Роздрукувати цю сторінку

Вже відомі перші п’ять кандидатів на мера Бердичева, є несподіванки

Сьогодні останній день подання кандидатів для участі в місцевих виборах від політичних партій, і виборчі комісії працюватимуть до 24.00, щоб прийняти всю цю інформацію.

 


Станом на ранок, до районної виборчої комісії надійшли лише документи на кандидатів у депутати районної ради від двох політичних сил – партії «Пропозиція» та партії «За майбутнє», хоча за попередніми оцінками таких подань має бути близько дванадцяти.

 


Завтра комісія збереться на своє засідання, щоб затвердити прийняті документи. Потім дається 5 днів на їх вивчення та перевірку, іще через три дні буде прийняте рішення про остаточне затвердження списку кандидатів.


До речі, у цьому році особливу увагу члени виборчої комісії будуть звертати на гендерну квоту серед кандидатів. Так, у кожній п’ятірці має бути два кандидати однієї статі і три іншої, а якщо п’ятірка неповна, то кандидати обох статей ідуть по черзі один за одним.


В попередній публікації ми писали, що на більшості конференцій політичних сил делегатам списки майбутніх кандидатів зачитували на слух, і в зв’язку з цим в поданнях можуть бути зміни цих списків.


Та до редакції звернулись представники партії «Європейська солідарність» і розповіли, що в них було зовсім не так. Всім делегатам роздали на руки підготовлені списки, в них за потреби ще на конференції вносились правки, а після голосування ніяких змін до цих списків більше не робили.


На підтвердження своїх слів для журналістів надали списки з конференції для того, щоб можна було порівняти їх з поданням до виборчої комісії.


В міській виборчій комісії активність суб’єктів виборчого процесу значно більша. Так, за вчора і позавчора свої подання подали шість політичних партій та шість кандидатів на посаду міського голови.


Партії: «Пропозиція», «Батьківщина», «Свобода», «Голос», «Українська стратегія Гройсмана» та «ОПЗЖ». Від партій на голову міста подали таких кандидатів: Сергій Орлюк - «Пропозиція», Наталія Онуфрієнко - «ОПЗЖ», Ігор Романський - «Українська стратегія». Шляхом самовисування на посаду міського голови подали документи Роман Левицький та Володимир Сенча.


Сьогодні у виборчих комісіях буде багато роботи, адже протягом дня і вечора повинні принести документи всі інші учасники процесу. Про це ми будемо розповідати в наступних публікаціях.

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський

Подібні матеріали