Бердичівська міська рада затвердила положення про «Бюджет участі», але гроші на нього не передбачила — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівська міська рада затвердила положення про «Бюджет участі», але гроші на нього не передбачила

На одній з останніх сесій міськради в минулому році було затверджено нове положення про «бюджет участі» в Бердичеві. Нагадаємо, що таке словосполучення порівняно нове для нашого міста, лише два роки тому його вперше почули бердичівляни. Суть його в тому, щоб самі мешканці міста могли визначати пріоритети для використання бюджетних коштів (не всіх звичайно, а лише малесенької його частинки).

У 2017 році на реалізацію окремих проектів у сфері благоустрою міста виділяли по 100 тисяч гривень на 5 проектів, а в 2018 році на роботу по шести проектах у різних мікрорайонах міста планувалось виділити по 200 тисяч гривень.


В кінці минулого року на депутатських комісіях говорилось про те, що у 2019 році планується виділення рекордної суми – 1 мільйон 800 тисяч гривень, а розподілятись вони мали б не по багатьом невеличким проектам, а лише по двом. Одна, так звана велика проектна пропозиція, мала вартувати 1,5 мільйона гривень, а друга, мала пропозиція, - 300 тисяч гривень.


В оновленому положенні про бюджет участі вже є згадки про велику і маленьку пропозиції, але в жодному з додатків до рішення, опублікованих на офіційному сайті, немає суми коштів, які планується на них виділити. Та й у загальному рішенні про бюджет на 2019 рік не вдалось знайти окремого рядочка про планування коштів на виконання проектів, запропонованих бердичівлянами.


Хоча, цілком можливо, що ці кошти входять до якоїсь з більш широких програм, або ж їх передбачать пізніше, при внесенні змін до бюджету. Адже, в минулі роки гроші, передбачені на виконання подібних проектів на початку року, коли лише проводився збір і підрахунок пропозицій, тимчасово використовувались на інші, більш нагальні проблеми міста.


На жаль, на офіційному сайті міста у розділі «Бюджет участі» немає інформації про виконання проектів 2018 року, і взагалі, остання «новина» там датується березнем минулого року, а на відповідній сторінці у Фейсбук березнем позаминулого.


Шкода буде, якщо така цікава і корисна ініціатива «заглохне» у нашому Бердичеві. Адже це теж грантовий спосіб розподілу бюджету, про який йдеться у сусідній статті, і за яким, сподіваюсь, майбутнє. 

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.