Колишній регіонал учить дітей Бердичівщини гідності і свободі — РІО Бердичів

Понеділок, 10 Серпня

  • Бердичівський Базар

Колишній регіонал учить дітей Бердичівщини гідності і свободі

Всіх старшокласників сільських шкіл, які до цього часу залишились у підпорядкуванні Бердичівської райдержадміністрації, сьогодні шкільними автобусами привезли до Бердичева для участі в патріотичному відзначенні Дня Гідності і Свободи.

 


У міських школах нині тривають осінні канікули, тому я спочатку трохи здивувався, як це серед канікул змогли зібрати стільки школярів, що майже заповнили ними актову залу будівлі РДА, але вчителі сказали, що в районі діти навчаються по-старому, і зараз розпал навчального процесу.

 


Працівники районного відділу культури приготували, беззаперечно, чудову програму заходу, в якій об’єднали розповіді про трагічні сторінки українського голодомору 1932-1933 років та Революцію Гідності 2013-2014 років. Пісні, виступи ведучих, демонстрація фільму про буремні події Майдану без сліз було важко сприймати навіть дорослим. Діти, в свою чергу, теж поводились дуже чемно, лише невелика частина їх звично сиділа «в телефонах», а більшість щиро сприймали майстерно поставлену програму урочистостей.


З керівництва району в залі був лише голова районної ради Максим Самчик, який сидів у першому ряді майже до самого закінчення, хоча керівникам зазвичай дають почесне слово десь на початку подібних заходів. Я подумав, добре, що він не виступає, напевно, совість все-таки має, адже в 2013 році він був членом Партії Регіонів, очолював Чуднівську райдержадміністрацію і, без сумніву, був причетний до організації поїздок на антимайдан.


Але, ні. Ведучі таки покликали його на сцену. «Події 2013-2014 року – дуже сумні, а до них призвели нікчемність і недолугість тогочасних політиків», - сказав Самчик таким тоном, що могло здатись, що він жалкує, що переміг Майдан та народ України, а не антимайдан та кліка Януковича.


А оскільки перед цим ведучі кільканадцять разів повторювали в різних інтерпретаціях тезу: «Ми повинні знати правду минулого, щоб знати правду майбутнього», то я не витримав, теж вийшов до мікрофону і розказав дітям, що людина, яка так пафосно говорила щойно про гідність і свободу, саме і уособлює ті реакційні сили, проти яких у 2013 році повстав український народ. Що саме тут, у будівлі РДА тоді організовували поїздки на антимайдан, і ті люди, які це робили, до цього часу тут працюють.


Голова райради відповів, що йому не соромно за ті часи, коли він працював головою Чуднівської РДА, бо багато гарних справ там встиг зробити.


Професійні ведучі продовжили сценарій свята, а діти може й не зрозуміли, що мого виступу в ньому заплановано не було... 

Олександр Доманський

gidnist.rayon1

gidnist.rayon2

gidnist.rayon3

gidnist.rayon4

gidnist.rayon5

gidnist.rayon6

gidnist.rayon7

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.