Депутати Бердичівської міської ради Ірина та Ярослав Груднини: «Добро починається з тебе…» — РІО Бердичів

Середа, 20 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Депутати Бердичівської міської ради Ірина та Ярослав Груднини: «Добро починається з тебе…»

13 січ. 2021 Вікторія Кучерява

Після виборів 25-го жовтня склад Бердичівської міської ради у порівнянні з попереднім скликанням оновився на понад 80 %. І третина депутатів – жінки. Ірина Груднина (політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ») – цікава та своєрідна особистість: щира, відверта, комунікабельна і творча. У Бердичеві її жартома називають собаче-котячою депутаткою. І недарма, адже жінка прагне нести добро тим, хто потребує допомоги, і не лише людям, а й тваринам. Її однодумець та перший помічник – чоловік Ярослав Груднина – колишній військовослужбовець, однопартієць, депутат міської ради.

На аватарці Ірини Груднини у мережі «Facebook» – собака, який довірливо дивиться просто в очі, і фрагмент неба з промінчиками сонця. Це ніби символічна презентація власного «Я» користувачки, відображення її внутрішньої сутності і світовідчуття: випромінювати позитив та творити добро. Ще задовго до того, як молода жінка стала депутатом Бердичівської міської ради, вона проявила себе у різних іпостасях: працювала у call-центрі компанії «Lamoda» спеціалістом із фінансових питань, рік тому створила у соціальній мережі групу «Подаруй своє добро. Допомога безпритульним тваринам. м. Бердичів». Маючи команду небайдужих волонтерів, разом із чоловіком Ярославом опікується собаками й котами, які опинилися на вулиці. А на дозвіллі пробує себе у вокалі. Іноді занотовує свої думки та почуття, створюючи невеликі есе. Їх головний посил – любити життя, шукати джерело натхнення, знайти себе і своє призначення.

Група, яка об’єднала людей, небайдужих до долі безпритульних тварин

Група «Подаруй своє добро» об’єднала тих, кому небайдужа доля безпритульних тварин. Її ініціатори так і пишуть: «Ми маємо дарувати їм шанс, дарувати їм упевненість, що є любов, турбота, ситість та тепло для них…» Тут можна розмістити пост про тварину, яка потребує турботи, вибрати собі вихованця і порадіти за знайдених чи вже прилаштованих чотириногих. Найголовніша допомога, вважають волонтери, – не бути байдужими: «Коли ти сієш добро, ти отримуєш у 10 разів більше». Якщо немає можливості дати притулок, то полікувати чи стерилізувати – це вже великий внесок у загальну справу, переконана Ірина Груднина, адже справжнє милосердя починається з малого. Її чоловік Ярослав Груднина, теж новообраний депутат міськради, – опора у всіх справах. Добрі меседжі, які адресують жителям міста активісти групи, не можуть залишити байдужими. Волонтери сподіваються, що в місті, дійсно, буде реалізовуватися програма зі стерилізації та утримання тварин у притулку. Нині, повідомляє Ірина Груднина, їх проєкт опрацьовується: «У розробці положень програми взаємодіємо з міським головою Сергієм Орлюком, який зацікавлений у співпраці з майбутньою громадською організацією «Подаруй своє добро».

Ірина Груднина: націлена на кінцевий результат

Ірина ГруднинаДрузі й однодумці називають Ірину «промінчиком сонця», «розумничкою» і «талантом». Бажання поспілкуватися з нею особисто виникло ще до того, як бердичівлянка увійшла до складу депутатів міської ради. Скажу чесно, дату зустрічі ми декілька разів змінювали. Викроїти час для інтерв'ю з журналістами у своєму щільному графіку Ірині Груднині виявилося непросто. День був розписаний чи не по хвилинах: відповіді на дзвінки жителів із проханнями про допомогу, листування у групі в соціальній мережі, зустрічі, зібрання, відвідування ветеринарної клініки «Айболить» і вирішення різних організаційних моментів дистанційно. Протягом півгодини, відповідаючи на різні питання, вона зуміла розташувати до себе. І виникло відчуття, що ми давно знаємо одна одну...

– Наскільки мені відомо, Ви родом із Бердичева…

– Так, я народилася 26-го листопада 1989-го року в Бердичеві, навчалась у школі № 10. Закінчила соціально-психологічний факультет Житомирського державного університету ім. Івана Франка за спеціальністю «Психологія».

– Ви адміністратор групи у фейсбуці «Подаруй своє добро. Допомога безпритульним тваринам. М. Бердичів». А у Вашій оселі є домашні улюбленці?

– З дитинства я тягнула додому вуличних котиків, рятувала поранених голубів. Доглядала за хом’ячком, їжачком, черепашкою. Зараз у нас живе улюблений кіт Амур, якого називаю старшим сином. Із ним дружить мій молодший 5-річний син Назарій, який дуже любить тварин. Ми, люди, стикаючись із проблемами або труднощами, часто можемо допомогти собі самі, але брати наші менші – на жаль, ні. Вони, як ніхто, потребують нашої турботи і підтримки.

