Депутатів Бердичівської міської ради не хочуть включати у склад робочих комісій — РІО Бердичів

Понеділок, 1 Березня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Депутатів Бердичівської міської ради не хочуть включати у склад робочих комісій

І це питання викликало ряд обурень, суперечку та багатьох противників такого рішення серед депутатів на сесії міської ради у п’ятницю, 05 лютого. Хоча варто зазначити, що почалося це ще раніше, коли депутат від партії «Українська стратегія Гройсмана» Ігор Романський виявив був бажання увійти до складу комісії з безпеки дорожнього руху. Міський голова тоді, на засіданні виконкому, зазначив, що в такі комісії повинні входити працівники виконавчого комітету, які є фахівцями з тих чи інших питань, а депутати і так безперешкодно можуть бути присутніми на засіданнях, ознайомлюватись з питаннями та вносити свої пропозиції.

І от вже на сесії знову підняли дане питання, бо була заява депутата від ВО «Батьківщина» Валерія Шелепи про виключення його із комісії, в яку він був вписаний, і обговорення виявилося аж ніяк не спокійним. У будь-якому випадку, за словами Сергія Орлюка, ці пропозиції і рішення комісій будуть потім виносити на засідання сесій, депутати зможуть обговорювати їх і голосувати «за» чи «проти». Тому є намір виключити зі складу таких комісій і тих депутатів, чиї прізвища вже в списки внесені. Але якщо комісія бачить потребу в якомусь із депутатів, то рішенням комісії вона може його ввести у склад. Це, мовляв, для того, аби не було як з постійними депутатськими комісіями, коли один хоче перейти в іншу, а ті його брати не хочуть, бо в них і так підходяща кількість тощо. Тоді не буде так званого «перетягування канату».


Представники політичних сил у міській раді по черзі висловлювали своє невдоволення, бо з чого взяті такі висновки, що серед депутатів немає фахівців з того напрямку, в якому працюватиме робоча комісія. До мікрофону вийшов депутат від політичної партії «Європейська солідарність» Сергій Онофрійчук та висловив своє бачення і свою пропозицію з даного приводу. Він зазначив, що депутати попереднього скликання за бажанням входили у будь-які робочі комісії, а нині не розуміло, чому не можна брати участь у роботі комісій в якості їх членів. Сергій Онофрійчук навів приклад, що він особисто подав 2 звернення з проханням включити його в архітектурно-містобудівну комісію та комісію з видачі дозволів на автономне опалення, які йому дуже близькі, адже він працював у міській раді в цих напрямках.


«Якщо я не є фахівцем з даних питань, то ви мене вибачте, - додав депутат. – Чи той таки Ігор Романський, який очолював МРЕВ, на вашу думку, не розбирається у питаннях комісії з безпеки дорожнього руху? Зате мене дивним чином вводять в комісію з розподілу житла та виділення коштів учасникам АТО, афганської війни тощо, навіть не питаючи, без мене мене женили. То, значить, давайте розберемося, так або не так, виключіть мене з комісії, в яку мене включили без мого відома та згоди, хоча я розбираюся у цьому і робив раніше цю роботу. Але раз така «кухня», то значить ніде, ні в якій комісії, хоча це абсолютно неправильно, тим більше казати, куди депутати можуть прийти і в чому брати участь. Я можу прийти туди, куди хочу. Хватить того, що в нас немає пропусків у приміщення міської ради».


Секретар міської ради Богдан Коляда запевнив, що пропуски вмонтують у депутатські посвідчення і це справа максимум тижня, тому таких незручностей в подальшому не буде. А система ця з’явилась на завершення проекту реалізації ЦНАПу, тому що всі адміністративні послуги надаватимуть на першому поверсі.


Інші депутати підтримали думку Сергія Онофрійчука і також зазначили, що якщо вони бажають брати участь у комісіях і контролювати роботу робочих органів, то хай це роблять, тим більше депутати мають досвід роботи у тій чи іншій сфері і раніше входили до складу комісій. Секретар міської ради має підтримувати депутатів, які у міській раді не лише для того, аби голосувати, а й для того, аби контролювати роботу і обмежувати у цьому їх не мають права.


Після ще кількох висловлених думок та наведених аргументів присутні начебто зійшлися на тому, що нехай кожна фракція вирішує, хто з депутатів має бажання працювати у робочих комісіях, адже явно всі не захочуть, і там буде в кожній із таких комісій по 1-2 депутати, які не гірше вищевказаних фахівців розбиратимуться у вирішенні важливих питань. Тому це питання було вирішено відкласти і розглянути наступного разу.

obochi komisiyi1

obochi komisiyi2

obochi komisiyi3

obochi komisiyi4

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.