Тепер в Бердичеві будуть по-іншому допомагати громадським організаціям — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Тепер в Бердичеві будуть по-іншому допомагати громадським організаціям

В кінці минулого року на сесії міської ради прийняли дуже багато питань, які впливатимуть на життєдіяльність міста в 2019 році, але за новорічними та різдвяними святкуваннями людям було не цього, тому вже зараз ми вирішили розповісти про деякі з прийнятих рішень детальніше.

Так, одним із нововведень буде фінансування з міського бюджету діяльності громадських організацій. Раніше депутати просто своїм рішенням визначали, якій організації надати кошти на її статутну діяльність на цілий рік. Зазвичай, в різні роки таких організацій було декілька – організація ветеранів війни та праці, спілка воїнів-афганців, реабілітаційний центр «Промінчик» та інші, які розраховували свій бюджет, виходячи із заробітної плати на рік кількох свої штатних працівників.


Тепер, в зв’язку з прийняттям змін до законодавства на національному рівні, в Бердичеві теж зміниться система використання бюджетних коштів. Але, якщо в цих змінах було прописано лише фінансування ветеранських організацій, то розробники нашого рішення пішли ще далі і розробили положення, яке стосується всіх громадських організацій соціального спрямування.


Тому рішення, яке було прийнято перед новим роком звучить так: «Про затвердження Положення про комісію та Порядку використання бюджетних коштів для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства соціального спрямування на реалізацію програм (проектів, заходів)».


Деякі депутати запевняли журналістів, що відтепер будь-які громадські організації, а не тільки «наближені», зможуть брати участь у конкурсі на здобуття грантів від міськвиконкому. Але при детальнішому вивченні додатків до прийнятого рішення стало зрозуміло, що коло претендентів на фінансування аж ніяк не збільшилось. Адже в пункті 4 нового порядку використання коштів є посилання на інший документ – «Програму соціального захисту окремих категорій громадян на 2017 – 2021 роки», і лише організації, перераховані в цій програмі, зможуть брати участь в конкурсі. Повний список друкуємо нижче:
«Бердичівська міська організація ветеранів, Бердичівська міська організація Всеукраїнської організації інвалідів війни та збройних сил, Бердичівське міське відділення всеукраїнського об’єднання ветеранів, Бердичівська спілка ветеранів афганської війни, Бердичівська міська громадська організація інвалідів-візочників «Стимул», Бердичівська міськрайонна громадська організація «Навчально-реабілітаційний центр для неповносправних дітей «Насіння Надії», Громадська організація «Спілка учасників бойових дій АТО Бердичева та Бердичівського району», Житомирська обласна організація Товариства Червоного Хреста, Бердичівський центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик».


Та все ж серйозним нововведенням має бути проведення конкурсу серед цих організацій, на який вони мають подати детальний перелік запланованих заходів, їх обґрунтування та можливий вплив на суспільство, тобто за системою, схожою на систему отримання грантів від іноземних грантодавців, та вимога використовувати на заробітну плату не більш ніж 20% фінансування від міста.


У рішенні про міський бюджет на 2019 рік теж більш деталізовано названо отримувачів коштів: «Надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість» та визначено суму таких коштів – 550 тисяч гривень. Для порівняння, у 2018 році на таку підтримку витратили 511 тисяч гривень.


Напевно, треба вітати таке рішення і намагатись поширити його на інші сфери бюджетного фінансування. Грантовий принцип набагато справедливіший і ефективніший ніж просте використання грошей на утримання бюджетних організацій, виплату зарплат їх працівникам та утримання їх будівель. Наприклад, в галузі культури, половину фінансування хоч завтра можна було б проводити за таким принципом. Та й в освіті і медицині ефективність надання послуг лише б зросла, якби їх працівники змагались за бюджетні гроші.


Але такий принцип поки що невигідний можновладцям. Адже тоді слухняні бюджетники, яких можна «вигнати» на будь-який мітинг чи змусити проголосувати «як треба», перетворяться у вільних громадян, які пропонують нові ідеї, нові методи лікування чи способи навчання, орієнтуються на успіх заради отримання результату своєї діяльності, а не грамот, дипломів чи медалей. Хоча це, напевно, із галузі фантастики, адже давнє питання «А судді хто?» продовжить бути актуальним і в нових бюджетних конкурсах.

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.