Сергій Орлюк: «Наша пропозиція – капітальний ремонт Бердичева» — РІО Бердичів

Неділя, 25 Жовтня

  • Купівля промислового майданчика

Сергій Орлюк: «Наша пропозиція – капітальний ремонт Бердичева»

06 жовт. 2020 Денис Заремський

Сергій Орлюк: «Діти виросли, а місто – ні. Не хочу, щоб Бердичів перетворився на занедбане селище».

Сергія Орлюка в Бердичеві знає чи не кожен. Він – засновник найбільшої в місті ветеринарної клініки та мережі аптек «Айболить», ініціатор багатьох благодійних та волонтерських акцій, депутат Житомирської обласної ради. Сергій Орлюк долучився до команди політичної партії «Пропозиція» і заявив про свій намір балотуватися на посаду бердичівського міського голови.


- Насамперед, розкажіть про себе. Є в Бердичеві люди, які не знають, хто такий Орлюк?

- Сподіваюсь, що немає (сміється). За 30 років ветеринарної практики і політичної діяльності ім’я є, і не найгірше у місті. Народився я в Бердичеві. Батько у мене будівельник, мама - швачка. Закінчив Тульчинський технікум, отримав спеціальність ветеринарного фельдшера. Потім - Київську національну аграрну академію, став ветеринарним лікарем. Магістратуру закінчував уже в Білоцерківському інституті. Починав діяльність, так би мовити, “з нуля” - велосипед і лікарська сумка за плечами. Десь два роки я так їздив, потім недовгий час попрацював у державній аптеці, відкрив власну, а потім і цілу мережу. Ну, а далі була клініка. З її відкриттям ми одразу розпочали програму безкоштовної стерилізації тварин по місту. Мене двічі обирали депутатом міської ради, потім – обласної. З розвитком бізнесу почав допомагати малозабезпеченим людям, багатодітним родинам – діяли спільно з небайдужими людьми та волонтерами. Врешті зрозумів, що готовий балотуватись на посаду міського голови Бердичева.


- А для чого Вам «мерство»?

- Знаєте, в кожного є свої вершини. Хтось хоче купити дорогу автівку, побудувати хороми чи поїхати на Мальдіви. В мене якось такого ніколи не було. Я все життя віддаю роботі і дітям – їх у мене четверо. Моєму старшому сину вже скоро 30 буде, меншій доні 3 рочки. І коли живеш у Бердичеві постійно, то бачиш цю бездіяльність, адже тут абсолютно нічого не змінюється. Діти виросли, а місто – ні. Бердичів з розвинутого міста перетворюється на занедбане селище. За офіційними даними, лише за останній місяць з нашого 75-ти тисячного міста виїхало 135 людей. Ця цифра вражає. При цьому потенціал і перспективи у Бердичева реально є. І знаючи бюджет міста, знаючи його можливості і настрої містян, Бердичів можна зробити інвестиційно і туристично привабливим, містом.


- Що в Бердичеві можна покращити за відносно короткий проміжок часу?

- Я завжди кажу, що Бердичів - це не лише центр. Бо дороги латаються тільки в центрі, а далі - 2 метри в бік і все - яма на ямі. Багато існуючих маршрутів громадського транспорту у нас потрібно переглянути, бо вони пересікаються. При цьому слід забезпечити транспорт у віддалені райони. Кажуть, ці рейси економічно невигідні. Але я вважаю, що автобуси обов’язково мають туди ходити. Тому потрібно знаходити вихід з ситуації та налагодити конструктивний діалог з перевізниками.
Питання по безпритульним тваринам вирішити взагалі не проблема, тому що це моя основна спеціальність, я цим займаюсь. Кілька років поспіль ми проводили цю роботу на громадських засадах. Але цього недостатньо, має бути підтримка з боку міської влади, якої в нас ніколи не було. Як голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України у Житомирській області, я маю необхідні напрацювання, досвід та знання щоб вирішити цю проблему.


- На які з інфраструктурних об’єктів слід найперше звернути увагу?

- У Бердичеві потрібно налагодити подачу містянам артезіанської води. Треба докласти зусиль, щоб залучити максимальні кошти для швидкого та якісного ремонту системи водопостачання. Вже давно настав час замінювати труби. Також нам потрібні власні комунальні очисні споруди. Звичайно, місто Бердичів не зможе самостійно профінансувати такий потужний об’єкт, тож основна задача – отримати підтримку в області та на державному рівні. Будучи секретарем відповідної депутатської комісії Житомирської обласної ради, яка займалась вивченням згаданого питання, я маю свої напрацювання в цьому напрямку. Освітлення. Я не кажу, що його немає у місті, воно є. Але воно до того жовте, що світла не дає - ти ходиш по сірому чи по жовтому місту. Немає цієї яскравості. Тим паче - лампи повинні бути енергозберігаючі, а не ті що швидко згорають, мигають та ще й споживають багато енергії.

 

- Невже в Бердичеві за ці роки міська влада нікуди не вкладала кошти?

- У нас багато речей роблять несистемно або непрофесійно. Наприклад, в Бердичеві реставрували театр - так, гарний, вклали майже 40 млн гривень. Я не проти, але в той же час є міський Палац культури, де займаються сотні дітей. І я взагалі не пам’ятаю, коли там проводився ремонт. Через неправильний догляд і кронування дерев в нас серйозно постраждала сфера озеленення. Місто втратило дуже багато зелених насаджень, люди просто обурені. Гірко, але немає вже того зеленого Бердичева, який був раніше.


- Давайте ще до політичної складової - чому вирішили йти разом з партією «Пропозиція»?

- Це єдина партія, яка дієво відстоює інтереси місцевого самоврядування. Якщо подивитися на мерів, які стоять біля витоків цієї партії, у них є що показати у своїй успішній діяльності. І щоб бути сильним, треба бути серед сильних. Я маю на кого рівнятися і знаю, як зробити Бердичів квітучим.


- Хто Ваша команда?

- Команда у нас дуже «різнопланова». Але незалежно від віку, статі, ідеології, ми беремо у команду фахівців і людей, які вірять у нашу мету, мають власну формулу успіху і вже у багатьох напрямках себе проявили. «Пропозиція» - це якісно новий рух. Але люди вірять у цю команду і в те, що ми їх не підведемо. Наша пропозиція жителям Бердичівської громади така: провести капітальний ремонт міста. Абсолютно у всіх аспектах, де у нас ведеться комунальне господарство. Треба все починати з чистого аркуша, тому що у людей дуже багато питань, на які вони роками не отримують відповіді. Вони від цього втомились.


- Яким Ви бачите Бердичів через п’ять років?

- Якщо бердичівляни на виборах висловлять довіру команді професіоналів, то через п’ять років місто стане привабливим для інвесторів. Значна частина людей повернулася із-за кордону та залишилася в Бердичеві у зв’язку з карантином та епідемією коронавірусу. І вони мають працювати та забезпечувати свої родини. Людям треба дати роботу. Лише зелене світло для інвесторів та їх всебічна підтримка з боку міської влади дадуть місту нові робочі місця та наповнення до бюджету. Також маємо розвивати наш туристичний потенціал.

Бердичів має цікаву багатовікову історію. У нас неповторна та колоритна культурна спадщина. Загалом у майбутньому я бачу Бердичів зеленим, квітучим, охайним містом, привітним до людей та наповненим веселим дитячим сміхом. Нам потрібно капітально відремонтувати Бердичів. І це - не мрія, це - пропозиція, яку ми можемо втілити в життя разом. Приєднуйтесь!

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.