Четвер, 8 Грудня

Озадівка, Малосілка та Слободище увійдуть до складу Бердичівської міської громади

Також мають увійти до майбутньої об’єднаної громади з центром в місті Бердичеві села Бистрик, Гардишівка, Мирославка, Райки, Романівка, Скраглівка та інші населені пункти, які розташовані нині на території цих сільських рад.
Так написано в проекті рішення Житомирської обласної ради, який 2 травня було оприлюднено на офіційному сайті облради. Саме рішення має назву «Про внесення змін у перспективний план формування територій громад Житомирської області» і має бути прийнятим на сесії обласної ради орієнтовно 30 травня.

До цього рішення є кілька додатків. В одному з них міститься паспорт Гришковецької об’єднаної громади, яка майже готова до об’єднання, інший додаток стосується Коростишівської громади, а ось назва третього додатку звучить так: «Зміни до перспективного плану формування територій громад Житомирської області». Саме в цьому додатку і схована та інформація, яка винесена в заголовок статті.


Для зручності ми забрали з документу інформацію про інші райони, а залишили лише ту, яка стосується Бердичівщини. Як видно з таблиці, Садківську сільську раду планують приєднати до вже діючої Семенівської громади і створити ще три громади – Гришковецьку, Райгородоцьку та Бердичівську.


Про Скраглівську сільську громаду, для формування якої були вже виконані майже всі необхідні дії, сесії рад, громадські обговорення тощо, тут навіть не йдеться.


Чому на сесію обласної ради виноситься саме такі зміни в перспективний план, можна лише робити припущення. І серед таких припущень найбільш вірогідні чинники особистого характеру. Гришковецьку ОТГ «пропустили», бо вона більш-менш логічна, компактна і в центрі цієї громади проживає діючий народний депутат. Райгородецька ОТГ, хоч і набагато менша як за населенням, так і за спроможністю, але теж компактна і до її складу входять Буряки, звідки родом нинішній голова ОДА. І дуже вірогідно, що на якомусь етапі міркувань між вищеназваними посадовцями сказав своє слово і міський голова Бердичева, який аж ніяк не вважає себе менш значущим в регіоні.


Саме тому десь почались розмови про те, що у випадку, коли навколо Бердичева створяться чотири громади, то місту не залишиться території для росту, (буцімто не було можливості у міста взяти під свою опіку всю територію району). Напевно, тоді і вирішили доєднати до Бердичева ті села, які в процесі свого об’єднання так і не спромоглись швидко й однозначно проробити всі необхідні процедурні кроки. А якщо підрахувати кількість населення майбутньої Бердичівської міської громади, яка складе приблизно 87,5 тисяч мешканців (що трохи менше, ніж планка у 90 тисяч, після якої вибори мера проводяться у два тури) та прийняті нещодавно зміни до законів, згідно яких при приєднанні сіл до міст обласного значення взагалі не потрібно проводити вибори, то нова громада – це мрія Бердичівського міського голови.


Хоча на заваді такої мрії цілком можуть стати ті жителі громади, які вже доклали чимало зусиль для об’єднання сіл в іншому форматі. Так, за чутками, депутати районної ради вже закликають провести позачергову сесію, щоб висловити свою категоричну незгоду з проектом рішення обласної ради.

 

tabl plan

karta 4

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

Офіційна інформація

Одинокі переселенці завтра можуть отримати у Бердичеві продуктові набори

Одинокі переселенці завтра можуть отримати у Бердичеві продуктові набори

08 грудня 2022

Їх цієї п’ятниці, 09 грудня, роздаватиме Благодійний фонд «Карітас Бердичів УГКЦ. Продукти отримають ті внутрішньо переміщені особи, які не отримували у фонді допомогу після 01 листопада поточного року.

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.