– Чому Ви вирішили стати депутатом міської ради?

– Я розумію, що в місті вистачає чимало невирішених проблем – питної води, доріг, високих тарифів. Але і проблема безпритульних тварин – теж надзвичайно актуальна. Хтось любить чотириногих, ставиться до них доброзичливо і не пройде повз слабкої та безпорадної, викинутої на вулицю тварини. Хтось – не любить і знайде купу причин, щоб зацькувати її. Погодьтеся, все ж таки в тому, що вони стають бродячими, недоїдають, хворіють і гинуть, – наша вина... Чому я пішла в депутати? Щоб серед іншого вирішити питання з безпритульними тваринами. Вже протягом багатьох років чую, що в Бердичеві будується для них притулок, що виділяють кошти… Але ж кінцевого результату немає. По-перше, притулок, нарешті, треба створити, як це робиться у більшості цивілізованих країн світу. По-друге, необхідно вирішити проблему зі зменшення популяції безпритульних тварин. Добудувавши притулок, маємо зайнятися кадровими та фінансовими питаннями і транспортними проблемами, повинен бути й відповідний догляд. Слід підійти до справи по-розумному: влаштувати окремі блоки для утримання хворих тварин, зовнішні вольєри тощо… Собаки та котики повинні мати свій дім, і викидати їх напризволяще – неприпустимо! Рада, що є членом депутатської комісії з гуманітарних питань. Мені близька ця діяльність, адже за фахом я – психолог. Подобається взаємодія з новим міським головою, його заступниками та новим складом депутатів. Є команда, котра не боїться ставити питання керівникам: що вони зробили, який кінцевий результат? Переконана: спершу слід бути людиною, а потім – керівником, який розуміє свою відповідальність на посаді, важливість своєї справи і хоче змінити місто на краще. Я та мій чоловік Ярослав Груднина вперше обрані депутатами міської ради і відчуваємо відповідальність перед своїми виборцями. Головне – чути людей і своєчасно реагувати, підтверджувати обіцянки завершеними справами. Нова влада зацікавлена в позитивних змінах. Немає нічого неможливого – є бажання, і треба працювати.

– Ваш чоловік Ярослав Андрійович підтримує Вашу позицію щодо вирішення проблеми безпритульних тварин?

– Так, і в усьому допомагає мені. Нині ми працюємо над тим, щоб створена група діяла як громадська організація. Тоді у статусі її керівника буду мати юридичне право звертатися до відповідних органів із пропозиціями та клопотаннями. Обіцяла своїм виборцям вирішити проблему з притулком і буду домагатися кінцевого результату. До мене та волонтерів із команди часто звертаються жителі, які просять допомогти тваринам, котрі потрапили в біду. Ми намагаємося реагувати і в міру можливостей йдемо назустріч. Самотужки чимало разів стерилізували собак. Вони розмножуються й нерідко становлять реальну загрозу і для дітей, і для дорослих. Потрібно не чекати, а вирішувати негайно питання з притулком.

Ярослав Груднина: працювати для розвитку міста

Ярослав ГруднинаСеред тих, кому мешканці міста надали мандат довіри, – колишній військовослужбовець, учасник АТО Ярослав Груднина. Небагатослівний та стриманий чоловік – людина дії. Навчався у Харьківському національному університеті радіоелектроніки. За його плечима – вісім років служби в армії, участь у Революції Гідності та понад два роки – виконання священного обов’язку із захисту Батьківщини у зоні проведення АТО. Останнім часом був головним сержантом роти Почесної варти Президентського полку. Брав участь у заходах державного рівня в країні та за її межами. Два роки тому Ярослав Груднина звільнився з військової служби. Про себе розповідає конкретно і лаконічно:

– Я народився на Харківщині. Вже сім років моє життя пов’язане з Бердичевом, який став рідним, який полюбив… Разом із дружиною Іриною займаємося проблемами безпритульних тварин у місті, працюємо над створенням громадської організації. Один із моїх основних пріоритетів – захист прав учасників АТО/ООС спільно з активними та небайдужими людьми. На превеликий жаль, героїв, котрі поруч із нами, не всі знають. І держава нині не звертає достатньо уваги на ті проблеми, з якими захисники України стикаються. До них слід прислуховуватися і надавати всебічну підтримку у розв’язанні різних проблем, у тому числі – і вирішенні соціально-побутових питань.

В енергійного подружжя депутатів є плани на сьогодні та на перспективу, які реалізують і будуть втілювати далі: поступово та цілеспрямовано. Ірина і Ярослав Груднини прагнуть якісних змін та впровадження дієвих проєктів. І головне для них – зробити Бердичів ще кращим, щоб жителі та їх діти жили у гарному і розвиненому місті.

Grudnini3

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.