Міська рада прийняла бюджет Бердичева на 2019 рік та ще більше п’ятдесяти різних рішень — РІО Бердичів

Міська рада прийняла бюджет Бердичева на 2019 рік та ще більше п’ятдесяти різних рішень

26 груд. 2018 Олександр Доманський

І сталось це на сесії, яка відбулась в суботу, 22 грудня. Хоча сесія була спочатку запланована на 21 грудня, і деякі депутати обурювались, що конкретної причини переносу їм так і не пояснили.

Про засідання постійних депутатських комісій, які передували сесії, ми вже писали, та апарату ради, напевно, довелось чимало потрудитись, перетелефоновуючи і всім депутатам, і всім запрошеним про перенесення дати сесії. Але їх робота не пропала і в суботу актова зала міської ради була майже заповнена.


На сесію прийшли 31 депутат, тож кворуму для прийняття рішень не бракувало. Але на початку сесії відбулось кілька приємних моментів. Грамоту отримав депутат міської ради від партії «Свобода» Анатолій Кривушин, якому на днях виповнилось 70 років, а потім до мікрофону вийшов народний депутат України від «Радикальної партії» Василь Амельченко і урочисто повідомив про те, що «Радикальна партія» і її лідер Олег Ляшко виділили на ремонт районної лікарні мільйон гривень… Так весело в актовій залі міської ради вже давно не сміялись.
До порядку денного додали ще кілька питань, які обговорювались попередньо на комісіях та питання про звільнення з посади заступника міського голови з архітектурно-будівельних питань Михайла Івановича Гайчені за його заявою, про яке ніхто з депутатів не здогадувався.


Вже ба мали і затвердити цей порядок, і саме тут депутат Осипенко і висунув претензію про незрозуміле перенесення сесії. Але, мало того, він звинуватив міського голову у злісному невиконанні закону України «Про місцеве самоврядування» щодо непроведення сесій щомісячно, як того вимагає закон. Міський голова пообіцяв письмово надати відповідь депутату і продовжив роботу сесії.
Традиційне перше питання порядку денного «Про депутатські запити» пройшло цього раз не так видовищно, як іноді буває. Володимир Пономарчук лише поцікавився долею приміщення колишньої 4 школи, яке нині стало великим смітником, Олексій Побережний нагадав, що проблеми з функціонуванням автобусного маршруту №4 та № 4-А нікуди не поділись, а на стінах міста з’явилась реклама наркотиків, ну і Олег Радецький поздоровив всіх з Днем Анни та Днем енергетика.


Депутат Ірина Тонкошкура не голосувала за питання про виділення фінансової допомоги, мотивуючи це наявністю конфлікту інтересів, бюджет 2018 зменшили на 450 тисяч, трохи подискутували про те, якими ж повинні бути тарифи на водо- та теплопостачання, щоб не додавати з бюджету різницю - словом, сесія увійшла в робоче русло і депутати приймали питання переважною більшістю голосів.


Трохи довше зупинились затвердженні документації для оголошення конкурсу на вивезення побутових відходів. Знову залунали вимоги прибрати монополіста з цього ринку, створити комунальне підприємство по вивезенню сміття і забрати назад автомобілі, які колись надавали у відання товариству «Полісся-Екосфера». Відповідали на закиди як заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук, так і сам міський голова.


Мовляв, саме для цього і будемо оголошувати конкурс, щоб прийшли й інші виконавці цієї непростої справи. А якщо конкурс не відбудеться, тоді вже будемо й інші варіанти прораховувати, в тому числі і варіант комунального підприємства, який потребує великого фінансового вливання з бюджету.
Я не знайшов проекту рішення з цього питання на сайті міської ради (впевнений, що він там є, просто шукати проекти на сайті дуже і дуже незручно), але думаю, що потрібно не чекати приходу в місто великого-великого сміттєвого інвестора, який прямо щасливий буде вбухати в цю справу кілька мільйонів доларів, а розбивати лоти на конкурс на максимально маленькі частки.


Для того, щоб більше дрібних підприємців могли зайти на цей ринок, тобто щоб окремі підприємці брали на обслуговування по кілька дворів чи вулиць. Чим більше буде окремих суб’єктів, тим менше шансів, що в один прекрасний момент зламаються всі автівки одного підприємства (як це вже не раз бувало) і в місті наступить сміттєвий колапс.
Але таке майже неможливо без реальної бази даних будинків міста та їх жителів (а такої бази в Бердичеві досі немає) та ефективного покарання тих, хто не укладає угоди на вивезення сміття, а тишком-нишком вивозить його в посадки чи підкидає до сміттєвих баків без всякої оплати.


Отже, після такої дискусії наступні питання знову почали приймати більш-менш швидко і всі їх вдалось цього дня прийняти без особливих зауважень.

IMG 8888

IMG 8890

IMG 8893

IMG 8898

IMG 8900

IMG 8902

IMG 8903

super cina

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.