Робота виборчих комісій на Бердичівщині значно активізувалась — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Робота виборчих комісій на Бердичівщині значно активізувалась

Воно й не дивно, адже до виборів президента України залишилось всього десять днів.


В межах 63 виборчого округу повністю сформовані всі дільничні комісії, але замін і членів ДВК, і голів та їх заступників дуже багато. Напевно, деякого непорозуміння у їх роботі додали повідомлення високопоставлених посадовців про те, що ні партії, ні кандидати нічого не повинні їм доплачувати крім коштів, передбачених бюджетом центральної виборчої комісії.


Та більшість членів комісій беруть участь у виборах не перший раз, тому й знають, що це як лотерея. Можуть заплатити, як завжди платили, а можуть і не заплатити, як іноді теж траплялось. І якщо про команди основних претендентів Тимошенко і Порошенка раз-по-раз говорять в телевізорі, знаходячи якісь гроші для штабів і агітаторів (тобто, гроші в них все-таки є), то командам Ігоря Смєшка та інших, більш демократичних претендентів, без грошей не вдається подати своїх представників до всіх виборчих дільниць. Команда Зеленського стоїть трохи осторонь від цих зрозумілих схем, бо він вважається демократичним кандидатом, але, судячи з того, що його представники є майже в усіх комісіях, значить гроші на кампанію, він таки знайшов.


Дільничні комісії отримали всі необхідні атрибути і канцтовари для оформлення виборчих дільниць, чим і займались на початку цього тижня. Крім того, за ці дні вони ж рознесли майже всі запрошення на вибори по оселям бердичівлян.


Знову, як завжди чимало адрес і прізвищ не відповідають реальній ситуації, тому дуже багато бердичівлян приходять на виборчу дільницю, щоб перевірити себе, своїх родичів та знайомих у списку. Якщо ж виникають якісь розбіжності, то у виборців є два шляхи. Перший – подати заяву про включення себе у список виборців безпосередньо до дільничної комісії, додавши ксерокопію паспорту. Другий, і, як кажуть фахівці, кращий спосіб – самому прийти до міського чи районного відділу ведення державного реєстру виборців (знову ж таки з паспортом) і там відразу провести реєстраційні процедури. Зробити це можна до 25 березня включно.


Виникають іноді й проблеми з розміщенням плакатів кандидатів у президенти, адже ніколи їх ще не було біля чотирьох десятків, тому й вішають їх іноді де попало.


Могутнім штабом по організації виборчого процесу є в Бердичеві окружна виборча комісія, до якої увійшли найдосвідченіші бердичівляни, які мають за спиною вже чи не по десятку проведених успішних виборів. Зараз тут виписують посвідчення спостерігачам на дільницях, проводять десятки замін членів комісій та займаються ще десятками справ, без яких не буває справжніх чесних виборів. А голова комісії, хоча й досить молодий, але повсякчас відчуває підтримку більш досвідчених колег.


Вже за півтора тижні ми зможемо побачити результат спільних зусиль всіх цих людей, але ще раз потрібно нагадати, щоб виборці не забули перевірити себе у списках. Особливо, це стосується 18-річних бердичівлян, які будуть нині голосувати вперше. Чомусь саме їх часто немає у списках реєстру виборців. Кажуть, що вони випали під час реформування реєстраційної системи, коли від міграційної служби процедуру прописки-виписки передали до місцевих органів влади.


Раніше доводилось критикувати владу за те, що вона не може звести три реєстри (податковий, міграційний і виборчий), а тепер до них ще додався реєстр територіальних громад. На жаль, у наших законодавців не доходять руки, щоб зробити один єдиний точний і відповідний реєстр, як, наприклад, в Естонії, де й самі вибори проходять он-лайн.

1komisii1

1komisii2

1komisii3

1komisii4

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.