Бердичівським підприємцям скасували єдиний податок на період карантину, але не всім — РІО Бердичів

Субота, 16 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Бердичівським підприємцям скасували єдиний податок на період карантину, але не всім

Таке рішення було прийняте сьогодні на позачерговій сесії Бердичівської міської ради.

 

Виступав з цього питання на сесії перший заступник міського голови Роман Левицький, який очолював робочу групу, створену за розпорядженням міського голови після того, як підприємці звернулись із заявами про звільнення від оподаткування на період дії карантину.

 


Нагадаємо, що на попередній сесії це питання не стали розглядати, а вирішили зачекати, що ж з цього приводу скаже Кабмін та Верховна Рада. Міська влада очікувала, що може бути прописаний механізм відшкодування з державного бюджету тих втрат, які зазнає міський бюджет від скасування податку. Але в Законі, який був опублікований лише вчора, чорним по білому написали, що ніякого відшкодування не буде.


Але, незважаючи на це, робоча група винесла на розгляд депутатів міськради рішення про встановлення нульової ставки єдиного податку і абсолютною більшістю (проти голосував лише Віталій Березовенко) таке рішення було прийняте.


Після сесії я поцікавився у Віталія Петровича, чому він голосував проти, і він відповів, що, на жаль, дане рішення протирічить Податковому кодексу, в якому написано, що не можуть надаватись індивідуальні пільги.


В податковій інспекції теж не надали повних роз’яснень, бо не бачили ще остаточного тексту рішення міськради, але запевнили, що підприємці, які заплатять єдиний податок у повному обсязі зараз, потім можуть претендувати на те, що їхні кошти перейдуть на інші податкові періоди. Нюансом є і те, що ті підприємці, які подали заяву на місячну відпустку, вже не можуть її анулювати або відкликати, як і те, що у будь-якому випадку потрібно буде кожному, хто хоче скористатись можливістю не платити єдиний податок у період карантину, подавати індивідуальну заяву до податкової служби.


Нижче публікуємо текст рішення міської ради у такому вигляді, який було оприлюднено на Офіційному сайті та роздано на руки депутатам. Але який буде вигляд остаточного документа, стане зрозуміло пізніше.


«Зменшити ставку податку та встановити ставку єдиного податку в розмірі 0 % від суми податкових зобов’язань з 01.04.2020 на весь період заборони діяльності суб’єктам господарювання для платників податку І та ІІ груп, робота яких заборонена, а саме: платникам, господарська діяльність яких пов’язана з прийманням відвідувачів та не могла здійснюватися через обставини, за які вони не відповідають, відповідно до рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 18.03.2020 № 51 «Про контроль за виконанням рішень органів виконавчої влади та рішень міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (із змінами та доповненнями) та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території коронавірусу COVID-19» (із змінами).
Зменшення ставки єдиного податку надається відповідно до поданих суб’єктами господарювання заяв у контролюючий орган до 31 грудня 2020 року із зазначенням місця здійснення та видів діяльності».

podatok1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.