До Бердичева завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю в Україні — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

До Бердичева завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю в Україні

А метою такого зібрання у напрочуд вузькому колі в актовій залі міського Палацу культури ім. Шабельника була не лише зустріч із добрими друзями Бердичева, а й важлива і почесна місія. Взагалі дружба нашого міста з Ізраїлем має багатовікову історію і багаті традиції, а сама історія Бердичева – це переплетений і нерозривний зв’язок з єврейським народом. У Бердичеві шанують єврейську культуру, відзначають єврейські свята, гостинно і радо зустрічають представників цього народу і не забувають про важливі, гарні і тим більше скорботні дати, вшановуючи пам’ять закатованих, розстріляних, знищених євреїв у роки Голокосту.

Цього разу, хоч і в не найкращий період не лише для Бердичева, України і всього світу, коли ключовим словом в житті людей стало "пандемія" і кожен народ потроху повертається до нормального життя після кількамісячного карантину, візит гостей з Ізраїлю став, дійсно, приємним і вкрай важливим. Адже саме у такий час і пізнається справжня дружба, підтримка і допомога.


Посол держави Ізраїль в Україні Джоель Ліон прибув з делегацією до нашого міста, аби підтримати найбільш вразливі верстви населення, надавши гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів. Зважаючи на особливості стану адаптивного карантину на Житомирщині, Бердичів із вдячністю сьогодні приймав від посольства і доставить її за адресами.


Такі подарунки отримають учасники бойових дій, ветерани та інваліди Другої світової війни, а також родини постраждалих від звірства нацистів у період Голокосту в Бердичеві. Аж 600 пакунків, в яких зібрано найпотрібніші продукти - борошно, цукор, олію, чай та рис, отримають бердичівляни вищеперерахованих категорій. Такі ж продуктові набори були привезені і до Житомира.


Перш за все Джоель Ліон подякував міського голову за гостинний прийом у Бердичеві і зазначив, що коли рабе Мойше Тайлер розповідав послу про проблему з коронавірусом в цьому регіону і люди не лише страждають від цього, а й від наявної економічної проблеми, посольство в Ізраїлі не могли залишитися осторонь і нічого не робити. Завдяки зверненням до Міністерства МЗЛ в Ізраїлі, до Почесного Консула Держави Ізраїль у Західному регіоні України  Олега Вишнякова, до магазину «Мегамаркет» спільними зусиллями вдалося організувати, хоч і, можливо, скромну, але, як зазначають гості, душевну допомогу бердичівлянам. Все для того, аби показати не лише дружбу між народами і сильні зв’язки між Ізраїлем та Україною, а й показати, як можна у нелегкий час разом співпрацювати і допомагати один одному.


Міський голова Василь Мазур, не порушуючи традицію вітання іноземних гостей на бердичівській гостинній землі, також вручив подарунки послу та його команді – написану бердичівським художником картину, на якій зображено єврейську сім’ю, що святкує Хануку, та вишиті українські рушники. А ще висловив сподівання, зо приїзд делегації позитивно вплине на ситуацію з коронавірусом на Житомирщині загалом та на Бердичівщині зокрема.


Привітали поважних гостей і учні та наставники Бердичівської музичної школи, надавши змогу трішки насолодитися музичним мистецтвом. Насамкінець такого короткого за часом, але напрочуд душевного заходу, від імені всієї бердичівської громади ведуча подякувала посольству держави Ізраїль в Україні, особисто Послу Джоелю Ліону, Почесному Консулу Ізраїлю в Західному регіоні України Олегу Вишнякову та присутнім представникам посольства і лідерам єврейської спільноти за таку дружню акцію. Бердичів вірить, що ця дружба й надалі буде міцніти гарними подіями і подальшими приводами для зустрічі.

Posol Dzhoel Lion1

Posol Dzhoel Lion2

"Posol

Posol Dzhoel Lion4

Posol Dzhoel Lion5

Posol Dzhoel Lion6

Posol Dzhoel Lion7

Posol Dzhoel Lion8

Posol Dzhoel Lion9

Posol Dzhoel Lion10

Posol Dzhoel Lion11

Posol Dzhoel Lion12

Posol Dzhoel Lion13

Posol Dzhoel Lion14

Posol Dzhoel Lion15

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.