Бердичівському меру ніхто не хотів задавати питань — РІО Бердичів

П'ятниця, 19 Липня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівському меру ніхто не хотів задавати питань

Та й хто їх мав задавати, коли в актовому залі школи №10 половину стільців зайняли працівники міськвиконкому, а іншу половину – працівники школи та інших бюджетних організацій. Але про все по-порядку.

У вівторок зранку на дверях МПК ім. Шабельника я випадково побачив оголошення про Звіт міського голови, що має відбутись того ж дня о 16.00. Дивно, подумав, адже ще напередодні ніякої інформації про зустріч ніде не було. Та вже в редакції вияснилось, що таке повідомлення було виставлене на офіційному сайті міста в понеділок о 16.07 год, а у вівторок зателефонували й до редакції та запросили журналістів на захід.


У зазначений час біля школи вишикувались автомобілі гостей, а в актовій залі вільними залишилось всього з десяток стільців. Міський голова звіт почав вчасно і провів його цього разу напрочуд коротко та стисло – справився всього за сорок хвилин. За цей час він постарався розповісти присутнім, на що були витрачені кошти міського бюджету за 9 місяців поточного року, а це не мало і не багато, а більше 600 мільйонів гривень.


Більше половини цих грошей (52,8%) було витрачено на соціальний захист громадян, тобто на різноманітні пільги та субсидії, 25.4% - на освіту, 11,6% - на медицину та 2,9% на ЖКГ. Але до цих коштів слід додати ще кошти бюджету розвитку, і разом з ними доля ЖКГ виглядає вже не такою мізерною, і в абсолютних числах становила за 9 місяців більш ніж 36 мільйонів.


Та й ця цифра до кінця року може істотно зрости. Василь Мазур поділився з присутніми гарною новиною про те, що до кінця з бюджету області та держави може додатись ще 20 мільйонів, які планується витратити на ремонт доріг та тротуарів. Він сказав, що розуміє, що краще було б, аби ці гроші прийшли десь в червні чи липні, але якщо дають зараз, то що робити. «Брати гроші чи не брати?» – з таким запитанням він звернувся до зали і почув у відповідь «Звичайно ж, брати».


Отже, тепер знову буде стояти проблема перед чиновниками – «освоїти» за два місяці двадцять мільйонів гривень. Але бердичівським чиновникам ця «радість» не дісталась, бо тепер замовниками ремонтних робіт будуть житомирські чиновники, які будуть і фірми підбирати, і акти підписувати, і…


Чи багато робіт зроблять за ці 20 мільйонів, зможемо побачити вже незабаром, але в зв’язку з цим згадались подібні міркування років так з п’ятнадцять тому. Тоді за рік на ремонт доріг в Бердичеві витрачалось близько півмільйона гривень в рік, а мер, потираючи руки, казав: «Якби мені мільйонів з п’ять, я б всі вулиці в місті відремонтував би…».


Прозвітував міський голова і за інші 20 мільйонів, які після довгих прохань таки виділили у вересні цього року, на ремонт покрівель, постраждалих після градопаду (це гроші, які в минулому році довелось повернути назад в державний бюджет). Він подякував всім, хто допоміг і допомагає зараз успішно освоювати ці гроші. Напевно, він звертався до неприсутніх в залі керівників двох житомирських фірм з незрозумілими засновниками, які й освоїли більшість цих мільйонів.


Розповів також Василь Костянтинович про реформу медицини і про те, що лише 46,4% бердичівлян уклали угоди з сімейними лікарями, про те, що наші тарифи на воду і тепло нижчі, ніж в інших містах області, і міський бюджет був змушений доплатити різницю в тарифах майже на 8 мільйонів гривень, про те, що в театрі відбулось 11 вистав, які відвідали більше 5 тисяч глядачів, про собачий притулок, на який вже витратили 2 мільйони і який, може, добудують в наступному році, та ще надав багато цікавої інформації.


Як плани на найближче майбутнє міський голова назвав такі: добудова дитсадка на Червоній Горі, завершення утеплення корпусів лікарні, утеплення будівель шкіл і дитсадків, оновлення міського парку ім. Шевченка та скверу біля ЦПО ім. Разумкова.


І ось надійшла черга до запитань. Оскільки в залі був присутній відомий в місті активіст Олег Козловський, який до того ж анонсував у Фейсбуці свій «вихід на арену», то очікувано він задав меру питання про забруднення річки і неочікувано – питання про доцільність перебування Бердичева в Асоціації міст України.


На друге питання голова відповів, що Асоціація дуже допомагає в юридичних та організаційних питаннях своїм містам-членам, і, крім того, саме він, Василь Мазур, є головою ревізійної комісії цієї поважної організації. А по першому питанню він швидко довів, що коли активіст був ще маленьким, а він вже майже керував містом, то екологічна ситуація була набагато гіршою, і нічого, якось вижили. Мовляв, ось отримаємо 70 мільйонів гривень, збудуємо власні очисні споруди і все стане на свої місця.


Задав і я скромне питання, чи передбачене місце для паркування автомобілів біля нової дитячої поліклініки, адже зараз біля старої будівлі по Данилівській часом дуже важко роз’їхатись автівкам, які привозять хворих і здорових дітей. На це міський очільник сказав, що зручні парковки будуть зроблені не тільки біля поліклініки, а й взагалі по всьому периметру міської лікарні, щоб на територію закладу заїжджало якомога менше автомобілів. А ще додав, що парковка біля десятої школи – пробна, незабаром такі ж будуть збудовані і біля інших шкіл, зокрема, ще в цьому році біля 17-ї школи, адже це питання безпеки дітей.


На додаткове питання, чи будуть такі парковки платними, сказав, що спочатку ми їх збудуємо по всьому місту, потім проведемо громадське опитування, а лише потім будемо визначатись з їх платністю чи безкоштовністю.


І все. Більше ніяких питань до мера ні в кого з присутніх не було. І навіть коли він сказав, що люди можуть в індивідуальному порядку до нього підходити після зустрічі, таких теж не знайшлось.


Звичайно, як у журналіста, в мене були ще питання на кшталт: «Чи пробував мер пити ту воду, яка вже вийшла з суперновітньої фільтрувальної станції і ще не попала в суперпогані водогони?» або ж «Чи розуміє мер, що вчасно розпочатий опалювальний сезон при боргу за газ комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» в 60 мільйонів гривень може в будь-який момент закінчитись?».


Але я розумію, що на таких заходах повинні звучати питання від «простих бердичівлян», а для журналістів має бути інший формат спілкування: наприклад, прес-конференції, які так любив проводити міський голова на перших своїх каденціях, поки його хвалили і давали своєрідний кредит довіри, і перестав проводити, коли питання перестали йому подобатись.


Чи буде ще перед якимись аудиторіями (вірніше, в інших місцях) міський голова проводити свій Звіт, поки що незрозуміло, тож всім любителям задавати питання меру у Фейсбуці та самим на них же і відповідати поки що можна розслабитись. Ні міський голова особисто, ні міська рада в цілому представництво в соціальних мережах (на відміну від керівництва інших міст України) поки що не завела, і навряд чи буде це робити.

zvit1

zvit2

zvit3

zvit4

zvit5

zvit6

zvit7

zvit8

zvit9

zvit10

zvit11

zvit12

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

rif800

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.