Більше десятка поліцейських охороняли зустріч бердичівського депутата з аграріями — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Більше десятка поліцейських охороняли зустріч бердичівського депутата з аграріями

Воно й не дивно, адже на попередніх подібних зустрічах емоції зашкалювали, та й час проведення зустрічі - пізній темний вечір, теж був потенційно небезпечнішим ніж ясний ранок. Патрульний автомобіль стояв навпроти адміністрації, поліцейські були на автостоянці, у фойє будівлі та безпосередньо в актовій залі. Можливо тому зустріч обійшлась без ексцесів.

Хоча і цього разу вирували страсті, звинувачення і обурення. На зустріч приїхали голови сільрад і ОТГ, керівники сільськогосподарських господарств , фермери і просто сільські жителі з усіх районів, що входять до 63-го виборчого округу і не могли зрозуміти чому зустріч призначили на таку пізню годину і так неочікувано.

Богдан Кицак відповів на це, що він обіцяв провести таку зустріч напередодні другого читання законопроекту про ринок земель, і зважаючи на те, що нинішній тиждень – сесійний, і цілком можливо, що на друге читання це питання винесуть уже в четвер, просто не було іншого часу, щоб виконати свою обіцянку.
Він розповів, що до законопроекту було подано більш ніж 4700 правок, і фракція «Батьківщини» запропонувала розглядати їх всі без виключення, хоча насправді їх можна згрупувати по чотирьом блокам. За останні кілька тижнів було дуже багато зборів, форумів та інших зібрань, більшість пропозицій з яких вже врахували у законопроекті.

Отже, на сьогоднішній день цей документ містить такі основні положення.

1. Хто має право придбати землю:

  1. Громадяни України
  2. Юридичні особи України, серед засновників та беніфіціарів яких немає іноземців
  3. Об’єднані територіальні громади
  4. Держава

2. Земля може використовуватись у якості застави для кредитування фермерського господарства.

3. Іноземцям заборонено купувати частки в юрособах, які є власниками землі.

4. Концентрація земель в одних руках може бути не більше 10 тисяч гектарів в межах всієї України.

5. Орендарі земель мають першочергове право на викуп землі.

І саме за цей першочерговий викуп аграрії почали задавати найбільше питань, та відповіді на них, на жаль, не почули. Ніхто не може зрозуміти про що йдеться під словами «першочерговий викуп», коли продаж землі заплановано проводити через аукціони, які організовуватимуть ОТГ. Тобто, не просто пішла людина до нотаріуса зі своїм актом, і переписала його на когось, чи приїхали до неї додому якісь дядьки, дали гроші і все, а досить складна процедура.

ОТГ повинна оголосити, що в такому то місяці буде проведено аукціон з продажу, наприклад, 300 гектарів землі. Потім власники паїв, які хочуть їх продати мають записатись для участі в цьому аукціоні, і в призначений час мають відбутись торги, в яких переможцем буде той, хто запропонує максимальну ціну.

Саме цього і бояться аграрії, про що вони на зібранні не раз і говорили, і кричали: «Дрібні місцеві фермери не зможуть запропонувати таку ціну, яку запропонують великі агрохолдинги». І їх не спинять ні розпорошеність таких ділянок по всій країні, ні поступовість проведення аукціонів (за перші три місяці планують виставити на продаж не більше 0,5 відсотка всіх земель, потім протягом року не більше 5 відсотків і т.д.

В ході дискусії виступив голова Червоненської ОТГ і розповів, що на аукціоні з надання земельних ділянок в оренду, який вони нещодавно проводили, жоден з місцевих фермерів не зміг виграти жодного лоту. Три ділянки взяла Житомирська фірма і одну ділянку Київська.

Знову аграрії жалілись на корупцію в Дергеокадастрі, знову про те,що під виглядом ділянок для «атошників» землю скупають холдинги, а особливо ТОВ «Агроінвест» буцім то українця Веревського, місцем проживання якого числиться місто… Женева.

Фактично про всі ці проблеми в різних варіаціях говорили з депутатом та його помічником більше двох годин. Хоча «говорили», це дуже м’яко сказано, бо тут були і крики, і погрози, і улесливі згадки про його діда аграрія (Василь Захарович Бабійчук працював раніше головою Бердичівського райвиконкому), який і збудував це приміщення, в якому відбувалась дискусія.

На що Богдан Вікторович відповів, що з дідом він спілкувався на тему продажу землі, і той його фактично «благословив», сказавши, що буде тяжко, але дорога вибрана правильна.

І хоча наш депутат не раз говорив, що лише він спілкується з виборцями заради вироблення консенсусу, але аграрії запевняли його, що зараз подібні зустрічі проходять чи не по всій країні.

Як стало відомим на вечір четверга, закон про ринок землі так і не був поставлений в порядок денний Верховної Ради (можливо цьому сприяли масові протести активістів в Києві, які навіть Хрещатик блокували), і коли до нього повернуться поки що незрозуміло.

А зрозуміло те, депутат Богдан Кицак поки що старається виконувати свої обіцянки (обіцяв зустрітись перед другим читанням - зустрівся), і якщо всі депутати будуть виконувати обіцянки своїм виборцям, а виборці будуть висувати адекватні і зрозумілі пропозиції, то можливо, і не потрібно буде відволікати на зустрічі депутатів з «народом» так багато поліцейських.

kicak zustrich1

kicak zustrich2

kicak zustrich4

kicak zustrich5

kicak zustrich6

kicak zustrich7

kicak zustrich8

kicak zustrich9

kicak zustrich10

kicak zustrich11

kicak zustrich12

kicak zustrich13

kicak zustrich14

kicak zustrich15

kicak zustrich16

kicak zustrich17

kicak zustrich18

kicak zustrich19

kicak zustrich20

kicak zustrich21

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.