У Бердичеві послаблюють карантин: відкривають кафе, ресторани та готелі — РІО Бердичів

Субота, 28 Листопада

У Бердичеві послаблюють карантин: відкривають кафе, ресторани та готелі

Про це говорили сьогодні на терміново скликаному наприкінці робочого дня засіданні комісії з питань ТЕБ та НС. Рішення про послаблення карантинних заходів або залишення їх на тому ж рівні чи посилення приймається, нагадаємо, після прийнятого відповідного рішення на рівні області, а саме – після засідання обласної регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Засідання останньої відбулося вчора, було прийняте рішення і тому, у терміновому порядку, його повинні приймати і на місцевих рівнях. Крім того, як зазначив заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук, попереду вихідні, причому святкові, і приймати рішення стосовно роботи закладів громадського харчування потрібно зараз.


Для того, аби в ціле скласти усю картину про епідемічну ситуацію у місті, обговорити це питання і внести, можливо, якісь пропозиції, спочатку члени комісії заслухали доповіді начальника відділу охорони здоров’я Бердичева Валентини Остапюк та начальника Бердичівського управління Держпродспоживслужби у Житомирській обл. Валерія Бикова.


Валентина Остапюк зазначила, що наразі у місті офіційно підтвердженими є 107 випадків захворювання на коронавірус, причому 2 особи з цієї кількості – за останню добу. Одужало 93 бердичівлянина, у яких повторні ПРЛ-тести показали відсутність хвороби в організмі. З наявних хворих 7 осіб знаходяться в самоізоляції під амбулаторним наглядом сімейного лікаря, 3 містян та 2 жителів Ружинського району і Гришковецької ОТГ перебувають в інфекційному відділені міської лікарні. Крім того, в самоізоляції вдома знаходяться 57 контактних осіб та тих, хто повернувся з-за кордону.


Завантаженість ліжкового фонду у міській лікарні Бердичева становить 5%, показник виявлення випадків інфікувань методом ПРЛ-тестів - 11,1% (норма має бути до 11%). Також для визначення того, чи варто послаблювати карантин, крім вищезазначених показників додається і кількість виявлених хворих за останній тиждень – показник динаміки інфекції. На 100 тисяч населення він має становити 8 осіб, у нашому місті, де кількість населення менша, за тиждень виявлено 7 осіб, що у відсотковому співвідношенні становить 9,6%.


Валерій Биков у своєму виступі найперше звернувся до підприємців, наголосивши, що яке б рішення не було прийняте, дотримуватися рекомендацій і вимог головного санітарного лікаря України потрібно неухильно і це буде контролюватися відповідними органами. За його словами, обласна комісія пропонує послабити карантинні обмеження, але від того, як кожен з нас буде виконувати норми і заходи, прописані у Постанові та рекомендовані лікарями, залежатиме епідемічна ситуація у місті та здоров’я людей. Звісно, начальник Бердичівського управління Держпродспоживслужби у Житомирській обл., погоджується, що люди втомилися носити маски і виконувати рекомендації, але епідемічний процес є, він триває і коли закінчиться, невідомо, а тому розслаблятися ще зарано.


Підтвердженнями цього, переконаний Сергій Онофрійчук, є збільшення кількості хворих в Одеській області через відкриття кордонів з Молдовією, у Чорногорії, де у травні відмінили карантин, а нині пішов спалах через привезений з-за кордону коронавірус.
Зрозуміло, що підприємці, які є власниками закладів громадського харчування та готельного бізнесу, тривалий час не працювали, але нині, щоб приступити до роботи, потрібно детально вивчити пункти Постанови і дотримуватися її вимог. Зокрема, як зазначає Валерій Биков, це обов’язкове носіння захисних масок працівниками кафе та ресторанів, а також і відвідувачів, які можуть їх зняти після того, як зробили замовлення і його принесли. У персоналу мають бути рукавички, захисні щитки або окуляри, засоби дезінфекції і її потрібно проводити часто. В наявності у вільному доступі для персоналу та відвідувачів мають бути антисептики. Все це буде перевірятися працівниками поліції та держпродспоживслужби. І якщо навіть власники закладів громадського харчування думають, що після 18:00 можна відкритися, бо ніхто не перевірятиме, то вони помиляються, бо перевірятимуть до 22:00 і порушники підлягатимуть адміністративній відповідальності.


Згідно зачитаному Сергієм Онофрійчуком проекту рішення дозволено частково послабити протиепідемічні заходи на території Бердичева, пов’язані з коронавірусом:

- відновлення роботи закладів громадського харчування, ресторанного бізнесу, кафе тощо, торговельно-розважальних центів (крім дитячих розважальних зон, майданчиків та кімнат) з обмеженням часу роботи закладів до 22 години з дотриманням вимог постанов Головного санітарного лікаря України;

- відновлення роботи закладів з розміщення (готелі, хостели) з дотриманням вимог постанов Головного санітарного лікаря України;

- проведення спортивних заходів без глядачів (за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, якщо захід проводиться на відкритому повітрі, за умови дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра, відновлення роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури з дотриманням вимог постанов Головного санітарного лікаря України.


Крім того, дозволяється відновлення роботи закладів охорони здоров’я, які надають амбулаторно поліклінічну допомогу населенню, при умові дотримання всіх протиепідемічних заходів.
Щоденно підлягатиме моніторингу епідемічна ситуації щодо виконання протиепідемічних заходів. Контроль за дотриманням карантинних заходів забезпечуватиме начальник Бердичівського відділу поліції.

Onofriychuk

Ostapchuk

Bikov

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.