Громадські слухання в Райках можуть змінити географію майбутнього Бердичівського району — РІО Бердичів

Громадські слухання в Райках можуть змінити географію майбутнього Бердичівського району

У п’ятницю в клубі села Райки в рамках процесу об’єднання територіальних громад пройшли громадські слухання. Питання, яке обговорювалось і голосувалось на цих зборах – про прийняття ініціативи Скраглівської сільської ради та входження Райківської громади в майбутню Скраглівську об’єднану територіальну громаду.

До відремонтованої  клубної зали прийшло більше, ніж півсотні жителів села, завітали гості з районної ради та нинішні сільські голови деяких сіл майбутньої громади. Також, вже традиційно, на слуханнях був представник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування.

Саме він, після вступного слова сільської голови Райків Семенюк Майї В’ячеславівни довго і детально розповідав про деталі процесу об’єднання як на рівні України та області, так і на рівні Бердичівського району. В нього ж і допитувались селяни, як же воно буде жити в громаді, до якої увійдуть 8 нинішніх сільських рад (Скраглівська, Малосілківська, Швайківська, Слободищенська, Гардишівська, Озадівська, Мирославська та Райківська).

Головне, що хотіли почути присутні, чи не будуть гроші з податків їхнього кар’єру іти на фінансування соціальної сфери інших сіл, які на їх думку, бідніші, ніж Райки. Але спільними зусиллями і спеціаліст з Житомира, і Майя В’ячеславівна, і голова з Слободища, розвінчали цей міф про багаті Райки і бідних сусідів.

Цікавило людей також, що буде зі стадіоном та оздоровчим табором у Скраглівці, і з будівлею райдержадміністрації в Бердичеві . Але питання звучали не просто задля цікавості, а в аспекті, як нам далі з цим майном розпоряджатись. Тобто, громада ще не створена, а вже видно, що в новій формі устрою люди почали відчувати свою власну відповідальність за поки що чужі (районні) об’єкти.

Експерт заспокоїв слухачів, що зі стадіоном трохи простіше – можна домовитись і по черзі грати там у футбол, а ось з табором та іншими об’єктами спільної власності, в тому числі і з школами, буде складніше, але буде саме так, як вирішить рада майбутньої громади. Не в Бердичеві, не в Житомирі чи Києві, а саме тут, в Райках, Скраглівці та Мирославці будуть прийматись рішення.

Агітував за створення такої громади і депутат районної ради від Райок, керівник місцевого аграрного підприємства Габріел Карленович Мкртчян, тому що ті громади, які об’єднались першими вже отримали від держави чимало фінансів та можливостей.

Врешті-решт голосування показало, що 60 присутніх з 63 сказали «так» об’єднаній громаді, тим самим дали можливість перейти до наступних кроків у непростому процесі адміністративного переділу.

Станом на сьогодні, карта майбутнього району в кінці року може виглядати так: існуюча нині Семенівська громада та три,які зараз в процесі створення – Гришківецька, Райгородецька та Скраглівська. Невизначеною досі залишається доля сільських рад Садків, Бистрика і Романівки.  В останньому селі двічі не проголосували за входження ні до Скраглівської, ні до Райгородоцької громад, хоча ходять чутки, що все ще там може змінитись.

karta 4 gromady111

Rauki5

Rayki6

Rayki7

Rayki8

Rayki9

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.