Бердичівські ринки таки закриють повністю — РІО Бердичів

Субота, 4 Квітня

  • Бердичівський Базар

Бердичівські ринки таки закриють повністю

Це стало ключовою темою засідання виконавчого комітету, яке відбулось сьогодні о 12 годині дня.

 


До будівлі виконкому пропускали лише запрошених на засідання та тільки в захисних масках. А перед актовою залою прилаштували флакон з дезінфікуючим засобом для рук. Та й проводили засідання не в звичній 32-й кімнаті, а у великій залі, яка дає можливість розсістись всім членам виконкому та запрошеним на відстані один від одного.

 


На початку роботи міський голова наголосив, що збирались у такому складі зовсім недавно, лише в середу, але вже тоді по обіді з’явились нові нормативні документи, тому до прийнятого рішення потрібно внести зміни. Але перед обговоренням цих змін слово надали керівнику Бердичівського управління Держпродслужби та начальнику місцевого відділу поліції.


Вони повідомили присутніх про роботу трьох мобільних бригад з перевірки карантинного режиму, які були створені на минулому виконкомі. За ці дні було перевірено 98 суб’єктів господарської діяльності, хоча 16 з них мали б бути закритими, згідно з прийнятими обмеженнями. Деякі підприємці чи подавці обурювались необхідністю виконувати проти епідеміологічні заходи, але поки що нікого не карали, а лише попереджували про відповідальність.


Як позитивні приклади назвали роботу магазинів «Фора» і «АТБ», а як одну з проблем – стихійну торгівлю біля Дитячого світу та біля районної автостанції. А міський голова додав від себе ще й подяку директору ринку Адамчуку, за те,що той ефективно організував роботу павільйонів на ринку.
Але ця подяка не вплинула на те, що буквально через кілька хвилин заступник міського голови Сергій Онофрійчук оголосив зміни до попереднього рішення виконкому про повне закриття всіх міських ринків та всіх павільйонів на них. Тут вже не було неоднозначних слів як-то «обмежити шляхом призупинення», а було чітко і зрозуміло написано: «Заборонити». Так само це слово написали і в восьмому пункті згаданого рішення щодо роботи всіх інших розважальних, побутових та торгових закладів.


Міський голова пославсь при цьому на досвід Калинівки, де, за його словами, пішли ще далі. Не знаю, куди далі пішли в Калинівці, але ось стосовно наступного питання, яке обговорювали члени виконкому вийшло якраз навпаки. Так, Сергій Онофрійчук озвучив, що у виконкомі отримали звернення стосовно роботи насіннєвих магазинів та торгівлі засобами захисту рослин, які саме зараз потрібні людям.


Василь Мазур демократично запропонував подискутувати з цього питання, але сам же і задав тон дискусії сказавши, що якщо інші райони закриють таку торгівлю, а в нас вона буде, то приїдуть люди з інших місць в Бердичів. А виходячи з логіки, що все потрібно зробити для того, щоб люди менше їздили і ходили, торгувати насінням треба заборонити. Нехай, мовляв, продають його через інтернет, з доставкою додому клієнтам.


Нижче ми публікуємо аналогічне рішення Калинівської міськради, і там окремо виділили дозвіл продавати насіння та засоби захисту рослин, бо розуміють, що відкриті продовольчі магазини – це їжа сьогодні, а насіння, - це їжа завтрашнього дня.


Трохи подискутували на засіданні і стосовно норму допуску людей у магазини. В прийнятому в середу рішенні була цифра не більше 10 чоловік незалежно від площі магазин. Цього разу (напевно прочитали наш матеріал про думки керівників супермаркетів) в проекті запропонували допускати в магазин з розрахунку 1 чол. На 10 кв метрів площі торгового залу, але не більше, ніж 20 чоловік. Але головний санлікар виступив проти того, щоб послаблювати карантинні заходи. А член виконкому Олександр Нехворовський, взагалі запропонував закрити всі магазини торговою площею до 20 кв. метрів. В підсумку проголосували, щоб працювали всі продовольчі магазини, заходили д них люди в розрахунку 1 чол. на 10 кв. метрів, але не більше 10 чоловік одночасно, тобто, як і було записано в попередньому рішенні.


Секретар міської ради Юлія Лефтер розповіла про власний досвід самоорганізації у ОСББ, де вона живе. Там по телефону люди домовляються кому потрібно щось принести з магазину, щоб зайвий раз не виходити з дому, особливо це стосується літніх та одиноких людей. Василь Мазур закликав усіх переймати цей позитивний досвід, і ще запропонував, щоб сусіди детальніше цікавились хто, звідки, і коли приїхав, щоб знати, чого очікувати від таких туристів.


На цьому засідання виконкому закінчилось, а міський голова пообіцяв, що в понеділок буде робоча нарада, після якої відбудеться брифінг для журналістів з результатами того, як місто прожило вихідні дні.

kom1

kom2

kom3

kom4

kom5

kom6

kom7

kom8

kom9

komisiya11

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.