Найбільша зарплата в Бердичеві була навіть не у голови суду — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Найбільша зарплата в Бердичеві була навіть не у голови суду

А у простого рядового судді Бердичівського міськрайонного суду.

 


31 травня закінчився подовжений період подання декларацій держслужбовцями та депутатами всіх рівнів за минулий 2019 рік. Ми традиційно пишемо про найцікавіші дані з цих офіційно оприлюднених документів, і, без сумніву, найбільше цікавить читачів те, хто отримує найбільшу зарплату.

 


В минулі кілька років найбільш високооплачуваними держслужбовцями в Бердичеві були міський голова, керівник прокуратури та голова місцевого суду. Що ж показали минулорічні переможці рейтингу (або люди, які знаходяться на їх посадах) в цьому році.


Отже, міський голова Бердичева Василь Мазур в 2019 році отримав заробітної плати 520 тисяч 531 грн., пенсії – 116 тисяч 979 грн., а також отримав у подарунок від рідного брата авто «Тойота Кемрі» (напевно, ту, на якій до цього їздив 10 років в якості службової машини) вартістю 150 тисяч грн.


Колишній голова суду Олег Замега отримав в 2019 році заробітної плати 614 тисяч 162 грн., а лише за два місяці цього року (напевно, разом з вихідною допомогою) отримав 628 тисяч 133 грн. і пішов собі на пенсію.


Колишній прокурор Бердичева Вадим Кожухар, який дивним чином зміг при новій владі майже зберегти свою посаду (він просто став першим заступником прокурора), отримав у минулому році 488 тисяч 988 грн. А ще в минулому році він отримав від міської ради квартиру площею 51,7 кв.м вартістю 58 тисяч 500 гривень (дві з половиною тисячі доларів). До речі, з декларації незрозуміло, чи він купив її у міської ради за таку суму, чи отримав взагалі безкоштовно. На інформаційний запит міська рада відповіла, що квартиру йому не продавала, значить більш вірним є другий варіант.


Нинішній прокурор Бердичева Олександр Білошицький є абсолютно не публічною людиною, з моменту його прокурорства його фото лише раз з’явилось на сторінках преси і то, було зроблено прес-службою відомства з напівзакритої наради. Судячи з адрес його квартир, живе він в Житомирі, а заробітної плати отримав у минулому році 401 тисячу 311 грн.


Але не перелічені вище люди очолюють список найбільш оплачуваних бердичівських держслужбовців минулого року. Такими нині стали судді бердичівського суду Володимир Корбут (786 тисяч 486 грн.) та Інна Хуторна (737 тисяч 645 грн.). В інших суддів зарплати значно менші: Тетяна Вдовиченко – 480 тисяч 497 грн., Денис Щербак – 438 тисяч 327 грн. (при тому, що жодного судового засідання за рік він не провів, а приїздить лише на наради по понеділкам і, до того ж зарплату в декларації записав не в ту графу, де потрібно), та й нинішній голова суду Олександр Яковлєв отримав в 2019 році «всього лиш» 475 тисяч 645 гривень.


В адміністрації суду пояснили, що різниця в зарплаті суддів в минулому році була тому, що двоє з них пройшли кваліфікаційну комісію і отримували її вже по новому закону, а ті, хто не пройшов комісію, отримували зарплату за старим законом. Але потім її все одно зрівняли, і нині всі судді отримують приблизно однаково.


Отже, якби не подарунок Мазура, перше місце у списку зайняв би суддя Корбут, але зарплата, пенсія і подарунок, який був би неможливим, якби Василь Мазур не займав посаду міського голови, разом складають суму на одну тисячу гривень більшу, ніж найвища суддівська зарплатня.


Електронне декларування доходів чиновників у 2014-2015 роках називалось чи не панацеєю від корупції та незаконного збагачення чиновників, але, по факту, воно вилилось лише в джерело інформації ось таких або подібних їм статейок. Реально, про жодні випадки покарань за невідповідність даних, навіть таких очевидних, як ми наводили в своїх матеріалах, поки що ми не чули.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.