Депутати Бердичівського району звернулися до Президента скасувати плату за транспортування газу — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Депутати Бердичівського району звернулися до Президента скасувати плату за транспортування газу

І звернулися, до речі, не лише до глави держави, а й заразом до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Цей проект рішення був винесений на розгляд тридцять шостої сесії Бердичівської районної ради, засідання якої проходило наприкінці робочого тижня у п’ятницю, 07 лютого.

Від імені усіх присутніх виступив депутат від Аграрної партії Петро Орлюк, зазначивши, що всі люди , які живуть в селах Скраглівка, Райки, Малосілка та інших, обурені введенням плати за транспортування газу. За словами чоловіка, свого часу у селах люди самі і за власні кошти прокладали на вулицях ці газові труби, а тепер їх зобов’язують платити гроші за транспортування газу по цих трубах. Крім того, багато людей виїхали на роботу чи з інших причин не проживають у будинках, а а їм все рівно приходять нараховані платежі за газ, яким вони не користуються.


Жителі сіл просто-на-просто не розуміють, за що вони повинні платити, а тому вимагають, щоб від імені депутатів за підписом голови Бердичівської районної ради було направлено звернення у вищезазначені державні органи з вимогою скасувати плату за транспортування газу. Нижче публікуємо текст звернення для ознайомлення, який одноголосно був підтриманий присутніми 22-ма депутатами і керівництвом району:


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Бердичівської районної ради Житомирської області


Ми, депутати Бердичівської районної  ради, звертаємось до Вас з проханням щодо відміни постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про абонентну плату за транспортування газу.
За рішенням НКРЕКП, плата за доставку газу вилучена з рахунку за газ. Тепер за газ потрібно сплачувати постачальнику, а за його доставку – окремо.  Нові правила розрахунків за газ,  які стосуються всіх споживачів, у тому числі побутових, є неприйнятними. Отже необхідно  терміново скасувати постанову НКРЕКП про зміни в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу.


На сьогоднішній день ми маємо ситуацію, у якій наші виборці, жителі району, керівники господарюючих суб’єктів, керівники комунальних підприємств, які є споживачами газу, обурені тією методикою сплати за газ, яка запроваджена з 1 січня НКРЕКП.  Це та методика, яка передбачає платежі за «розподіл і доставку» газу з розрахунку 1/12 в місяць, виходячи з обсягу спожитого газу за попередній газовий рік. Наразі це з 1-го жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року.
Люди взагалі не розуміють, що таке дві платіжки, одна за транспортування, одна за «розподіл і доставку». Чим відрізняються транспортування і доставка?  Окрім того, багато людей, які з різних причин взагалі виїхали на роботу чи ще кудись, навіть при вимкненому опалені  отримали нараховані платежі за газ. Люди обурені, бо вони не спожили газ, але мусять платити за нього.


Для промислових споживачів така система теж є демотивуючою. Наприклад, якщо взяти до уваги температурний режим зими цього року, то  фактично відбувається значне скорочення споживання газу. А розрахунки – на основі минулого року.
Так само і фізичні особи: хоч умови нарахування субсидій і не мотивують людей робити утеплення, вони реально утеплюють помешкання, потихеньку менше і менше споживають газу. А платіжки отримають все одно виходячи з попередніх періодів споживання газу.


Складна ситуація і у господарюючих суб’єктів в аграрній та переробній галузях. Реальне споживання енергоносіїв, газу там відбувається під час збору і переробки врожаю, це з кінця серпня по грудень. Основний період – 3-5 місяців. А їм тепер весь рік треба вимивати обігові кошти, платити 1/12 за нібито спожитий газ. Такі вимоги безпідставні.


Вимагаємо від Президента України, НКРЕКП та Кабінету Міністрів України скасувати абонплату за транспортування газу. Всі жителі нашого району вважають це рішення незаконним і грабіжницьким. За свою газотранспортну систему ми заплатили сповна, вона будувалася за рахунок як комунальних підприємств, так і за кошти місцевих жителів. Тепер у нас вимагають заплатити за своє ж майно ще раз. Люди надзвичайно обурені такою ситуацією.

gazzvernennya1

gazzvernennya2

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.