Садочки і громадський транспорт у Бердичеві відкриють синхронно — РІО Бердичів

Понеділок, 21 Вересня

  • Бердичівський Базар

Садочки і громадський транспорт у Бердичеві відкриють синхронно

І буде це аж ніяк не з завтрашнього дня і навіть не з понеділка, 25 травня, як говорили більшість бердичівлян, роблячи припущення і не знаючи ще остаточно прийнятого рішення комісією з ТЕБ та НС. І засідання цієї комісії відбулося сьогодні в актовій залі міської ради, адже саме сьогодні закінчується термін попередньо продовженого карантину і в дію вступлять нові послаблення.

Виступаючі із важливих питань, що стосуються початку роботи громадського транспорту та дитячих садочків, заступники міського голови Валентина Адаменко та Сергій Онофрійчук наводили чіткі аргументи, чому варто зачекати ще тиждень. Такі ж рекомендації і думки висловив і начальник управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерій Биков.


Основним аргументом, до якого схиляються, є необхідний час не лише для обстеження працівників садочків, довідки від дітей та перевірка їхніх батьків на рахунок того, чи хворіли або чи мали контакти з хворими, а й час для отримання результатів епідситуації після відкриття ринків. Адже з певною періодичністю відкриття нині працюють 4 ринки у Бердичеві і потрібно бачити, чи не вплине це послаблення на бердичівлян і чи не з’явиться велика кількість хворих.

Сергій Онофрійчук доповідав з приводу роботи маршруток, наголошуючи на тому, що є чіткі вимоги до відновлення їхнього курсування містом. Це наявність засобів індивідуального захисту у водіїв і пасажирів, перевезення без стоячих пасажирів, повна щоденна дезінфекція перед виїздом в рейс і після його закінчення. Додатково потрібно дезінфікувати ті місця в маршрутках, які є контактними – ручки сидінь, поручні тощо.


На рахунок дитячих садочків, то Валентина Адаменко зазначила, що 19 травня було обстежено усі заклади з меткою чіткого вирішення питання, скільки груп працюватимуть і яка кількість дітей у групах перебуватиме. Щоб уникнути черг у лікарнях та не наражати на небезпеку дітей і дорослих, управління освіти і науки Бердичева, дякуючи колективу і директору ЦПМСД, склало списки усіх працівників закладів дошкільної освіти. У цих списках перевіряють і пишуть, що дані люди не є на самоізоляції, не були контактними особами і не є у числі захворілих. Після підпису директора ЦПМСД усі працівники будуть допущені до роботи. Такі ж списки складають нині і для дітей, котрі будуть відвідувати садочки, а це ті, у яких обоє батьків працюють. Батьки повинні якнайшвидше зв’язатися зі своїми вихователями і повідомити усю необхідну інформацію, щоб її можна було перевірити.


Для відкриття садочків, за словами заступника міського голови, на перший період все підготовлено, але відкрити їх просять саме з 1 червня через низку факторів, зокрема, найголовнішим є перевірка дітей і їхніх батьків. Для тих бердичівлян, чиї діти будуть відвідувати дошкільні заклади освіти, повідомляють, що часи прийому будуть обмежені. Тобто не буде так, як раніше, що батьки можуть привести дітей і зранку, і дещо пізніше. Прийом здійснюватиметься з 07:30 до 08:30, а забирати діток можна буде з 17:00 до 18:00. Іграшки з дому категорично брати не можна, для ігор у садочку є ті іграшки, які підлягають дезінфекції. Крім того, альбоми, олівці, фарби тощо будуть лежати в окремих коробках, а заняття вихователі проводитимуть таким чином, щоб не було дотикового контакту між дітьми.


Такі рекомендації і доводи були сприйняті членами комісії з ТЕБ та НС і працівниками виконавчого комітету позитивно. Міський голова також підтримав таку пропозиції, погодившись, що до 01 червня, дійсно, будемо бачити картину щодо епідситуації після першого етапу послаблення. Тому рішення було прийняте усіма одноголосно.

22Komisiya1

22Komisiya2

22Komisiya3

22Komisiya4

22Komisiya5

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.