Недільного ранку в церквах Бердичева було значно більше людей, ніж на виборчих дільницях — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

Недільного ранку в церквах Бердичева було значно більше людей, ніж на виборчих дільницях

Це й не дивно, адже другий тур виборів припав на великі релігійні свята – пасху у вірян західного обряду та вербну неділю у православних. Саме тому вранці біля Свято-Миколаєвського собору в центрі Бердичева вже вишикувались продавці вербових гілочок та інших оберегів, а їх клієнти тим часом або слухали службу, або просто стояли біля церкви, очікуючи її завершення. 


У виборчій дільниці, яка знаходиться в приміщенні бібліотеки теж з розумінням ставились до того, що вранці прийшло значно менше виборців, ніж це було аналогічної години в першому турі. Так, станом до дев’ятої години тут побували лише близько вісімдесяти жителів прилеглого мікрорайону, а до десятої – лише півтори сотні.

Виборча комісія тут складалась майже з тих самих людей, які були тут в першому турі. Тоді, під час спільної роботи встигли познайомитись між собою, і тому зараз теж все робили злагоджено і спокійно. І це, незважаючи на те, що в першому турі були «представники» кількох десятків кандидатів, а в другому турі – лише від двох. Ті, хто був зразу від Порошенка, так і залишився, а ті, хто були від Тимошенко, та інших, часом технічних кандидатів, тепер офіційно представляли Володимира Зеленського.


Вранці на цій виборчій дільниці побували спостерігачі він ОБСЄ (іноземці з перекладачем). Вони прийшли навіть до відкриття дільниці, ще о пів на восьму ранку, і дивились, як проходить процес, що передує офіційній роботі дільниці. Між собою вони про щось говорили, про скриньки, але для членів комісії, чи для її очільника нічого офіційно не вказували. Потім їх бачили на дільницях в п’ятій школі, та інших. Ніяких інших спостерігачів на цій дільниці на момент репортажу, не було. Кажуть, що вони вранці зареєструвались, але потім десь вийшли.


На десяту годину ранку на цій дільниці ніяких нештатних ситуацій не було, окрім ставших вже традиційними нестиковок у списках виборців. Так, на дільницю прийшов мешканець одного з будинків по вулиці Соборній, показав свій паспорт з відповідною пропискою, але у списках виборців себе не знайшов. Будинок такий є, а квартири, в якій приписаний виборець – немає. Він пішов додому за запрошенням, чи розбиратись до ОВК, але поки що на дільницю не повертався.


А члени комісії, які вже пройшли не одні вибори розповідали, що у списках майже завжди стаються якісь помилки. Була навіть така ситуація, коли чоловік і жінка, які живуть і приписані в одному будинку, були внесені у списки для голосування по різним дільницям. І навіть зараз, списки другого туру значно відрізняються від списків першого.


Тих громадян, які завчасно змінили місце голосування за межами ціна іншу дільницю за поданням реєстру виборців просто ручкою викреслили із списку, хоча ті, хто завчасно записався для голосування на цій дільниці, були надруковані в кінці загального списку (більшість з них – переселенці з Донецької та Луганської областей).


Станом на 12.00 окружна виборча комісія буде збирати інформацію щодо кількості виборців, які проголосували, тоді і стане зрозумілим, наскільки змінилась ця цифра порівняно з першим туром.

IMG 0443

IMG 0444

IMG 0446

IMG 0447

IMG 0448

IMG 0449

IMG 0450

IMG 0451

IMG 0452

IMG 0453

IMG 0454

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.