Роздрукувати цю сторінку

Народний депутат з Бердичева Богдан Кицак ошелешив депутатів обласної ради

08 жовт. 2019 Олександр Доманський

«Мораторій на продаж землі буде знято, яке б звернення ви тут не прийняли», - сказав він на позачерговій сесії Житомирської обласної ради, яка відбулась сьогодні вранці.

А сесію то й збирали для того, щоб розглянути три політичні (чи заполітизовані) питання: прийняття звернення до Верховної Ради України щодо відтермінування зняття мораторію до 2025 року; прийняття звернення до Президента та Верховної Ради про недопущення застосування формули Штайнмайєра; та звернення до Президента щодо ветування законів про касові апарати.


І якщо на прийняття двох останніх звернень депутатських голосів не вистачило, то за мораторій на відкриття ринку землі вони проголосували переважною більшістю. І саме тоді Богдан Кицак сказав фразу, винесену в перший абзац замітки. Також він дорікнув обласним депутатам, що їх «архаїчне мислення (з земельних питань – ред.) вбиває наповал».


Після цього він почув і крики «ганьба» (можливо, вперше у своїй політичній кар’єрі – ред.), дорікання про молодість та про порушення регламенту, але все ж не стушувався, а спокійно і виважено довів до депутатів те, що хотів.
А саме те, що Верховна Рада відхилила урядовий законопроект про відміну мораторію, а фракція партії «Слуга Народу» готує свій, альтернативний законопроект, в якому і буде враховано думки і обласних, і районних депутатів, і простих людей.


У цьому законопроекті передбачається, що купити землю може лише громадянин України, а якщо купити хоче юридична особа, то її кінцевим беніфіціаром теж має бути українець, який до того ж має останні 5 років проживати в Україні. В одних руках можна концентрувати не більше, ніж 20 тисяч гектарів в одній області, місцем реєстрації такої юрособи має бути ОТГ, де знаходиться земля, щоб кошти від користування нею наповнювали місцеві бюджети. І цей законопроект депутат пообіцяв представити і депутатам обласної ради, і всім зацікавленим громадянам.
А на своїй сторінці у «Фейсбук» Богдан Вікторович закликав всіх давати пропозиції до майбутнього закону, які обов’язково будуть розглянуті.


Напевно, з «архаїкою» мислення депутатів і чиновників ще не раз і не два доведеться зіштовхнутись молодому депутату у своїй політичній кар’єрі, і хочеться, щоб йому вистачило і натхнення, і виваженості, і наполегливості, щоб змінити Україну та зробити її дійсно модерновою європейською країною.

kicak.1

kicak.2

kicak.3

 

super cina

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.