Сесія Бердичівської районної ради: знову всі пересварилися — РІО Бердичів

Середа, 26 Лютого

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Сесія Бердичівської районної ради: знову всі пересварилися

01 лист. 2019 Олександр Доманський

Сьогодні відбулась чергова сесія Бердичівської районної ради. І хоча запланований порядок денний начебто не передбачав серйозних дискусій, але без них не обійшлось.

Перед початком сесії голова райради та заступник голови райдержадміністрації привітали з професійним святом - Днем соціального працівника - представників цієї галузі, а потім до трибуни вийшов колишній голова РДА Едуард Томашевський і сказав, що, все-таки, при виборах нинішнього голови райради та його заступника ( так званій рокіровці, про яку ми писали раніше) були допущені порушення регламенту і закликав в подальшому нічого не порушувати.
На диво спокійно був прийнятий порядок денний, на якому часто спотикались при проведенні попередніх сесій, і депутати (23 особи на початку сесії з 34) розпочали роботу. Але спокійно на сесії було недовго.

Вже при розгляді питання щодо змін до бюджету з президії полетіли звинувачення до голів ОТГ, що вони мало грошей виділяють на районну лікарню, де зараз вже виникла заборгованість по зарплаті у персоналу, і до кінця року не вистачає ще близько двох мільйонів гривень.

Та ще більші пристрасті розгорілись при розгляді наступних питань, пов’язаних з районною медициною. Очільники району запропонували депутатам перереєструвати районну лікарню і стоматологічну поліклініку з Мирославки (село, яке нині належить Швайківській ОТГ) до Озадівки, яка поки що входить до залишків Бердичівського району. Усе це для того, щоб податки йшли в район, а не в ОТГ. Свого часу не менше галасу було, коли райлікарня перереєстровувалась з міста до Мирославки, зробивши діру у міському бюджеті розміром в мільйон гривень.

Ну й апогеєм цих пристрастей стало голосування за продовження контракту нинішньому головному лікарю «районки» Андрію Мирончуку. Спочатку за це проголосували лише 15 депутатів, а потім, коли після бурхливих дебатів, відвертих зізнань та пафосних виходів із зали питання знову поставили на голосування, за це проголосували ще менше - лише 12 осіб.

Провал інвестиційних намірів щодо видобутку піску поблизу Реї після цього здавався невинною іграшкою, хоча, насправді, теж є дуже небезпечним для інших інвесторів району. Ми вже писали, що саме на цій сесії мали б погодити дозвіл на користування надрами для підприємства «Бердичів-пісок», які першими в районі могли б стати офіційними постачальниками цього будівельного матеріалу.

На сесію прийшли представники цього підприємства і розповіли про свої наміри. Їх довго розпитували про засновників, про те, чи пообіцяли вони щось для розвитку Гришковецької ОТГ, на території якої мають видобувати пісок, чи підписані відповідні угоди. Напевно, відповіді не задовольнили депутатів, бо голосування не дало позитивного результату, і знову повернення до розгляду дало ще менше голосів у підсумку.

Хоча, якщо покопирсатись в інтернеті, можна знайти, що справжні засновники цієї фірми все ж бердичівляни, які нині активно інвестують як в місто (вже збудували одну АЗС і мають будувати ще одну), добувають пісок та камінь в інших районах Житомирщини і мають непоганий «дах» у вигляді високопосадовця одного з найновіших антикорупційних відомств країни.

Серед інших цікавих питань сесії стало рішення продати з аукціону гаражі, які належать району, але знаходяться у найбільш ласому місці Бердичева – поблизу універмагу по вулиці Торговій, 9. Ці гаражі вже декілька років не дають змоги бердичівському підприємцю розпочати будівництво торгового центру на місці аварійної будівлі за цією ж адресою, тому, можливо, після аукціону там, нарешті, розпочнеться рух.

Ну, а питання «Про програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Бердичівському районі на 2019-2023 роки», напевно, могло б виграти головний приз серед найбезглуздіших питань року. Крім загальних фраз на трьох розворотах таблиць програми не було жодної цифри у їх багаточисленних графах, крім цифри «0».

Отже, знову й знову доводиться констатувати, що нічого корисного, крім надування щік та взаємних сварок, чиновники району робити не вміють і не хочуть. І радує в цій ситуації лише те, що, можливо, вже недовго залишилось спостерігати за цим парадом марнослів’я. Новий уряд хоче якомога швидше завершити адміністративну реформу, а кабінет Кабінету Міністрів вже попередив у «Фейсбуці» вісімнадцять з половиною тисяч чиновників райдержадміністрацій по всій країні, щоб шукали собі іншу роботу.

rda.sesia1

rda.sesia2

rda.sesia3

rda.sesia4

rda.sesia5

rda.sesia6

rda.sesia7

super cina

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.