Бердичів карантинний – час нових можливостей — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Липня

  • Бердичівський Базар

Бердичів карантинний – час нових можливостей

Сьогодні в Бердичеві вже виконується вчорашнє рішення виконавчого комітету про посилення карантинних заходів та повне закриття міських ринків.

 


І дійсно, на центральному ринку закриті всі павільйони, які ще вчора працювали, патрульні екіпажі поліції вранці перевіряли виконання цього рішення, а валютчики працювали в масках.

 


Але на території поряд з районною автостанцією, яка формально не вважається ринком, продовжувалась торгівля, хоча й не така жвава, як раніше. Саме про можливість впорядкування і розвитку цієї території малось на увазі в заголовку замітки.


Досі всі робили вигляд, що такого явища як стихійна торгівля в Бердичеві майже немає, але вчора на засіданні виконавчого комітету головний санітарний лікар наголосив, що проблемою є саме стихійна торгівля по вулиці Маложитомирській, та мабуть його не почули.


І якщо не вдається вже десятки років її розв’язати, то нинішній карантин якраз гарна нагода для цього. Не ховати голову у пісок, не робити вигляд, що ніхто тут нічим не торгує, а визнати цю територію придатною для ринкової торгівлі і впорядкувати її.


Для цього можливо надати її офіційно в оренду дирекції ринку, або будь-якому іншому суб’єкту підприємницької діяльності та встановити орендну плату диференційовано в залежності від типів товару, який тут має організовано продаватись.


Найменшу плату встановити в разі, якщо суб’єкт господарювання обладнає умови для торгівлі виключно власно вирощеними у власному присадибному господарстві овочами чи фруктами, адже ті тіточки та бабусі, які привозять з села чи з Корніловки власні огірки чи ягоди, опиняються на ринку в самому найгіршому становищі. Для них можуть бути передбачені складні столики чи інші найпростіші умови для торгівлі.


Тут місто могло б надати преференції, наприклад, жителям Скраглівки, які не побоялись увійти у міську громаду на відміну від жителів Бистрика чи Гришковець, які криком кричали, що не хочуть у Бердичів.


На жаль, останнім часом перекупки скупали такий товар ще на виході з автобусів, і перепродували його вдвічі дорожче на зайнятих для себе наперед місцях. Та й підприємці, які торгують привозними овочами та фруктами займають разом зі своїми бусами стільки площі, що там могло б розміститись десяток сільських тіток з дешевшим товаром. Сьогодні вони взагалі нічого не платять з місце торгівлі, а був би господар цієї ділянки та адекватна ціна (вища в кілька разів ніж за торгівлю власно вирощеним товаром), то б десять раз подумали, ч заїжджати сюди своїм бусом чи автівкою.


Та само давно потребує вирішення проблема ремонту вулиці Миру поблизу ринку та встановлення обладнання для отримання плати за паркування, наявність постійно діючих точок з продажу самогону, сезонної торгівлі овочами, добудова критого ринку та ще чимало проблем, які десятиліттями не вирішуються навколо ділового центру Бердичева, знаменитих Яток.

IMG 9868

IMG 9869

IMG 9870

IMG 9871

IMG 9873

IMG 9875

IMG 9876

IMG 9879

IMG 9880

IMG 9881

IMG 9882

IMG 9883

IMG 9884

IMG 9885

IMG 9887

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.