Губернатор Житомирщини звітував про свої 100 днів перед журналістами — РІО Бердичів

Вівторок, 31 Березня

  • buhoblik800

Губернатор Житомирщини звітував про свої 100 днів перед журналістами

Для цього минулої п’ятниці у малій залі облдержадміністрації зібрались редактори майже всіх друкованих видань Житомирщини та деякі представники електронних ЗМІ.

 


Я тут вперше побачив за роботою нашого земляка, молодого перспективного журналіста Юрія Мельника, який змінив трохи амплуа та нині працює прес-секретарем голови ОДА. Саме він допомагав Віталію Бунечку доповнювати свій виступ кадрами фото презентації, але часто допомагав не тільки цим, але й вдалим словом чи перекладом. Адже нинішній керівник області багато років провів на різних посадах у правоохоронних органах (останнє місце служби – очільник СБУ м. Маріуполя), тому у висловлюваннях вживав трохи русизмів.

 


Але, відповідаючи вже на перше питання, чи відчув він вже «дух Житомирщини», Віталій Іванович запевнив журналістів, що такий «дух» у ньому жив завжди, адже він корінний «поліщук», і коріння у нього з Житомирщини («Вікіпедія» повідомляє, що народився він у місті Сарни Рівненської області – авт.)


Питання послідували ще до того, як голова ОДА зі своїми помічниками завершив заплановану доповідь, напевно, досвідчені журналісти знали, що якщо всю доповідь слухати, то на питання може й не вистачити часу. Адже, як сказав на початку промови Віталій Бунечко, саме в цей день минає 100 днів, як він працює на головній посаді області, і саме перед редакторами районних газет хотів прозвітувати про виконане за цей проміжок часу.


Розповів голова про те, що постійно їздить Житомирщиною, а на карті в своєму кабінеті відзначає місця, де вже побував, і старається не попереджати місцевих посадовців по свій приїзд, щоб не готувались спеціально і не змогли «замилити» очі у разі якихось негараздів. Хоча до цього часу відбувся лише один офіційний прийом громадян, але відтепер такі прийоми будуть проводитись кожної першої та третьої середи місяця.


А коли в розповіді очільника зійшлись теми доріг, корупції і децентралізації, і в мене з’явилась нагода поставити відповідне питання: «А чи не є корупцією ситуація з тендерами на ремонт бердичівських вулиць, фінансування яких поклали на облдержадміністрацію, відповідне управління якої не провело тендери весною, коли була готова документація, завалили тендери влітку, так і не визначивши по них переможця, і вже зараз, восени, відхилили документи шляхо-будівного управління №35, яке запропонувало найнижчу ціну за роботи?»


Про конкретну ситуацію з ремонтом бердичівських доріг губернатор пообіцяв повідомити пізніше, після того, як перевірить інформацію, але про подібну загальну тенденцію він знає. Саме тому і вимагав звільнення з посади голови тендерного комітету Крисюка, що йому після тривалих «лікарняних» чиновника таки вдалося зробити. Сьогодні на посаді нова людина, яка дійсно дуже ретельно перевіряє документацію і прагне, перш за все, щоб все було по закону.


(Коли готував до друку цю статтю перевірив ще раз інформацію про тендери. На сайті «ProZorro» записаний керівником тендерного комітету той самий Крисюк, і саме 15 листопада, у день, коли голова ОДА зустрічався з журналістами, тендер на ремонт вулиці Вінницької у Бердичеві віддали Київській фірмі, яка виставила ціну на 400 тисяч більшу ніж ШБУ-35… авт.)


Розповідав Віталій Бунечко ще й про славнозвісні будівництва амбулаторій по всій області, яке розпочала минула влада. На більшості таких будівництв навіть не було проектної документації, а заплановану спочатку вартість у 7, 5 мільйони гривень (вже й так захмарну для подібних будівель) деякі підрядники захотіли підняти аж до дванадцяти мільйонів. Губернатор пообіцяв ретельно розібратись з таким будівництвом, і саме тому в цьому році, можливо, добудують лише десять амбулаторій з двадцяти двох. За реконструкцію стадіону у Житомирі згадав, як про чорну діру, в якій щезають сотні мільйонів гривень.


Багато питань редактори задавали і присутньому на засіданні керівнику обласної дирекції «Укрпошти» Олександру Нечипоруку. Той на своїй посаді пережив уже багато губернаторів, тому й знав, як треба відповідати і на закиди начальства, і на цілком логічні питання редакторів ще донедавна комунальних, а нині повністю приватних «районок».


Обнадіяло в цій зустрічі розуміння голови ОДА про те, що і районні, і обласні адміністрації це рудиментні форми державного управління, як і розуміння, що електронні сервіси повинні замінити як мінімум половину того люду, який нині сидить у кабінетах трьох корпусів обласних адмінбудівель. По них можна зрозуміти, як росла кількість чиновників – спочатку всі поміщались в триповерховому будинку, потім до нього додали п’ятиповерховий, а тоді не стало вистачати ще двох добудованих дев’ятиповерхівок.


Хтозна, може, дійсно команді нового Президента вдасться повернути хід архітектурної історії в інший бік?...

ODA1

ODA2

ODA3

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.