Семенівська ОТГ на Бердичівщині отримала не всю землю від держави — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Семенівська ОТГ на Бердичівщині отримала не всю землю від держави

Доля сільськогосподарських земель за межами населених пунктів давно була темою як місцевих конфліктів, так і державної політики. Раніше ними розпоряджались районні державні адміністрації, а потім ці функції передали обласним управлінням держгеокадастру.


За умов, коли землями за селом розпоряджались якісь дядьки, які сидять в районі чи області за сто кілометрів, і які нічого не знали про реальні умови на місцях, часто виникали конфлікти. Так, землі віддавались в оренду невідомим людям, громадські пасовища почали розорюватись або навпаки забудовуватись, а місцевих мешканців іноді навіть не пускали проходити стежками, якими вони ходили десятиліттями.
Більше десятиліття ця тема мусувалась депутатами кількох скликань, було написано кілька законопроектів, але ні один з них врешті-решт не став законом. Та трохи більше року тому цю тему взяв на озброєння в піар-боротьбі уряд України, і безпосередньо його очільник Володимир Гройсман.
Напевно, хтось підказав йому геніальну думку про те, що проблему можна вирішити без депутатів, та ще й немало попіаритись на цьому. Так і народилось 31 січня 2018 року розпорядження Кабміну № 60р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».
В Держгеокадастрі України склали графік передачі таких земельних ділянок, і наша Семенівська ОТГ потрапила в нього на серпень. В серпні графік не було витримано, і лише 29 вересня з’явився Наказ обласного управління «Про передачу земельної ділянки в комунальну власність». Згідно з цим наказом Семенівській ОТГ передаються кілька десятків земельних ділянок загальною площею 2816,1359 гектарів.
Ці земельні ділянки знаходяться на територіях всіх старостинських округів (які в ОТГ зробили аналогічними колишнім сільським радам) і мають площі від 0,5 до 50 гектарів. Більшість цих ділянок вже мають своїх орендарів, з якими укладав договори геокадастр, часто на максимальний термін 49 років. Але є й такі, які до цього часу не використовуються.
Та коли Семенівська рада отримала нарешті всі документи, то виявилось, що чимало вільних земельних ділянок не були обліковані і не увійшли в число тих, які з державної власності передали у комунальну. Це і ділянки, які безпосередньо примикають до міської території чи знаходяться недалеко від об’їзної дороги та являються інвестиційно привабливими, і ділянки, які знаходяться в менш привабливих місцях.
Відповідні документи на такі земельні ділянки загальною площею більше двохсот гектарів земельні спеціалісти Семенівської ОТГ вже подали до обласного управління держгеокадастру. А на інші ділянки подали документи для реєстрації права власності на них. Адже мало наказу, потрібно змінити відповідні дані у земельному реєстрі та на публічній кадастровій карті.
Об’єднана громада вітає рішення уряду передати їй землю і вже у зв’язку з цим вносить зміни до власних планів розвитку. Адже, для того, щоб залучати інвесторів, треба мати, що їм пропонувати: землю, дорогу, енергетичні та водні ресурси, і найголовніший і найзатребованіший на сьогодні – людський ресурс.
Та, як кажуть, апетит приходить під час їжі, тому сьогодні об’єднані громади вимагатимуть від уряду не зупинятись на досягнутому, а передати їм у розпорядження ще й ліси, водні об’єкти та надра. Ось тоді і можна буде говорити про справжню фінансову спроможність громад.
Олександр Доманський
P.S. Були ще й думки про те, що повітряний простір над ОТГ треба передати громадам, але на цьому вирішили поки що не наполягати.

1 zemlya1

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.