Вода кольору кави — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Вода кольору кави

25 черв. 2019 Валентина Іванюк

Проблема води у Бердичеві — одна з найгостріших. Колір, смак та запах рідини у кранах бердичевлян викликають жах. Але це у тих випадках, коли вона взагалі подається. Міські водомережі сильно зношені, майже щодня відбувається по декілька проривів. Люди днями сидять без води, поки по вулицях стікають брудні струмки.

Місто забезпечується водою з підземних джерел та річки Гнилоп’ять. На її чистоту нарікань дуже багато — туди скидають промислові відходи та нечистоти. Головна водойма Бердичева забруднена хвороботворними організмами та важкими хімічними сполуками. Щоб воду можна було подавати у домівки людей, вона має пройти кілька ступенів очищення — фільтрацію та знезараження. Воду очищають від небезпечних хімікатів за допомогою фільтрів та хлорують від мікроорганізмів у багатьох містах України. Таке знезараження має негативні сторони — під час кип’ятіння з хлору утворюються шкідливі для здоров’я хімічні сполуки, які до купи з іншими важкими хімікатами внаслідок поганої фільтрації потрапляють в організми городян.

У 2012-му керівництво міста та Бердичівводоканалу відзвітували про запуск нової фільтрувальної станції, на будівництво якої були витрачені великі гроші — на той момент понад 1,7 млн доларів. Вони казали, що вода подаватиметься не тільки безперебійно, а і буде гарної якості. І, як тоді було заявлено, вони розпочали будівництво очисних споруд. Минуло сім років, обіцянки так і залишилися словами без жодних змін якості. Вода неприємна для пиття та користування взагалі. Лабораторні дослідження також невтішні — вона просто небезпечна для здоров’я. Однак людям доводиться платити немалі гроші, тарифи все піднімають, а якість не покращується.

Вода, як в Європі

Відомо, що у європейських країнах якість води з кранів ледь не краща за бутильовану. Її можна пити, не боячись наслідків для здоров’я. В Україні також можна досягти такого рівня, запустивши програму з покращення водопостачання.


Кандидат у народні депутати Віктор Вишньов розповів, як вирішити питання питної води у Бердичеві.

“По-перше, необхідно звернути увагу на цю проблему усіх можливих структур, державних органів, міжнародних донорів. По-друге, прорахувати необхідні кроки та забезпечити суворий контроль за виконанням. Для покращення ситуації потрібно повністю перекласти водогін та побудувати нові очисні споруди. Я та моя команда працюємо на тим, щоб отримати необхідні кошти, залучити експертів, необхідних фахівців. Якість води повинна бути бездоганною, бо це запорука здоров’я”, — каже Віктор Михайлович.

Вода — глобальний проект, з яким не впоралось чинне керівництво за багато років. Вона потребує не тільки значних зусиль, а ще й бажання змінити ситуацію. Але проблема комплексна і потребує фінансування. І є кілька дієвих способів його знайти.
По-перше, можна отримати субвенції з державного бюджету.
“Депутати-мажоритарники мають можливість залучити з держбюджету гроші на потреби їхнього округу. Не розумію, чому попередні представники нічого не зробили у цьому напрямку, це ж надважливо! Якщо депутат сприяє виділенню держсубвенцій до міського бюджету, вони йдуть і на водозабезпечення, і на ремонт доріг, шкіл, лікарень, садочків. Я зможу донести до уряду необхідність допомоги Бердичеву, на це закладені гроші у бюджеті. Мені не байдуже, яку воду отримують люди — це здоров’я наше та наших дітей”, — каже Віктор Михайлович.
По-друге, можна отримати допомогу від іноземних донорів.
“Є велика кількість міжнародних програм щодо забезпечення населення якісною питною водою. Організації як, наприклад, Агентство США з міжнародного розвитку, Рада Європи, Канадське агентство міжнародного розвитку, Єврокомісія тощо. Часто їхня допомога надходить як співфінансування з міським, обласним чи державним бюджетами. Отримані кошти можна направити на перекладення водогону, будівництво фільтрувальних станцій, очисних споруд. Ми з командою вже відстежуємо всі можливі програми з міжнародної підтримки, готуємо звернення та заявки на гранти. Ми готові працювати за всіма напрямками, щоб забезпечити бердичевлян якісною питною водою. Але важливо мобілізувати людей, показати, що ситуація критична. Я закликаю усіх небайдужих, незалежно від політичних поглядів, долучатися до активних дій, бо тільки разом ми можемо щось вдіяти”, — підкреслює кандидат.

 

Відео

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.