Проєкт «Cоціальне таксі» запустили у Бердичеві — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

Проєкт «Cоціальне таксі» запустили у Бердичеві

24 лип. 2020 З Офіційного порталу Бердичева

У Бердичеві дали старт проєкту «Соціальне таксі». Старт оголосив міський голова Василь Мазур – на території управління праці, сім’ї та соціального захисту населення, у присутності керівників громадських організацій, що опікуються проблемами людей з інвалідністю, представників виконавчого комітету, підприємців.

Проєкт «Соціальне таксі» доповнив собою низку місцевих соціальних програм із захисту вразливих верств населення, його реалізація відбуватиметься у рамках діючої у місті Програми доступності. Ініціатива появи такого авто та включення проєкту до Програми належить депутатові міської ради, голові ГО інвалідів-візочників «Стимул», члену комісії з доступності Юрію Яремчуку. Ідею підтримало та розвило керівництво міста, активно долучилися до її реалізації підприємці Федір Томашевський й Олександр Нехворовський.
Соціальне таксі перебуватиме на балансі міського територіального центру соціального обслуговування, що, у свою чергу, входить до управління праці, сім’ї та соціального захисту населення. Ключі та документи на авто Василь Мазур передав директорці центру Тамарі Каверіній разом із Грамотою Бердичівського міської ради та квітами (цього дня вона зустріла славний ювілей).


І сама Тамара Каверіна, і Юрій Яремчук, і ще одна членкиня комісії з доступності – голова осередку УТОС у Бердичеві Ніла Філімончук – зазначають: не у кожному місті працює подібна служба, і оцінку роботі соціального таксі, думається, ще лишень належить дати. Це гарна справа, за яку заслуговують на щиру подяку і Юрій Яремчук, і Василь Мазур із командою, і Федір Томашевський з Олександром Нехворовським.


На сьогодні на обліку в управлінні праці перебуває 6 225 осіб з інвалідністю, з них 280 – люди, котрі пересуваються на візках. 423 дитини у Бердичеві мають серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, 63 з них – візочники. Послугами соціального таксі зможуть користуватися і дорослі, і діти. Дотепер останні діставалися до реабілітаційного центру на звичайних таксі, а витрачені кошти компенсувалися їм із міського бюджету. Нині до їхніх послуг – спеціальне авто. Нове, із сучасним обладнанням, просте у користуванні, комфортне, наскільки може бути комфортним подібний транспорт.


Наразі розпочинається робота над розробкою Положення про роботу соціального таксі: потрібно прописати усі деталі, хто матиме першочергове право на користування тощо. До розробки будуть залучені керівники профільних громадських організацій – від них чекають на пропозиції та побажання.
Спільно вдалося втілити у життя гарну й дуже потрібну багатьом ідею і нині на черзі – інший, не менш важливий, проєкт, інформував присутніх голова комісії з доступності, перший заступник міського голови Роман Левицький. Мова йде про створення міської служби екстреної медичної допомоги. Одне діло, коли виїжджати чи не виїжджати до людини вирішують диспетчери у Житомирі, інше, коли у себе у місті – фахівці, котрі вже і хворих, які телефонують, знають і на що ті зазвичай скаржаться. Зайве говорити, зазначив Роман Левицький, що часто, виграючи якусь хвилину, виграєш життя, а врятоване життя – це те, що не оцінити.  

sots taksi1

sots taksi2

sots taksi3

sots taksi4

sots taksi5

sots taksi6

sots taksi7

sots taksi8

sots taksi9

sots taksi10

sots taksi11

sots taksi12

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.