Бердичівські депутати міряються… петиціями — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівські депутати міряються… петиціями

Справжню бучу серед представників політичних сил міста здійняли розміщені на сайті Бердичівської міської ради 2 петиції, протилежні одна одній, проте стосуються вони, конкретно кажучи, однієї і тієї ж особи. Точніше іскрою для такого шаленого скандального вогнища стала секретар міської ради Юлія Лефтер. Навколо депутатки від фракції «Самопоміч» вже неодноразово точаться подібного роду дискусії і вирують політичні пристрасті, проте останнім часом все наче було притихло і, як виявилось, не так вже й надовго.

Нагадаємо, що почалося все з того часу, як у 2016 році Юлію Лефтер голосами більшості депутатів призначили на посаду секретаря міської ради. Тоді це призначення потягнуло за собою не лише справжню боротьбу за місце, а й судові тяганини, в яких фігурував ще один претендент – депутат від фракції «Батьківщина» Володимир Пономарчук. Судовий батл, що продовжувався не один місяць, все ж закінчився на користь очільниці «Самопомочі» Бердичева, або ж, як можна констатувати, на користь міського голови, котрий аж ніяк не хотів бачити у кріслі секретаря представника ВО «Батьківщина». Тоді вищим адміністративним судом було визнано законним вето Василя Мазура, накладене ним на рішення про обрання більшістю секретарем Володимира Пономарчука.


Здається, було це не так давно, але, як не дивно, минуло вже майже 2 роки. Періодично дехто з депутатів все ж на сесіях міської ради закидав у натовп розмови про неспроможність секретаря міської ради справитися зі своїми прямими обов’язками і іноді проскакували фрази про оголошення недовіри Юлії Лефтер. Та до конкретних дій все ж не дійшло і особливо цю тему не зачіпали. Проте на останній сесії Бердичівської міської ради, що проходила наприкінці квітня ,знову почалися дорікання про те, що секретар щось не підготувала, щось не розглянула, щось проігнорувала і т.д. Почали ходити чутки про те, що дехто з депутатів збирається висловити недовіру Юлії Лефтер, аби скинути її з посади секретаря. І підтвердження цьому не забарилося. На сайті міської ради 18 травня розпочався збір підписів за розміщену тут петицію «Про недовіру та дострокове припинення повноважень секретаря Бердичівської міської ради Лефтер Ю.О.», автором якої виступив депутат від «Патріотичної партії» Станіслав Лужанський. У тексті петиції вказано, що депутати Бердичівської міської ради Пономарчук В.В., Велімовський О.Л., Онуфрієнко Н.А., Лужанський С.І., Побережний О.С. вимагають звільнити із займаної посади секретаря міської ради. Аргумент – системне незабезпеченням покладених на неї повноважень Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».


Наступного дня не забарилася і реакція у відповідь, адже 19 травня з’явилася ще одна петиція, тільки вже «Про підтримку Ю.О. Лефтер на посаді секретаря Бердичівської міської ради», під авторством депутата від фракції БПП «Віталія Березовенка. Очевидно, міські депутати у даній ситуації вирішили мірятися… петиціями: хто – кого, і чия більше набере голосів. Щоправда в другій підтримка нинішнього секретаря фігурує лише в заголовку, а сам текст чітко і ясно вказує окремим депутатам бути на своєму місці і виконувати інтереси громади. Крім того, окремим пунктом петиції є і звільнення голови постійної “бюджетної” комісії міської ради С.І. Лужанського та голови постійної “гуманітарної” комісії О.С. Побережного. Аргумент – використання наданих їм повноважень у власних інтересах, приховування та не відображення у деклараціях власних доходів, несплата податків. І якщо в першому випадку автор конкретно взяв за ціль скинути з крісла секретаря міської ради, то автор другої петиції зайшов набагато далі, зазначивши, що "у разі невиконання наших вимог ми будемо вимагати дострокового розпуску Бердичівської міської ради". Причинами такого рішення Віталій Березовенко вбачає не виправдання довіри виборців та вирішення замість важливих для міста питань (і тут – найболючіші теми для бердичівлян вже пішли: якість води, заміна водогінної системи, ремонт доріг тощо) частина депутатів ради займається політиканством, зведенням особистих рахунків з політичними опонентами і т.д, і т.п.


Чим закінчиться боротьба двох представників політичних сил міста, яку спричинила чи так Юлія Лефтер на посаді секретаря міської ради, чи, можливо, і особиста ще й неприязнь, поки незрозуміло. Хоча вже зараз видно явне лідерство однієї петиції - за підтримку нинішнього секретаря проголосувало 148 осіб із 200 потрібних. Та й тут все виявилося напрочуд цікаво, адже серед цієї кількості голосів за звільнення Станіслава Лужанського та Олексія Побережного з голів постійних комісій проголосували… ті ж Станіслав Лужанський і Олексій Побережний! Деякі імена взагалі двічі повторюються і навіть зареєстрований загальноосвітній колегіум №14, який, вочевидь, уособив бажання усього педагогічного колективу? За іншу ж свої голоси віддала зовсім несуттєва кількість бажаючих звільнити Юлію Лефтер – всього 39. Звісно, до закінчення голосування залишається 40 і 41 день відповідно і час ще є. Проте вже зараз ситуація виглядає цілком очевидною, хоч не варто бути впевненим, що на самих лишень петиціях дане питання закриється.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.