За вплив на природу від сотень тон сміття в Тереховому експерти нарахували 319 гривень збитків — РІО Бердичів

П'ятниця, 10 Липня

  • Бердичівський Базар

За вплив на природу від сотень тон сміття в Тереховому експерти нарахували 319 гривень збитків

02 вер. 2019 Олександр Доманський

Таку неймовірну цифру оголосив на сесії Бердичівської районної ради перший заступник окружного прокурора Сергій Сивак. Він виступав зі звітом про стан законності в місті Бердичеві та Бердичівському районі за перше півріччя 2019 року.

За вказаний період зареєстровано 516 злочинів, що більше, ніж за аналогічний період в минулому році, тяжких злочинів кількість також збільшилась з 8 до 11, а умисних вбивств ще більше – з 3 до 7. Зі 307 скоєних крадіжок розкрито лише 183.

В доповіді звучали й інші цифри, які характеризують злочини та їх розкриття, але прокурор так швидко їх зачитував, що не можна було встигнути їх записати, а надати журналісту текст свого виступу він відмовився.

Як досягнення доповідач навів резонансну знахідку в лісочку під військовою частиною, де було прикопано 2 ящики з гранатами, хоча хто це зробив на сьогодні ще невідомо. Також, з явною гордістю, прокурор розповів про два розкритих злочини в бюджетній сфері: триста тисяч гривень було «зекономлено» підрядником під час ремонтних робіт в таборі «Березовий Гай», де будівельники «забули» зробити протипожежний захист будівель та 296 тисяч – при будівництві притулку для собак.

Прокуратурою пред’явлено за 1 півріччя 10 позовів на 11 мільйонів гривень та позови на повернення земельних ділянок загальною площею 36 Га та земель водного фонду площею 3,3 Га. Всього було розглянуто 2618 кримінальних проваджень. 

Розповів Сергій Васильович і про резонансну справу щодо забруднення річки Гнилоп’ять, яку ще в 2017 році відкрили за наполяганням екологічних активістів. Він ще раз нагадав присутнім, що в цій справі дуже важливими є експертизи, а робить їх лише одна установа в Україні, і довелось чекати її результати аж цілих дев’ять місяців.

Результатом цієї суперекспертизи стало те, що експерти встановили місця забруднень: перше – ливнева каналізація по вул. Урожайній, а друге - труба в Швайківці, якою «очищена» вода з КЕС зливається в річку. А ще, експерти встановили, що природі таки завдано ІСТОТНОЇ шкоди. Мовляв, якби вони цього не написали, то ми б відразу закрили справу за відсутністю складу злочину.

Та задля такої експертизи можна було б і ще з півроку почекати, адже бердичівляни думали, що забруднюється річка через струмок в районі колишнього шкіроб’єднання, а жителі Швайківки ну зовсім не знали, що це за труба в них по селу йде і звідки.

Тепер, сподіваємось, прокуратура з новими силами візьметься за встановлення конкретних осіб, які забруднюють річку в двох точно встановлених місцях.

І тут прокурора запитали за Терехівське сміття, винесене в заголовок статті. Він з радістю повідомив, що нарешті прокуратура встановила зв’язок з директором підприємства, яке викупило недобудований цегельний завод (це з тим, у якого журналісти та сільські активісти були під дверима житомирської квартири ще кілька місяців тому), отримала результати оцінки шкоди довкіллю (319 гривень) і тепер розслідування цього провадження піде набагато швидше.

Були ще питання про вбивство в Озадівці, де після бійки помер місцевий житель, на що прокурор сказав, що після кількох експертиз вже встановлено, хто саме завдав головних ударів, та про напад на колишнього (теперішнього) голову районної ради Максима Самчика. Але ця справа, за твердженням виступаючого, знаходиться в провадженні обласної прокуратури, тому сказати нічого по ній він не може.

prokyror1

super cina

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.