Роздрукувати цю сторінку

Сесія Бердичівської районної ради цього разу таки відбулась

Нагадаємо, що минула сесія, яка проходила 8 червня, була закрита через годину після її початку у зв’язку з відсутністю кворуму для прийняття рішень. Кількості депутатів, які того дня прийшли до сесійної зали, не вистачило, і навіть кількахвилинне очікування ситуації не змінило, тому голова районної ради Софія Томашевська лише наголосила на тих питаннях, які мали б розглядатися.

Цього ж разу, як тільки позачергову сесію запланували на сьогодні, 19 червня, багато хто почав робити ставки на те, відбудеться вона чи ні і чи не влаштують депутати знову такий собі страйк, аби попросту її зірвати. Та на превеликий подив, у назначений час зареєструвались і прийшли до зали 29 депутатів, чого вистачило для розгляду питань порядку денного. А таких налічувалось 20 та ще кілька додали до списку у ході прийняття порядку денного. Перш за все,  внести до порядку денного питання, котрі розглядалися ще кілька місяців тому і по яких не було прийнято відповідного рішення, запропонував депутат і колишній голова районної ради Максим Самчик. Стосувалися вони надання погодження по питанню гаражів по вулиці 30-річчя Перемоги і затвердження розпорядження на розробку проекту рішення щодо збільшення терміну оренди цих гаражів до 2021 року.

Крім того, занепокоєння у Максима Самчика викликало фінансування Центру первинної медико-санітарної допомоги. Кошти медичної субвенції забезпечували фінансування цього закладу до перехідного періоду і нині стоїть питання виділення фінансування з районного бюджету, бо субвенція від держави незрозуміло, коли надійде. Апелюючи до того, що районний бюджет не в змозі на кожній сесії виділяти по 200-300 тисяч гривень, та й не повинен робити те, що має виконувати держава, депутат запропонував написати звернення до Кабміну стосовно збільшення обсягів медичної субвенції для Бердичівського району. Начальник фінансового управління Тетяна Войцахівська зазначила, що вже є звернення до Міністерства охорони здоров’я з тим, що потрібне фінансування для медичної сфери з врахуванням тих коштів, яких нині не вистачає. В свою чергу, Міністерство охорони здоров’я вже буде звертатися до Міністерства фінансів. За її словами, зазначений перехідний період діяв до липня і на даний час не вистачає 230 тисяч для фінансування ЦПМСД. Далі ж цей перехідний період діятиме до кінця року і субвенція буде надаватися, а поки потрібно виділити кошти, яких не вистачає за рахунок перевиконання бюджету.


Також перед розглядом питань порядку денного кілька хвилин для виступу попросив і голова ГО «Правозахисна організація «Джерело довіри» Олег Козловський щодо екологічної ситуації в Бердичівському районі. Він був присутній на сесії обласної ради, на якій обговорювали проблему забруднення нечистотами водойм у селах району і хоче донести до присутніх рішення, прийняті на обласній сесії, та пояснити стан справ на даний момент.


Ще кілька хвилин доповідав про стан законності на території Бердичівського району та заходи щодо її зміцнення прокурор Бердичівської місцевої прокуратури Вадим Кожухар, апелюючи до цифр кількості злочинів, ДТП, умисних вбивств та нерозкритих справ. До нього ж були і окремі питання щодо справи по вбивству учасника АТО в селі Малосілка, на що він чітко дав відповідь про нерозголошення таємниці досудового розслідування особам, які не мають відношення до даної справи. Депутатом Габрієлем Мкртчяном було задано питання, чи контролює якимось чином прокуратура ситуацію з екологічною проблемою в районі і чи прийняті відповідні рішення та міри. Прокурор пояснив, що нині ще немає результатів додаткових експертиз, адже попередніх виявилося замало, тому бралися забори води в інших місцях водойм сіл району. Як тільки результати надійдуть, можна буде розглядати далі це питання і приймати відповідне рішення, проте дана ситуація знаходиться під контролем Бердичівської місцевої прокуратури.


Подальші питання порядку денного стосувалися змін до районного бюджету на 2018 рік, земельних питань, оренди приміщення, списання обладнання та низки кадрових призначень. Був і приємний момент на початку сесії, коли від імені депутатів районної ради, сільських і селищних голів привітання з нагоди свого дня народження і квіти отримала заступник голови Бердичівської РДА Людмила Димидюк.

IMG 0949

IMG 0950

IMG 0952

IMG 0955

IMG 0958

IMG 0960

IMG 0961

IMG 0962

IMG 0963

IMG 0969

IMG 0970

IMG 0975

Omaks Centr800

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук