Бердичівський депутат дуже обережно міркує про майбутню адміністративну реформу — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівський депутат дуже обережно міркує про майбутню адміністративну реформу

Сьогодні о дванадцятій годині в актовому залі на зустріч з народним депутатом України по 63 виборчому округу Богданом Вікторовичем Кицаком зібрались керівники всіх районів (Бердичівський, Ружинський, Попільнянський та Андрушівський), що входять до виборчого округу, керівники ОТГ, що сформовані в цих районах, та голови сільських рад, які не увійшли до жодної з ОТГ.

На питання, чи запрошували на зібрання представників найбільшої територіальної громади округу, а саме - громади міста Бердичева, ясної відповіді не прозвучало. Хоча куди-куди, а на зустріч, присвячену адміністративно-територіальній реформі запросити і вислухати їх зовсім не завадило б.

Спочатку Богдан Вікторович представився і сказав, що не знає, чи був раніше такий формат зустрічей керівників районів, і коротко розповів про бачення адміністративної реформи з Києва. Кабінет Міністрів дав доручення обласним державним адміністраціям в місячний термін завершити розробку перспективних планів майбутнього устрою територій. При цьому дещо уточнили критерії спроможності громад (про це ми нещодавно писали -авт.), головними з яких є чисельність населення більше 5 тисяч, наявність інфраструктури та фінансова спроможність.


Депутат зазначив, що насправді держава передала ОТГ більше повноважень, але не забезпечила їх новими можливостями, і він щиро хоче, щоб можливості ОТГ були більшими за їх зобов’язання, бо саме це відкриває дорогу до розвитку громад.


За задумом урядовців до консультацій щодо перспективного плану ОДА має залучати спеціалістів з освіти, медицини, соцзахисту та інших інституцій. А потім закономірно постане питання про дублювання функцій, яке потребуватиме скорочення районних адміністрацій. До речі, лише вчора, на позачерговому засіданні уряду вже прийнято рішення про скорочення граничної кількості працівників РДА.


І тут Богдан Кицак висловив думку, яка зняла більшість майбутніх питань аудиторії: «Існуючі сьогодні ОТГ ніхто розформовувати не буде». Але чи це тільки його думка, чи є якийсь документ з цього приводу, залишилось незрозумілим. Натомість, зазначив депутат, якщо якісь ОТГ хочуть добровільно об’єднатись, то така можливість є, хоча нею теж потрібно встигнути скористатись.


Далі на зібранні розмова (вже не монолог, бо гості вже потроху стали задавати питання або ж давати пропозиції) переключилась на проблему земельного мораторію та питання субрегіонального поділу, тобто можливого входження до майбутнього великого Бердичівського району нинішніх районів від Любара до Попільні. Саме Попільнянські очільники висловили своє категоричне проти такої конфігурації. Вони прагнуть бути у складі Житомирського округу.


На кілька уточнюючих питань про долю нинішнього Бердичівського району та міста Бердичева, депутат обережно висловив думку про те, що до Бердичівської ОТГ увійдуть ще декілька сіл, але відразу після гострого виступу Бистрицької сільської голови проти такого сценарію уточнив, що він не стверджує про приєднання сіл до міста, а лише про те, що консультації триватимуть і далі.


Ще кілька питань-пропозицій присутні задали щодо субвенцій на соціально-економічний розвиток громад та знову поскаржились на дії держкомзему. На цьому офіційна частина зустрічі і завершилась. До депутата вишикувалась невеличка черга тих, хто хотів задати особисті питання, а гості з сусідніх районів пішли до своїх автівок і автобусів, щоб їхати додому.


Я так думаю, що справжню розмову про реформу вони завели через півгодинки, коли зупинились десь в затишному місці по дорозі від Бердичева до своїх громад і районів. Ось там би депутат, напевно, дізнався набагато більше про реалії сьогодення життя сільських людей та їх очільників.

P.S. Говорити про територіальну реформу без карти якось було неінформативно, і хоч старався депутат щось показати руками та на малесенькій карті, але це було зовсім незрозуміло. Тому порада організаторам: якщо й раптом відбудеться ще подібна нарада, візьміть карту.

Kitcak1

Kitcak2

Kitcak3

Kitcak4

Kitcak5

Kitcak6

Kitcak7

Kitcak8

Kitcak9

 

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.