Представники Спілки автомобілістів гуртом прийшли на сесію Бердичівської міської ради — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

Представники Спілки автомобілістів гуртом прийшли на сесію Бердичівської міської ради

Скликана сесія міської ради, заздалегідь запланована на четвер, 28 лютого, лише розпочалася з прийняття порядку денного та включення до нього кількох додаткових питань і депутатських запитів, як до актової зали прийшло близько десятка молодих незнайомих людей. Ну, принаймні незнайомих для більшості присутніх депутатів, працівників виконавчого комітету, міського голови, освітян та інших, бо одразу ж усі здивовано кинули погляд на гостей сесії в очікуванні того, що щось таки буде.

Делегована міським головою секретар міської ради Юлія Лефтер одразу підійшла до головного у цьому гурті, аби дізнатися мету візиту та заодно взяла надану їй теку з паперами. Виявилось, що люди, які прийшли до актової зали, є представниками Спілки автомобілістів Бердичева та Бердичівського району і хочуть звернутися до усіх присутніх та, звісно ж, через ЗМІ і до усіх бердичівлян з проханням підтримати їх у важливому питанні.


Сама суть питання і мета приходу на сесію після прийнятого порядку денного прозвучала від голови вищевказаної спілки Даніїла Камінського. Подякувавши за можливість виступити, він почав з питання, яке нині гостро стоїть в Україні і стосується великої кількості жителів багатьох міст, містечок та сіл – ввезення в Україну автомобілів на іноземній реєстрації та їхнє розмитнення. Чоловік зауважив, що свого часу, так вже вийшло, було пригнано багато автомобілів на європейській реєстрації, яких прозвали «євробляхами» і що люди не від хорошого життя та розкоші привозили дешеві автівки, бо просто-на-просто не мали можливості придбати більш-менш «живий» автомобіль в Україні через нестачу коштів. За словами Даніїла Камінського, люди вдавалися до різних схем і нині маємо те, що маємо, але держава пішла на так звані поступки, прийнявши 2 законопроекти, проте вони створили не найкращу ситуацію. Аргументом від виступаючого прозвучали наведені дані у цифрах. Державна фіскальна служба офіційно говорить про більше 1 мільйона автомобілів, але за неофіційною статистикою їх є більше 2 мільйонів. Пільговий період розмитнення закінчився 22 лютого, хоча, як каже голова спілки, його назвати «пільговим» важко, бо автівку вартістю 1,5-2 тисячі євро потрібно розмитнювати за 3-3,5 тисячі євро, і це тільки «пільгове» розмитнення.


Даніїл Камінський наголошує, що напруження суспільства збільшується, бо він спілкується з автомобілістами і в курсі справи. За його словами, всього в Україні було розмитнено близько 230 тисяч автомобілів, 90 тисяч з яких – автівки, що не являлися «євробляхами», а просто тільки-но пригнані з-за кордону. І виходить, що з 2 мільйонів «євроблях» змогли розмитнитись близько 140 тисяч транспортних засобів. З 24 травня почне діяти друга частина Закону – каральна, і ті автомобілі, котрі залишились в Україні, будуть конфісковані, а їх власники отримуватимуть штрафи у розмірі 170 тисяч гривень з подальшими санкціями. Тому, як було сказано у виступі, люди нервують, а це чимала частина населення країни, які придбали ці автомобілі за останні гроші та хочуть відстоювати своє.


Міський голова, аби не порушувати регламент сесії та не розтягувати доповідь на довгий час, попросив виступаючого викласти конкретну суть звернення, конкретну пропозицію, винесену для підтримки депутатами та міською владою.


Голова Спілки автомобілістів Бердичева та Бердичівського району закликав посприяти законами шляхами у намаганні досягти підтримки законопроектів №9518 та №9519, зареєстрованих у Верховній Раді, про розмитнення автомобілів у вигляді 10% від їх вартості в Європі та додатково сплачених людьми 3% у Пенсійний фонд і 1,5% військового збору як обов’язкові платежі. Якщо це зробити і допомогти людям, впевнений виступаючий, то за скромними підрахунками економістів, держава отримає чималу суму коштів додатково, адже власникам таких автомобілів буде легше їх розмитнити. Більше того, будуть ввозити тоді нові і нові автомобілі, якщо вони стануть доступними, що теж наповнюватиме бюджет. В іншому ж випадку водії вивезуть до травня ці автомобілі, полишають їх деінде і держава не отримає взагалі нічого з цього.


І міський голова, і присутні депутати уважно вислухали та підтримали таку ініціативу, але за однієї умови. Василь Мазур зазначив, що юридичний відділ міської ради перегляне, чи правильно складене це звернення, в тексті акцент робити не лише на «євробляхи», а загалом на автомобілі, котрі ввозяться з-за кордону в Україну, і тоді підтримають це звернення і депутати, й інші бердичівляни за бажанням, і він сам. Також міський голова додав, що це гарна ідея, бо дійсно іноземні автомобілі хороші по якості, і що потрібно заручитися якомога більшою підтримкою людей, зібрати якнайбільше підписів за підтримку такого звернення і це буде ефективніше для розгляду його Верховною Радою. Це влаштувало голову та інших представників Спілки автомобілістів, та й сам виступ пройшов у спокійній обстановці, давши позитивний результат.

avtomobilisti1

avtomobilisti2

avtomobilisti3

avtomobilisti4

avtomobilisti5

avtomobilisti6

avtomobilisti7

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.