Понеділок, 28 Листопада

Через «договорняк» голова Бердичівської райради повернув собі посаду швидше, ніж через суд

Про перипетії навколо керівництва Бердичівською районною радою ми вже писали не раз, і не два. Але, чомусь, не потрапила в поле нашого зору і залишилась невідомою для читачів ціла судова епопея, яка тривала між колишнім-нинішнім головою райради Максимом Самчиком і колишньою головою, а нині заступником голови Софією Томашевською.


Завтра, можливо, відбудеться фінал цієї епопеї, але є великий сумнів, що буде він яскравим і видовищним, скоріше стане буденним і не цікавим, зате за сухими рядками судових документів можна лише здогадуватись, які пристрасті кипіли під час зав’язки цієї вистави.


Але, по суті. На 1 жовтня 2019 року о 10.00 у Бердичівському окружному суді призначено слухання по справі № 806/2265/17, в якій Самчик Максим Юрійович позивається до Бердичівської районної ради і до державного реєстратора «про визнання незаконним та скасування рішення про дострокове припинення повноважень голови Бердичівської районної ради, його звільнення, поновлення на посаді голови Бердичівської районної ради, скасування державної реєстрації керівника органу місцевого самоврядування - голови Бердичівської районної ради».


Тобто, Самчик уже майже місяць, як обраний повторно головою районної ради, а у суді мають розглядати його ж позов про його попереднє зняття з посади. Здавалося б, уже нічого нікому доводити не потрібно, він і так знову здобув посаду, до якої прагнув, але тепер, при відповідному рішенні суду, йому ще й можуть повернути зарплату за весь час його «вимушеного» перебування поза межами кабінету на третьому поверсі будівлі по вул. Соборній, 23.
За десятком судових документів цікаво дізнатись, як саме діяли суди і до чого вони дійшли. Отже, 08.08.2017 рішенням 18 сесії Бердичівської районної ради 7 скликання № 286 «Про дострокове припинення повноважень та звільнення Голови районної ради» Самчика було звільнено. У цей же день реєстратор Головня Олег Вікторович зареєстрував Софію Томашевську головою Бердичівської районної ради.


А вже 17.08.2017 року Житомирський суддя Володимир Липа прийняв рішення про розгляд позовної заяви від Самчика на судовому засіданні 11 вересня 2017 року. Потім було ще кілька ухвал цього ж судді у справі і, врешті-решт, її передали за підсудністю до Бердичівського суду.


Суддя Вдовиченко, яка отримала цю справу за електронним розподілом, прийняла ухвали про розділення справ щодо поновлення на посаді та щодо дій реєстратора, а 4 грудня 2017 року прийняла ухвалу про призначення судового засідання про розгляд справи на 5 лютого 2018 року.


Після цього у гру вступила Софія Томашевська і від імені районної ради подала апеляцію на цю ухвалу. Спочатку її відхилив Житомирський окружний адміністративний суд, потім таку ж апеляцію відхилив сьомий апеляційний суд міста Вінниці, де її розглядали кілька суддів по черзі аж до червня 2019 року. Судячи з усього, Софія Томашевська чималу частину свого робочого часу займалась саме спробами перешкодити судовому процесу.


Оскільки йшли процедури апеляційного оскарження, у Бердичеві справа, по суті, не розглядалась. За цей час Максим Самчик, шляхом кулуарних домовленостей з депутатами райради та керівниками фракцій, зміг знову цілком демократичним шляхом здобути собі омріяну посаду.


У вівторок у суді він може відмовитись від свого позову, а може й наполягати на ньому. Вже завтра можна буде дізнатись, який шлях він обере. А ще, судове засідання може бути банально перенесене, тоді інтрига збережеться ще на деякий час.

Samchik1

Samchik2

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.