Сільські ОТГ Бердичівщини таки визнали свою неспроможність — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Сільські ОТГ Бердичівщини таки визнали свою неспроможність

26 вер. 2019 Олександр Доманський

Сьогодні на сесії Бердичівської районної ради, після завершення розгляду основних питань, у «Різному» взяла слово депутат Людмила Колесник, яка працює нині на посаді заступника голови Семенівської ОТГ та опікується безпосередньо освітніми закладами громади.

З болем і жалем в голосі вона довела депутатам, що в поданому на розгляд Верховної Ради законопроектів про бюджет України на 2020 рік знову змінюється фінансування закладів освіти. Відтепер навчальні заклади будуть називатись так: 1-4 класи – початкова школа, 1-9 класи – гімназія, 1-12 класи – ліцей, відповідно потрібно вже зараз вносити зміни до статутів шкіл, щоб мати на них освітню субвенцію в наступному році.


Але не це головне. В зв’язку з підняттям заробітної плати та зростанням цін фінансова незабезпеченість освіти Семенівської ОТГ на наступний рік складає 5,7 мільйонів гривень, і це при тому, що наша ОТГ мала найкращі початкові економічні умови. В інших громадах ситуація така ж, якщо не гірша. В цілому по області не вистачатиме 1 мільярд гривень на ту освітню мережу, яка існує сьогодні.


Сьогодні слова «оптимізація» ніхто не хоче слухати, але без цього громади не виживуть. Зараз в уряді визначають критерії спроможності кожної громади з метою їх укрупнення, і за перспективним планом і Семенівська ОТГ, і інші мають бути приєднані до Бердичева. Якщо не проводити оптимізацію закладів освіти, то так і станеться.


Голова районної ради Максим Самчик на це відповів, що теж розуміє ситуацію. Але виходом з неї він бачить не об’єднання з містом, а створення однієї громади у межах колишнього Бердичівського району. Також він сказав, що його позицію підтримують і голова облдержадміністрації, і новий народний депутат Богдан Кицак (хоча досі таких меседжів від депутата ще ніхто не чув – авт.).
Максим Самчик знову закликав збиратись колишнім сільським головам, більшість яких сьогодні виконують обов’язки старост у нових громадах, і знову починати процес об’єднання, який нині законодавством дещо спрощений.


Спостерігаючи за цими виступами, я подумав, що, напевно, Максиму Юрійовичу не подобається керувати районом, який зараз складається всього з семи сільських рад, йому хочеться чогось більшого. Але сьогодні він не хоче визнавати, що у колишнього великого Бердичівського району були такі ж самі проблеми фінансової неспроможності, які виникнуть у об’єднаної без міста громади.


А якщо вже він так хоче командувати чимось більшим, то саме зараз є можливість докласти зусиль до об’єднання і претендувати на роль очільника об’єднаної громади та на головний кабінет у більш престижному в Бердичеві «білому домі». В принципі, для його розуму та організаторських здібностей, цілком прийнятна роль.


OTG Kolesnik2

OTG Kolesnik1

super cina

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.