопроект спрямований на підвищення податкової грамотності та відповідальності громадян, а також усвідомлення сутності державного будівництва.


2. Мета законопроекту
Метою розроблення даного законопроекту є забезпечення умов для легалізації оплати праці, підвищення податкової грамотності працівників, необхідністю збільшення надходжень коштів єдиного соціального внеску (ЄСВ) у відповідні фонди соціального страхування, а також задоволення потреб місцевого та державного бюджетів України. Важливою підставою для прийняття цього законопроекту є забезпечення умов для створення робочих місць в Україні.


3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту
Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в частині адміністрування ПДФО та ЄСВ і передбачити обов'язок платника податків самостійно сплачувати такі зобов'язання.


4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Основним законодавчим актом, що регулює сферу адміністрування податкових зобов'язань, є Податковий кодекс України.


5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація положень цього законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.


6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту
Зменшення фіскального навантаження на платників податків до економічно обґрунтованого та поступове звільнення роботодавців від непотрібних додаткових витрат, пов'язаних з адмініструванням дасть можливість вивести з тіні реальні доходи суб'єктів господарювання та фізичних осіб, виплату зарплати, створити умови для легалізації всього обсягу найманої праці та отримати додаткові надходження до пенсійного і соціальних фондів, державного та місцевих бюджетів.


Законопроект враховує інтереси як держави, так і найманих осіб, і підприємців, забезпечує умови для подальшого розвитку малого та середнього підприємництва та створення робочих місць.
 
Народні депутати України:
О. П. Продан
І. В. Мірошниченко
В. М. Романюк
О. І. Данченко
В. В. Чумак
Л. П. Козаченко
Ю. І. Соловей
Б. Ю. Береза
Д. Є. Добродомов

Відео

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.