Черговий раунд децентралізаційної битви на Бердичивщині виграв Самчик, хоча й «по очкам» — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Черговий раунд децентралізаційної битви на Бердичивщині виграв Самчик, хоча й «по очкам»

Так можна підсумувати результат вчорашніх «громадських слухань» та тижнів, які їм передували. До участі в цьому процесі долучився сам голова Житомирської обласної державної адміністрації, і думаю, що не пожалкував з цього. Але, про все по порядку.

Десь з півтора тижні тому Семенівську громаду збурила звістка про те, що до неї хочуть доєднати сім сільських рад Бердичівського району, які не увійшли до цього часу до жодної з новостворених ОТГ. Хоча ще трохи раніше ці сільради хотіли створити свою окрему, вже п’яту на теренах Бердичівщини самостійну «республіку».

Делегація від Семенівки поїхала на прийом до очільника області зі своїми контраргументами, і він пообіцяв особисто приїхати і вислухати думки людей на місці. Таким місцем спочатку визначили клуб села Великі Низгірці, про що й оголосили навіть сторінці у Фейсбук. Але та частина кулуарних гравців, яка придумала «велику» Семенівську громаду розуміла, що грати на полі супротивника буде непросто, тому й домоглась перенесення слухань на більш знайому територію, в актову залу будівлі РДА.

Наталя Семенюк не хотіла погоджуватись на перенесення слухань, тому вчора все-таки зібрала в Низгірецькому клубі представників своєї громади і провела за п’ятнадцять хвилин слухання по об’єднанню лише з однією сусідньою сільською радою – Садківською. А попутно прийняли звернення до Президента з проханням не руйнувати те, що створене важкою працею і не приєднувати всі села до Семенівської ОТГ.

Підтримати прагнення Семенівки до «незалежності і територіальної цілісності» приїхали і голови інших ОТГ Бердичівщини та деякі старости цих громад. Вони тісним гуртом сфотографувались після коротких зборів (але на захист Семенівки на наступному зібранні так і не виступили).

Відразу після цього фотографування ледь не половина учасників низгірецьких зборів легковиками та бусами поїхали до Бердичівської РДА, де о 14.30 мала розпочатись зустріч з очільником області. Але, зайшовши до зали, вони зрозуміли, що тут будуть у меншості. Тут вже зайняли місця люди з Бистрика (там ще є можливість їх оперативно збирати) та інших «необ’єднаних» сіл.

Також потужний десант посадовців приїхав з Житомирської ОДА, і доповідати з питання слухань розпочав начальник організаційного відділу Олександр Бабич, адже саме він опікувався протягом багатьох років децентралізацією та об’єднанням нових громад. Головним його меседжом стало те, що фінансові спеціалісти прорахували бюджет майбутньої збільшеної Семенівської ОТГ, і там виявилось аж на два мільйона гривень більше грошей, які можна буде пустити на розвиток (для порівняння – на облаштування автостоянки біля 17 школи місто витратило нещодавно півтора мільйона). І саме він першим озвучив план приєднання до міста Скраглівської сільради.

Опонувати доповідачу пробували делегати з Семенівки: «На самим на свою освіту не вистачає 5 мільйонів…», «А куди ви «дінете» бухгалтерів з сіл, що приєднуються, в нас вже своїх вистачає…», але на такі зауваження чиновник видав свій контраргумент: «То що, ви стверджуєте, що Семенівська ОТГ є несамодостатньою і фінансово неспроможною?!!».

І тут в обговорення вступив Максим Самчик, який оголосив, що буде виступати і як голова районної ради і як житель Семенівської громади. Він згадав, що перша в районі ОТГ була створена не зовсім у законний спосіб (хоча тоді, як він балотувався на голову цієї ОТГ все було дуже законно), і дав зрозуміти, що проблеми з об’єднанням на Бердичівщині виникли з Бистрицькою громадою Мовляв, ніхто її не хоче, хоча саме тут утримують 500 корів, працює підприємство, на якому трудиться сто чоловік і лише тут і в Слободищах створюється додана вартість.

Із зали кинули репліку, в якій назвали тещу Максима Юрійовича «смотрящою» за Семенівськими землями, які віддали в оренду Дніпропетровській фірмі, і Марія Волкова у відповідь сказала все що вона думає і про того, хто кинув цю репліку, і про своє бачення подальшого об’єднання.

Потім до мікрофону вийшла Наталя Семенюк і знову повторила всі претензії до можливого доєднання, і передала очільнику області рішення Низгірецьких слухань та лист до Президента. А після неї, після наполегливих запрошень від Самчика, до виступу долучилась сільський голова Бистрика Світлана Барановська. Вона зацитувала слова Ярослава Мудрого про об’єднання і запевнила, що Бистрик в новій громаді не буде пасти задніх.

Віталій Бунечко вдало вловив момент, на якому можна завершити дискусію і оголосив про закінчення слухань навіть без розлогого підсумовування результатів. Натомість, він залюбки відповів на питання місцевих журналістів вже після завершення зібрання.

Розходячись люди міркували про те, що знову Самчик під себе «ліпить» щось таке, де зможе перемогти на майбутніх виборах або ж «відпрацьовує» Бистрику свою беззастережну підтримку. Але, погоджувались, що і одне і друге поки що йому вдається.

Чи вдасться нам колись побачити гарні дороги в Бердичівському районі, по яких на своїх автівках заможні жителі сіл їдуть на театральну прем’єру в Бердичів, Житомир чи Київ, а їх діти будують нові будинки та працюють на місцевих підприємствах і фермах, а не їдуть у Польщу чи Італію, поки що залишається невідомим…

Так було у Великих Низгірцях:

zbori rn2

zbori rn3

zbori rn4

А так було в райдержадміністрації:

zbori rn5

zbori rn6

zbori rn7

zbori rn8

zbori rn9

zbori rn10

zbori rn11

zbori rn12

zbori rn13

zbori rn14

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.