Понеділок, 2 Жовтня

Останню сесію провів сьогодні колишній міський голова Бердичева

Завтра, 01 грудня, до виконання своїх обов’язків приступить новообраний міський голова Сергій Орлюк та депутати міської ради VIII скликання, яких обрали бердичівляни і яким вручатимуть посвідчення. Проте сьогодні ще зібралися на засідання позачергової сесії вже вважай колишні депутати, хоча частина з них знову пройшла до міської ради, на чолі з уже колишнім міським головою Василем Мазуром.

Причина проведення цієї сесії – ряд питань, що потребували термінового вирішення і були в компетенції ще цієї влади. Стосувалися вони розрахунку за транспортування газу місту та виділення матеріальної допомоги бердичівлянам. Відповідно, потрібно внести зміни до міського бюджету та до рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2020 рік та прогнозів на 2021-2022 роки».


Зокрема, шістьом мешканцям міста, які потребують невідкладного та оперативного лікування хвороби, що загрожує їхньому життю, буде виділено матеріальну допомогу на загальну суму 27 тисяч гривень. По 5 тисяч гривень отримають п’ятеро бердичівлян та 2 тисячі гривень отримає одна бердичівлянка. Рішення про суму матеріальної допомоги, нагадаємо, приймає лікарська комісія та комісія міськвиконкому на основі поданих містянами необхідних документів, заключень та пропозицій лікарів. Крім того, Василь Мазур доручив заступнику начальника управління праці Олесі Харитоновій розібратися із заявленим депутатом Анатолієм Кривушиним випадком відмови у допомозі онкохворій бердичівлянці.


Наступним, не менш важливим, стало питання відшкодування різниці в тарифах КП «Бердичівтеплоенерго». Доповідав заступник місткого голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук. На минулому тижні КП «Бердичівтеплоенерго» і виконавчий комітет отримали листи від ПАТ «Житомиргаз», так зване «попередження про припинення газопостачання через те, що не ведуться розрахунки . Він нагадав, що в минулому році Національною комісією, яка здійснює регулювання в сферах енергетики, було внесено зміни в нормативні документи, згідно з яким платежі за транспортування газу розподіляються рівномірно в опалювальний і міжопалювальний періоди, незалежного від того, споживає підприємство газ чи ні. Простими словами, це – авансування, цей борг – це липень, серпень, вересень, тобто ті місяці, протягом яких підприємство послугу не отримувало, але зобов’язане заплатити. Плюс було введено коефіцієнт за нарахування, зокрема, в залежності від температури повітря, що і в підсумку дає цю різницю в тарифах. Тобто підприємство працює, зарплатню має нараховувати, насоси мають працювати, електричну енергію споживають, а якщо трохи менше газу споживають, то зменшується нарахування населенню, але затрати йдуть ті самі. Зараз планують внести зміни в закон, щоб регулювати цей процес, бо в кожних містах є такі борги.


Крім того, Сергій Онофрійчук нагадав і те, що навесні було прийняте рішення Кабміном про невживання будь-яких санкцій до боржників. Виходить ситуація, коли притягнути до відповідальності неплатників неможливо, споживачі не платять за послугу місяцями і нині сума боргу населення за тепло перед КП «Бердичівтеплоенерго» становить близько 30 мільйонів гривень.


Щоб не стояти осторонь цієї проблеми, з якою стикнулося багато міст, щоб не сталося так, що для теплоенерго припинять постачання газу, необхідно прийняти рішення про відшкодування різниці в тарифах. Таким чином кошти у розмірі 2 мільйони гривень, передбачені у міському бюджеті, будуть спрямовані КП «Бердичівтеплоенерго» на погашення різниці між фактичною вартістю послуг з централізованого опалення, що надавалась населенню (перша група споживачів), та тарифами шляхом перерахування на розрахунковий рахунок підприємства, відкритого в установі банку. Депутати підтримали дане рішення, проголосувавши «за».

ostannyasesiya 1

ostannyasesiya 2

ostannyasesiya 3

ostannyasesiya 4

ostannyasesiya 5

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Офіційна інформація

У справі про вісьмох загиблих через отруєння чадним газом у Бердичеві суд змінив порядок дослідження доказів

У справі про вісьмох загиблих через отруєння чадним газом у Бердичеві суд змінив порядок дослідження доказів

28 вересня 2023

28-го вересня 2023-го року у Бердичівському міськрайонному суді відбулося судове засідання у справі по обвинуваченню колишньої директорки ВЖРЕП та майстрині- профілактика цього ж підприємства у порушенні правил...

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.