Депутати міської ради додали бердичівським медикам 2 мільйони гривень — РІО Бердичів

Понеділок, 21 Вересня

  • Бердичівський Базар

Депутати міської ради додали бердичівським медикам 2 мільйони гривень

Ну, не те, щоб вийняли з власної кишені, але доклали до цього аж півгодини власного часу.

 


Хоча зараз під час карантину на початку сесії не звучать гімни України та Бердичева, але від традиції поздоровляти іменинників ще не відмовились, тому перед офіційною частиною зібрання міський голова привітав з днем народження депутата міської ради, вже, напевно, п’яти каденцій Володимира Левандовського. Обійматись і цілуватись нині не прийнято, тому вони за новітньою традицією стукнулись ліктями, а в подарунок депутат отримав записник з логотипом Бердичева.

 


На позачерговій сесії розглядали всього три питання порядку денного. Про звільнення від єдиного податку я писав у попередній публікації, а зараз коротко розповім про два інших, які стосувались, по суті, лише одного – фінансування потреб міської медицини.


Так, з обласного бюджету було прийнято субвенцію на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресіном в розмірі 1 мільйон 562 тисячі 500 гривень та з резервного фонду міської ради «перекинули» 500 тисяч на заробітну плату працівникам міської лікарні.


Адже з 1 квітня міська лікарня, як заклад вторинної медичної допомоги, вже мала фінансуватись не з міського бюджету, а з коштів Національної служби здоров’я, які б мали виплачуватись за кожного пролікованого пацієнта. Але у зв’язку з пандемією коронавірусу з лікарні повиписували майже всіх пацієнтів (за винятком пологового відділення та ортопедії) і, крім 15 хворих на коронавірус, там майже нікого немає, як і немає, відповідно, за що отримувати гроші з НСЗУ.


Аналогічна ситуація і в обласному госпіталі, де багато медперсоналу відправили у відпустки, а ось в районній лікарні зараз, навпаки, роботи стало набагато більше. Тут зараз лікують як пацієнтів з району, так і з міста, які потребують термінової допомоги, адже під час епідемії коронавірусу люди не перестали менше хворіти на інші хвороби.


Головний лікар районної лікарні телефоном запевнив, що в них є все необхідне для цього, гроші з НСЖУ прийшли, медперсонал викликають із запасу замість тих, хто захворів, під час карантину ніхто не звільнився, хоча й тих, які хочуть іти у відпустки, теж не тримають. Одним словом, іде нормальна поточна діяльність, яка має, звичайно, свої проблеми, але вони зовсім не такі, як іноді чути в численних пересудах. Андрій Мирончук закликав не вірити чуткам, а якщо є бажання, то краще допомогти лікарям добрим словом чи добрим ділом.


І, повертаючись до сесії міськради, після прийняття всіх трьох рішень, слово надали начальнику міського відділу охорони здоров’я, яка розповіла про загальну ситуацію з поширенням коронавірусу. В Бердичеві зараз офіційно підтверджено 51 хворий з коронавірусом, з них за останню добу – п’ятеро. 18 осіб лікуються у лікарні, з них 3 особи знаходяться у відділенні реанімації, інші – в інфекційному відділенні. Також в інфекційному відділенні знаходяться ще 7 осіб, у яких підозрюють вірус і аналізи яких відправили до лабораторії. Інші 33 хворих лікуються вдома амбулаторно під наглядом сімейних лікарів, а 198 осіб по місту перебувають в самоізоляції, як контактні особи, або такі, що приїхали з-за кордону.


На запитання депутатів, чи є в Бердичеві люди, які вже одужали після коронавірусу, на жаль, прозвучала негативна відповідь. Навіть у тих, в кого вже немає ніяких симптомів хвороби, ПРЛ-тест показав наявність вірусу, а повторний буде проводитись лише через 15 днів.

2mln3

2mln4

2mln5

2mln6

2mln7

2mln8

2mln9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.