Управління освіти приймало удар від бердичівських депутатів на засіданні комісії — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

Управління освіти приймало удар від бердичівських депутатів на засіданні комісії

Наступного тижня в Бердичеві відбудеться засідання сесії міської ради. Традиційно, напередодні цього проходять засідання постійних комісій, на яких депутати розглядають винесені на сесію питання, обговорюють їх, іноді напрочуд бурхливо, дають рекомендації, зауваження або ж виносять свої пропозиції.

Активним і не менш претензійним виявилося засідання Комісії соціально-економічного розвитку, енергоефективності, бюджету, фінансів і цін, що проходило сьогодні. І конкретну оборону проти членів постійної комісії довелося тримати начальниці управління освіти і науки Світлані Басюк та провідному економісту Вікторії Бесараб. Бо як тільки розпочалося обговорення питання «Про затвердження звіту щодо виконання у 2018 році міської цільової програми розвитку освіти міста Бердичева Житомирської області на період 2017-2019 років», депутати засипали доповідачів важливими питаннями, пов’язаними з роботою і забезпеченням шкіл та садочків усім необхідним.


Як виявилося, бюджет управління освіти і науки у 2018 році становив 211 мільйонів гривень, із яких не було використано лише 2 мільйони гривень за рахунок економії по комунальним послугам, заробітній платі тощо. Всі гроші, які були виділені, освоєні, програма Нової української школи була розпочата, все було придбане, включаючи мультимедійні дошки, парти і дидактичні матеріали, дахи на школах перекрили. Проте на запитання Наталії Онуфрієнко про те, чи забезпечені усі дошками, прозвучала відповідь, що ні, потім взагалі було озвучено, що з 35 необхідних комплектів є лишень 18, тобто половина через недостатність грошей. Але Світлана Басюк запевняла, що в кожному класі є телевізори, є ноутбуки, закуплені обласним управлінням освіти та видані школам в грудні місяці, тому без засобів навчання діти не залишилися. Та, за словами тієї ж Наталії Онуфрієнко, в ЗОШ №5 виникає незрозуміла ситуація, бо під час перевірки ноутбуки чомусь знаходилися у сейфі, а вчителям навчальних класів були видані лишень у лютому і то після цієї таки перевірки.


Депутат Станіслав Лужанський також мав власні аргументи з приводу Нової української школи, бо до нього надійшло звернення від батьків школярів ЗОШ №12 з проханням придбати інтерактивну дошку та ще кілька речей, серед яких і вчительський стіл. Представника фракції «Патріотична партія» обурив той факт, що невже з міського бюджету не можна придбати все це, а люди повинні звертатися до депутатів. Крім того він додав, що будучи на зібраннях батьківського комітету садочків і шкіл почув, що вчителі, вихователі, директори та завідуючі бояться звертатися до управління освіти і науки з тих чи інших питань через можливі догани. Світлана Басюк запевняє, що звернення надходять і в межах фінансових можливостей управління намагається вирішити проблемні питання, а купівля інтерактивної дошки з проектором – глобальне питання вартістю у 70 тисяч гривень, а це, в свою чергу, великі кошти. Також фахівець наголосила, що це не першої необхідності речі, бо у всіх є телевізори і обладнання, придбане за кошти обласного бюджету, діти навчаються.


Окремо на засіданні зачепили тему так званих «поборів» у школах та дитячих садочках, коли начебто з бердичівлян, чиї діти ходять у ДНЗ №7 вимагали здати по 800 гривень. Начальник управління освіти і науки зазначила, що з керівниками на цю тему проводяться бесіди, звернення по вищевказаному садочку є, нині розглядається питання виділення матеріалів для обладнання туалетів, а бойлери минулого року вже закупили.


Ще одну проблему майже насамкінець розгляду питання цільової програми розвитку освіти висвітлила депутат від «Радикальної партії» Юлія Шелегон. Стосувалася вона покрівлі ДНЗ №17, яку потрібно ремонтувати, бо вона протікає, у групах стояли миски, коли розтавав сніг чи йшов дощ, діти від вологи хворіють, від тієї ж вологи може з’явитися грибок і як тоді дітям буде спати у тихий час. Звернення до управління було, але в отриманій на нього відповіді вказали, що немає коштів для проведення ремонтних робіт. Депутат обурена, адже міська рада повинна в першу чергу думати про дітей. Світлана Басюк запевнила, що це питання стоїть на розгляді і воно дійсно є одним із першочергових, але там пласка рубероїдна покрівля, яка для ремонту повинна бути сухою і висушеною, і якщо проводити зараз роботи, то це будуть викинуті на вітер гроші. Та й проводитимуть лише поточний ремонт, тобто на окремих фрагментах даху, де протікає, бо на капітальний немає грошей.


Врешті-решт спільно присутні депутати проголосували за затвердження цього питання і подальший його розгляд на сесії міської ради. А з начальником управління освіти і науки домовилися, що до сесії вона підготує детальні роз’яснення на всі ті питання, котрі цікавлять представників політичних фракцій і членів постійної комісії, надасть вичерпні відповіді на запити стосовно ремонтних робіт, укомплектованості класів усім необхідним тощо.

IMG 2327

IMG 2330

IMG 2336

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.