Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

А депутати Бердичівської районної ради відмовили своїм міським колегам

Оплески, обурення, вигуки «ганьба!» та «правильно!» заполонили актову залу Бердичівської райдержадміністрації на цілих три години у середу, 20 січня. Тут відбулась чергова сесія Бердичівської районної ради на якій мали розглянути питання щодо завищених цін на енергоносії та передачу районної лікарні на баланс місту. Так як поділ останньої став каменем спотикання для багатьох, питання щодо того, так кому ж має підпорядковуватись районка набуло в рази більшого резонансу, ніж тарифне.

 


Попередньо в соцмережах почали з’являтися заклики до усіх, кому не байдужа доля комунального підприємства прийти під стіни РДА та висловити свою думку з цього приводу. Проте починалось усе доволі мирно – без плакатів та криків. Лише коли до приміщення райдержадміністрації увійшли міський голова Бердичева та представники з області – Микола Суслик та Юрій Оханський, працівники лікарні зустріли їх докорами щодо недовіри та небажання зберегти заклад. Люди були переконані: лікарню хочуть закрити, а як бути медперсоналу та пацієнтам, котрі приїжджають на лікування із сіл – цікавить мало кого. У те, що перехід до Бердичівської міської територіальної громади посприяє розвитку медичного закладу вони не вірили та відкрито говорили про це.

 


На початку сесії голова Бердичівської райради Олександр Балянов зачитав лист-звернення працівників районної лікарні з проханням залишити їх медичний заклад, як окрему функціональну одиницю.


Після цього перед присутніми виступив директор райлікарні Андрій Мирончук. Його слова щодо стану даного об’єкту на сьогодні супроводжувались відео, яке демонструвало облаштування лікарні – від нового обладнання до постільної білизни, якою забезпечені палати та ігрової кімнати для найменших пацієнтів. Він назвав імена меценатів, які регулярно допомагають коштами, чим лікарню та допомагають у закупах речей першої необхідності. Та, на жаль, багато хто, не володіючи цією інформацією, переконує у зворотному, будучи впевненими у неналежному стані відділень тощо. Так, днями, до районної лікарні завітав народний депутат України Богдан Кицак, який, за словами її директора, також у ході візиту змінив свою думку про заклад та виказав необхідність зберегти його закріпленим за районом.


Керівник КНП переконував, що вони роблять все, щоб надавати якісні медичні послуги хворим з району та й міста також, а те, що штат маленький – усього 35 лікарів та 2 інтернів – то тимчасове явище. Щодо пакетів послуг, які надає лікарня, а зараз їх 4, то в подальшому планується і їх розширення. На те, що серед багатьох побутує думка щодо неналежного виконання працівниками лікарні своїх обов’язків, про що нерідко можна прочитати у постах у Фейсбуці, Андрій Мирончук виказав заперечення. Мовляв, усе, що мають робити – роблять, навіть зараз, коли центральна міська лікарня є ковідною, районна приймає пацієнтів і з Бердичева у тому числі, і робить це цілодобово.


Після цього Олександр Балянов зауважив, що рішення по даному питанню має бути прийняте, інакше не можна буде оплатити енергоносії по лікарні у сумі 2,5 мільйони гривень. Це не такі великі кошти для ОТГ, а таке фінансування допоможе залишити самостійною районну лікарню, як, як він вважає, і має бути.


Заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський закликав депутатів, при прийнятті рішення, зважити всі «за» і «проти», врахувавши при цьому потреби людей. А начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик зауважив, що, незважаючи на не надто теплий прийом, вони приїхали до Бердичева, щоб лікарня працювала і функціонувала. Ніхто не хоче її ліквідовувати. Проте з 75 закладів охорони здоров’я первинної та вторинної ланок тільки єдиний в області заклад – Бердичівська центральна районна лікарня – не передана у власність громад.
Цим буде не виконано Постанову Кабміну, відповідно, в подальшому якщо лікарня не буде передана котрійсь з громад, вона не зможе функціонувати. Мають бути штати, лікарі, яких немає, має бути достатня матеріально-технічна база, закуплене сучасне обладнання, а цього поки нема. Умови національної служби здоров’я України мають бути виконані, з 1 квітня вимоги будуть ще жорсткіші, і лікарня має бути до цього готова, пакети послуг – заключені, а лікарня – профінансована. як приклад Миколою Сусликом було наведено Коростенську районну лікарню, яка перейшла в Ушомирську об’єднану територіальну громаду, яка уже виділила на етапі формування бюджету 10 млн для дофінансування і запланувала іще 15 млн протягом року на покращення матеріально-технічної бази. Отак, сказав він, громади мають дбати про свій заклад.


У районній лікарні за 9 місяців 2020 року ліжко працювало 130 днів, решту днів – пустувало і це при тому, що міська лікарня виділена під ковідну. ця проблема в перспективі стане тільки більшою і, на думку начальника управління охорони здоров’я області, скоро сам район прийде до створення єдиного міжрайонного ТМО.


Міський голова Бердичева Сергій Орлюк наголосив, що задавав питання про розподіл на чотири громади і місця в них сіл Скраглівки і Підгороднього ще після сесії 03 листопада 2020 року. завдання Бердичівської ради – представляти інтереси усіх громад. Переконаний: слід думати не за сьогодні-завтра, а наперед. Умови надання послуг посилюються. ЦМЛ до цього готова. Там є 19 пакетів, єдине, що стримує – ковід – але він колись закінчиться. Має бути єдина громада і одна потужна лікарня. Міській лікарні розвиватися тяжко, в районній – є значна база, яка допоможе розвинутись та представляти інтереси усіх і кожного. Ніхто ні з ким не домовлявся попередньо, про дерибан чи закриття мова не йде. А, як сказав мер, 800 квадратних метрів закладу уже здані в оренду - якою владою і ким? Що буде далі? – поцікавився у присутніх міський голова. У ЦМЛ також частково здана площа в оренду, але під ту ж таки медицину. чого не скажеш про районку.


