Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 982

Середа, 7 Червня

Павло Гайдаманчук, учасник АТО, депутат Бердичівської міської ради: «Гідно представляти та захищати інтереси громади і виборців»

У Бердичівській міській раді 8-го скликання – двоє депутатів, учасників АТО/ООС, і декілька народних обранців, які віддають свої сили та енергію захисту Батьківщини як волонтери. Павло Гайдаманчук (політична партія «Сила і Честь») – учасник антитерористичної операції, голова ГО «Спілка учасників АТО Бердичева та Бердичівського району». Про фронтовий досвід, громадську діяльність і депутатські пріоритети з ним вели розмову журналісти «РІО Бердичів».

Життя до війни на сході України

Звичайний бердичівський хлопець ходив до школи № 2, успішно опановував навчальні предмети, охоче займався фізкультурою. Як розповідає заступник директора БМГГ № 2 з навчально-виховної роботи Людмила Хомяк, Павло Гайдаманчук мав хороші здібності до різних наук: «Я викладала у нього українську мову та літературу. Дуже відповідальний і толерантний, ініціативний та активний. Відгукувався на будь-яке прохання». Після 9-го класу розумний хлопець вступив до Бердичівського політехнічного коледжу (нині коледж промисловості, економіки та права).

Цілеспрямований юнак продовжив навчання у Київському університеті туризму, економіки і права (спеціальність «Правознавство») та одночасно – на кафедрі військової підготовки Національної Академії оборони України. Отримавши вищу освіту, у 2005-му році став працювати в одній із юридичних фірм Києва. Незабаром, у 2007-2008-му роках, вирішив відкрити у столиці власну справу і самостійно зайнявся юридичною практикою. У 2013-му Павло Гайдаманчук повернувся до Бердичева. Були різні плани та прагнення, бажання здійснювати професійну діяльність у рідному місті… Почався Євромайдан. Небайдужий до всього, що відбувається в державі, Павло занурився у події Революції Гідності, ставши їх учасником. Долучився до ініціативних земляків, котрі у лютому 2014-го, коли почалась анексія Криму, створювали громадську організацію «Самооборона Бердичева та Бердичівського району», яку очолив активіст Майдану Сергій Адам’як.

Павло Гайдаманчук

Прийшла непрошена війна…

Ми спілкувалися з Павлом Гайдаманчуком, розпитуючи про участь в антитерористичній операції. Він згадував, розповідаючи стисло та лаконічно: дати, географічні назви… На початку весни 2014-го року Павло Гайдаманчук, офіцер запасу, прийшов у військкомат і зробив добровільний вибір – вступив до лав Збройних Сил України. Він чітко пам’ятає той день – 19-е березня, коли був мобілізований до 26-ої артилерійської бригади на посаду заступника командира протитанкової артилерійської батареї. Боронив нашу землю під Новим Айдаром, Щастям, Станицею Луганською, Кримським, Лисичанськом та на позиціях 31-го блокпосту. З серпня 2014-го року виконував обов’язки командира батареї. Восени, у вересні, отримав звання старшого лейтенанта. Разом зі своїм підрозділом до березня 2015-го відстоював суверенітет і територіальну цілісність України. Повернувшись до мирного життя, продовжив займатися підприємницькою діяльністю… Чи змінився його світогляд після 2014-го року, який став переломним моментом у новітній історії країни? Замислившись, чоловік відповів: «Так, було життя до і після війни. Не можу бути байдужим до долі свого міста, своєї держави. Продовжую відстоювати інтереси та права учасників АТО і членів їх родин. Нині відбувається велика інформаційна пропаганда з боку країни-агресора. Люди нерідко дезорієнтовані суперечливими меседжами у соціальних мережах. І потрібно протистояти цій інформаційній агресії. Ми своїм прикладом маємо показати нашим дітям, що можна любити свою Батьківщину не лише на словах, а й доводити це вчинками».

– У лютому 2015-го року учасники АТО міста і району об’єдналися в громадську організацію, яку Ви очолюєте…

– Я тоді приїхав у відпустку. Відчувалася необхідність у такому об’єднанні. Запропонував – люди відгукнулися. Заручившись підтримкою міської та районної влади, керівництва 26-ї артилерійської бригади, ми створили ГО «Спілка учасників АТО Бердичева та Бердичівського району».

– Які пріоритети в діяльності організації?

– Відстоювання виконання державою соціальних гарантій для учасників АТО та сімей загиблих захисників, передбачених законодавством України, сприяння в наданні їм оздоровчої, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги. В існуючий Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» були внесені зміни. На жаль, немає політичної волі до прийняття Закону в новій редакції… Велику увагу наша громадська організація також приділяє патріотичному вихованню молоді на прикладі членів Спілки, увічненню та вшануванню пам'яті і подвигів учасників війни, які віддали свої життя за Україну.

– Які суттєві кроки вже зроблені Спілкою і що на черзі?

