Зменшити єдиний податок закликає Бердичівська асоціація підприємців — РІО Бердичів

Субота, 28 Листопада

Зменшити єдиний податок закликає Бердичівська асоціація підприємців

На останній сесії Бердичівської міської ради було встановлено ставку єдиного податку для підприємців другої групи у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати. Оскільки мінімальна зарплата постійно зростає, то й розмір податку цього рік буде трохи вищим, ніж в минулі роки, але він збільшиться не настільки, як це сталось в минулому році для підприємців Гришковецької ОТГ.


Там ставки податку раніше встановлювали сільські ради, і здебільшого ставка єдиного податку теж становила 10%. Але новообрані депутати в минулому році вирішили «збільшити надходження» до бюджету ОТГ і встановили ставку 20%. І чималим сюрпризом для підприємців Гришковець та інших сіл громади стала звістка на початку року про те, що потрібно платити вдвічі більший податок.


Дехто з них хотів відразу перереєструватись в місто, щоб платити податок за меншою ставкою, але особливість єдиного податку, згідно з податковим кодексом в тому, що навіть перереєструвавшись до іншої адміністративної одиниці посеред року, до кінця року будеш платити податок у розмірі колишньої території.


В інших ОТГ Бердичівського району теж були встановлені ставки податку на 2020 рік у розмірі 20%. На сьогодні, ні в одній з ОТГ ще не прийняті рішенні про встановлення ставок на 2021 рік, тому Бердичівська регіональна асоціація приватних підприємців звернулась до всіх ОТГ з пропозицією встановити її в розмірі 10%.


Текст звернення:


«Звертаємось до Вас з проханням винести на обговорення чергової сесії ради та вирішити позитивно питання про встановлення ставки єдиного податку на 2021 рік для підприємців 2 групи у розмірі 10% від мінімальної зарплати.
Це рішення буде сприяти зростанню підприємницької активності на території ОТГ та упередить перереєстрацію підприємців до сусідніх адміністративних територій (зокрема, м. Бердичів), де вже встановлена така ставка податку.
Мусимо нагадати, що якщо підприємці перереєстровуються в місто, то й податки з доходів їх найманих працівників теж переходять до іншого бюджету, значно зменшуючи цим самим надходження до бюджету ОТГ.
Отже, не потрібно відлякувати від своїх територій підприємців високими податками, а краще створити привабливі умови для сталого та довготривалого розвитку партнерських відносин між підприємцями громади та працівниками її бюджетних установ.»


А підприємці цих громад (як і підприємці, зареєстровані в селах, які увійдуть до ОТГ після виборів) можуть звертатись до свої депутатів з пропозиціями підтримки такого рішення. І робити це потрібно терміново, адже сесії з бюджетними питаннями у всіх громадах мають пройти в кінці травні – на початку червня.

podatok1

podatok2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.