Після того, як мер міста завершив свій виступ, було зачитане рішення Бердичівської міської ради прийняте на позачерговій сесії напередодні, 19 січня. Коли прозвучали слова про передачу усіх об’єктів у повне унітарне підпорядкування місту, думки присутніх у залі розділились. Чути було і «Ганьба!» і «Правильне рішення!»


Після цього по черзі говорили голови чотирьох ОТГ – Швайківської, Гришковецької, Райгородоцької та Семенівської.


Габріел Мкртчан виступив «за» збереження районної лікарні, наголосив на тому, що ніхто не має права говорити про неможливість ОТГ утримувати заклад. Мовляв, почекаємо рік, подивитесь, і якщо ми не впораємось, тоді говоритимете нам про неспроможність. В бюджет для співфінансування лікарні Швайківською ОТГ, сказав її голова, закладено 400 тисяч гривень.


Ірена Лісова дотримувалась наступної позиції. Мовляв, кошти є, виступають «за» заклад. Але лікарня має розвиватись, а цього не буде, якщо вкладати кошти тільки в енергоносії. Для Гришковецької громади сума за відсотком на лікарню складає 900 тисяч гривень. Їх було закладено ще минулоріч, і ми ці кошти на оплату комунальних послуг вони направлять. Але це максимум, який може дати ОТГ. Ушомирська громада, яку було наведено попередньо, як приклад, з її реверсним бюджетом, на думку Ірени Лісової, не може рівнятися до наших районних громад. Там близько 170 млн власних надходжень, тому вони можуть закладати кошти і на розвиток, і на майбутнє. Але так як в перспективі все-таки це має бути територіальне медичне об’єднання, умови на отримання пакетів послуг жорсткішають, відстань між лікарнями маленька – можливо, у цьому є логіка. Гришковецька ОТГ підтримає будь-яке рішення, кошти переведе, однак додаткових внесків на розвиток КНП зробити не може.


Максим Самчик переконував присутніх, що очолювана ним Райгородоцька ОТГ не керує усім, як вважає багато хто. За його словами, у зв’язку із тим, що позиція міста нібито не передбачає спільної власності, рішення не виконане. Якщо є 5 засновників, всі мають іти до реєстратора. Він наголосив, що такий вид підприємства, як спільне комунальне підприємство, 4 громади, які представляють власність району, можуть бути співзасновниками співвласниками цього комунального підприємства. Юридично районна лікарня знаходиться у Райгородоцькій ОТГ, тож громада готова виділити найбільшу суму серед усіх громад – 250 тисяч гривень виділено вже і ще щонайменше 1 мільйон гривень вони, за словами голови, готові виділити для райлікарні. Міський бюджет, за його словами, теж дотаційний, як і бюджети громад. Тож спільно з трьома іншими громадами (без Бердичівської) можуть взяти на себе співфінансування лікарні


Наталія Семенюк зауважила, що очолювана нею Семенівська ОТГ має розгалужену галузь освіти, 7 малокомплектних шкіл, які можна було б оптимізувати. Але так як громада сказала ні, вони ці заклади утримують, тому у громаді на освіту нині не вистачає 10 мільйонів. Доля КНП їх хвилює, хотіли б допомагати лікарні коштами, виділяти гроші на її розвиток, але не мають змоги. на енергоносії та матеріальну базу минулого року направили 450 тисяч. Наталія Семенюк переконана, що усі 4 громади не можуть підтримати лікарню так, щоб вона відповідала усім вимогам НСЗУ. Зараз приймається важливе рішення для установи, її працівників та пацієнтів. Тому слід двічі подумати, перш ніж прийняти рішення.


Ще багато звучало думок з приводу того, що робити далі та кому мають підпорядковуватись такі об’єкти як районні лікарня, стоматологія та архів, приміщення по вул. Садова, 3, приміщення по Соборній, гаражі, ділянка стадіону у Скраглівці та табору «Березовий гай». Виступали лікар КНП Володимир Кучер, який говорив про прийняття пацієнтів з міста, коли ЦМЛ почала лікування хворих на коронавірус, від березня 2020 року без жодних документів, на усній домовленості, за що від міста навіть «дякую» вони не чули, лікар Дарія Луцька, депутати від різних фракцій, зокрема Володимир Білик, Сергій Вахнюк та інші, керівник Житомирської районної лікарні Тарас Собко, які усі, як один, виступали за збереження КНП, як такої, без передачі її в підпорядкування місту та утворення ТМО.


В підсумку, на голосування поставили проект рішення про передачу районної лікарні у спільно власність чотирьох ОТГ – Гришковецької, Райгородецької, Швайківської та Семенівської (тобто, без долі Бердичівської міської територіальної громади). По суті, депутати райради повернулись до рішення їх колег з попереднього скликання, яке активно лобіював колишній голова районної ради Максим Самчик.


Але є в ньому і трохи нового. Туди записали фразу про те, якщо якась ОТГ не прийме на своїй сесії рішення про входження в число засновників райлікарні, то просити її ніхто не буде. Така дія, вірніше бездіяльнсть, буде вважатись відмовою від участі у співзаснуванні підприємства.

ray1

ray2

ray3

ray4

ray5

ray6

ray7

ray8

ray9

ray10

ray11

ray12

ray13

ray14

ray15

ray16

ray17

ray18

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.