– Громадська організація згуртувала велику кількість учасників АТО. Був розроблений механізм із забезпечення земельними ділянками наших захисників та членів сімей загиблих військовослужбовців. Є досягнення у такому питанні, як забезпечення належного рівня у наданні медичних послуг учасникам АТО. Члени організації постійно беруть участь у міських заходах із відзначення пам’ятних дат і державних свят. Долучаємося до збирання волонтерської допомоги для наших воїнів, які відстоюють східні рубежі країни. Є взаємодія з обласною та всеукраїнською організаціями, а також іншими громадськими організаціями міста, районів області та різних регіонів України у відстоюванні прав учасників АТО. У 2020-му році спільно з сім’ями загиблих побратимів ініціювали процес оновлення меморіалу «Слава Героям» для вшанування пам’яті загиблих учасників АТО міста та району. За основу взяли проєкт меморіального комплексу на Алеї пам’яті у Дніпрі. Отримали згоду на його реалізацію у Бердичеві. Наразі маємо наміри та бажання реалізувати цей проєкт у місті, змінивши банер, встановлений біля Вічного вогню. Хочеться, щоб цей процес був доведений до логічного завершення. У планах – впровадження проєкту щодо створення центру «Ветеранський простір» – місця, в якому можна зустрічатися сім’ям наших загиблих побратимів та учасникам бойових дій, проводити різного плану заходи. У майбутньому, прийшовши туди, можна буде отримати первинну юридичну чи психологічну допомогу, поспілкуватися в колі людей, що мають спільні спогади та досвід, отриманий у бойових діях на сході України, тощо. Налагоджуємо співробітництво з організацією, яка розвиває Програму ООН із відновлення та розбудови миру, у напрямку зміцнення громадської безпеки та соціальної згуртованості. У рамках Програми нам допоможуть облаштувати необхідне приміщення, зробити його комфортним для відвідувачів – не лише для членів громадської організації, а й для небайдужих людей, які готові долучитися до спільної важливої справи. На черзі – створення рекреаційного простору для ветеранів. Вже є домовленість щодо користування земельною ділянкою для реалізації проєкту за принципами зеленого туризму, щоб наші захисники мали можливість відпочити. Співпрацюємо з фахівцями у написанні відповідної Програми для отримання ґранту і реалізації проєкту.

Багаторічний секретар Бердичівської міської ради попередніх скликань Василь Толочко добре пам’ятає роки, коли створювалася ГО «Спілка учасників АТО Бердичева та Бердичівського району»: «Павло Гайдаманчук пройшов через горнило війни… Спілку очолює справжній патріот міста та України, поміркована й толерантна людина. Була знайдена спільна мова з іншими громадськими організаціями. Як у той час, так і зараз міська влада з великою повагою ставилась і ставиться до тих, хто боронив та продовжує захищати Україну». У квітні 2015-го року Павло Гайдаманчук був удостоєний найвищої міської відзнаки «Честь і слава Бердичева».

Павло Гайдаманчук: «Чітко знаю свої обов‘язки в якості депутата. Порядність та конструктив будуть!»

Отримавши восени мандат депутата Бердичівської міської ради, Павло Гайдаманчук написав у соціальній мережі: «Це новий статус для мене, який мене зовсім не лякає, адже я чітко знаю свої обов‘язки в якості депутата. Порядність та конструктив будуть». Чому учасник АТО вирішив пройти виборчі баталії і піти в політику?

– Фронтовий досвід загартував, сформував стійкість до негараздів у період соціально-політичної нестабільності в країні. Кожен із тих, хто став на захист держави, так чи інакше причетний до політики. Політичне підґрунтя стало причиною війни, а війна на сході України – інструментом політики. Маємо пропагувати самостійний розвиток України незалежно від волі та планів інших держав. Повноваження депутата розширюють можливість бути корисним для держави і гідно виконувати свої обов’язки перед виборцями на місцевому рівні.

– Чи виникають труднощі у взаємодії з колегами по корпусу?

– Ні. Присутнє порозуміння з депутатами інших фракцій. Головне, щоб депутати діяли, як єдина команда, на благо жителів нашої громади.

Розбудову української держави, переконаний народний обранець, голова постійної комісії міської ради з гуманітарних питань, необхідно розпочинати зі змін у своєму місті. Тут він народився, тут живе, працює і виховує разом із дружиною Веронікою 4-річного сина Валерія. Є простір, яким Павло Валерійович дорожить, – спілкування з друзями та однодумцями, дозвілля, котре воліє проводити з сім’єю. Прогулянки на природі, спільні поїздки на відпочинок надихають і зміцнюють сили. Павло Гайдаманчук – член правління Бердичівської міськрайонної організації українського товариства мисливців та рибалок. Колись на аматорському рівні чоловік займався баскетболом, нині часу на захоплення стало менше. Проте у вільні години привчає сина до вправ із фізичної культури. Із задоволенням малює разом із маленьким Валерчиком, допомагаючи юному митцю створювати цікаві сюжети та образи…

У Бердичеві і районі Павло Гайдаманчук – впізнавана людина. Депутата міської ради можна часто побачити серед учнівської та студентської молоді під час годин спілкування у залах шкіл, коледжів, ПТУ і бібліотек, на зустрічах із ветеранами різних поколінь у святкові та пам’ятні дні. У нього є своя думка, своя позиція, яку сповідує та якої дотримується. Молодому поколінню народний обранець радить здобувати гідну освіту і життєвий досвід, бути порядними, мати власні, тверді принципи та дотримуватися їх у повсякденному житті.

Павло Гайдаманчук

Павло Гайдаманчук

Павло Гайдаманчук

Павло Гайдаманчук

Павло Гайдаманчук

Павло Гайдаманчук

Відео

Офіційна інформація

Важлива інформація для ВПО та бердичівлян - родичів жителів Херсонщини

Важлива інформація для ВПО та бердичівлян - родичів жителів Херсонщини

06 червня 2023

Про зниклих безвісти в зоні підтоплення Херсонської області повідомляйте Уповноваженого зі зниклих безвісти

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.