П'ятниця, 28 Січня

Бердичівський мер не відмовився від участі в президентському телешоу

 Під назвою «Рада розвитку громад та територій», хоча міського голови Києва Віталія Кличка та мера Дніпра Володимира Філатова там не було. Але їх можна зрозуміти, бюджети їхніх міст дозволяють їм не сильно заглядати очільникам держави в рот, щоб випросити якусь чергову подачку.


Отже, по-порядку. 25 лютого, у Києві, у виставковому центрі «Парковий» (улюбленій локації нинішнього президента), відбулась нарада керівників органів місцевого самоврядування та очільників президентських обласних та районних адміністрацій з вищим керівництвом України – президентом, керівником його офісу, головою уряду та рядом міністрів.


Здавалося б, цілком нормальна річ, зібрати всіх цих керівників в одному місці, почути їх, прийняти до уваги зауваження тощо. Але в цьому зібранні було більше від гарно зрежисованого телевізійного шоу ніж від конструктивної робочої наради.


По-перше, запрошували до участі не всіх, а лише окремих представників регіонів. Так, від Житомирщини туди поїхали голова ОДА, його заступник, мери Житомира та Бердичева і сільський голова Станишівської ОТГ.


По-друге: прибулих на «форум» довго перевіряли, мотивуючи це безпекою президента, а потім розділили на дві половини. «Основних» гостей посадили кружком, щоб виглядало гарно на телевізійній картинці, а всіх учасників делегацій (в нашому випадку - це перший заступник міського голови та його радник) посадили окремо в іншому кутку зали і жодного фото чи відео з цього кутка в інтернеті так і не з’явилось. Навіть бейджики різні їм видали, на одних було написано «учасник», на інших – «гість».


Більше години тривали перевірки та «розсаджування» і нарешті, о 14.00, до зали зайшов і сів за своє крісло Зеленський та розпочалась пряма трансляція заходу. Годину звучали вітальні слова від нього, Шмигаля, Єрмака та інших урядовців, а з екрану присутніх привітали навіть європейські функціонери. Зеленський пафосно анонсував створення Конгресу місцевих і регіональних влад, указ про створення якого він підпише прямо тут. А Єрмак у своєму виступі згадав, що аналогічні потуги були у всіх Президентів від Кравчука до Порошенка, але їх ініціативи, сформовані під чергові вибори були недієвими та неефективними. А ось їх конгрес стане суперконструктивним, буде створюватись з двох палат, а його президія буде засідати щотижнево.


Наступну годину очільники держави милостиво надали для виступів представників з регіонів. Вибирали виступаючих, я так розумію, теж з телевізійних канонів «зрелищності».


Спочатку виступив мер Тернополя. Він стримано розповів своє бачення співпраці з центральними органами влади та зробив дві конкретні пропозиції: збільшити відсоток ПДФО (податку з доходів фізичних осіб), який має залишатись в громаді, та передати нарешті заклади професійно-технічної освіти повністю у власність місцевих громад, які вже кілька років фінансують цю галузь. Але все ж не стримався, щоб похвалити президента за його ідею з автотрасою М-30 та попросити прискорити будівництво транспортної розв’язки під Тернополем.


Наступним виступав мер Маріуполя, і тут вже дифірамби Зеленському зайняли чи не половину виступу. Але, поряд з цим «лизанням», прозвучало у цьому спічі і дещо важливе, що може бути застосоване навіть у нашому Бердичеві. Так, мер прифронтового міста, населення якого в результаті війни збільшилось на 120 тисяч чоловік сказав, що вони взяли собі на озброєння в бюджетному процесі правило 60 на 40. Тобто, 60 відсотків міського бюджету використовується на утримання міста (зарплати бюджетним працівникам, енергоносії тощо), а 40 відсотків – на розвиток. Завдяки цьому в 38 разів збільшили бюджет розвитку, що дало можливість, наприклад, замінити приватні маршрутки на 80% маршрутів новими комунальними автобусами, будувати нові комунальні об’єкти та реконструювати старі.


Тут слід нагадати, що останні 20 років у Бердичеві подавали як надзвичайне досягнення те, що міський бюджет є дуже соціальним і чи не 95% відсотків його витрачається на зарплати бюджетним працівникам та енергоносії комунальним об’єктам. Відповідно, на розвиток залишалось дуже й дуже мало. Та й у новому ЦНАПі Бердичева, який ось-ось має запрацювати на повну потужність, як перемогу анонсують надання 191 адмінпослуги, тоді як в маріупольському ЦНАПі таких послуг надається 470!


Потім ще виступили голови Луганської (схід) та Львівської (захід) облдержадміністрацій, які розповіли про свої досягнення, акцентуючи на тому, що їх попередники на цих посадах зробили значно менше, і, для годиться, надали слово меру Золотноші, який, як і його колеги, котрі виступали раніше, теж запропонував збільшити відсоток ПДФО, який залишатиметься в бюджетах громад.


Підсумовуючи виступи, Зеленський ще кілька разів пафосно заявив, що ініційований ним Конгрес буде не для піару, а для конкретних дій, і театрально підписав указ про його створення прямо перед об’єктивами телекамер. Як свою не менш грандіозну ініціативу президент представив необхідність ухвалення муніципального кодексу (те, що така ініціатива була задовго до нього сформульована у програмі партії «Пропозиція», він, звичайно ж, не згадував). І вже через п’ять хвилин після своїх «доленосних ініціатив» Зеленський у супроводі численної охорони покинув залу.


Тобто, ніяких тобі фото з мерами, ніяких відосиків, ніякого живого спілкування, яке в подібних заходах часто буває більш ефективним ніж пафосні промови, не було. Мери трохи поспілкувались між собою, зокрема Сергій Орлюк поговорив з дуже прогресивним очільником Миколаєва, але все ж умов для більш конструктивних переговорів, на жаль, на цьому заході не було передбачено. Він і задумувався, і організовувався, думаю, лише для того, щоб показати гарну телевізійну картинку про те, як Зеленський хвацько і вміло керує «понаєхавшими» до Києва мерами та головами його адміністрацій.


P.S. Слово «Бердичів» так ні разу не прозвучало на цьому заході, а слову «Житомир» повезло більше. Тут в черговий раз пообіцяли, що дадуть кошти на добудову злітно-посадкової смуги житомирського аеропорту. Тому, напевно, Сергій Сухомлин і сидів тихо на першому ряду, поруч з кількома іншими мерами обласних центрів та головами ОДА від правлячої партії, тоді як його однопартієць мер Дніпра проігнорував цей захід.


За матеріалами відеотрансляції та коментарями у Фейсбук

 Orlyuk1

Orlyuk2

Orlyuk3

Orlyuk4

Orlyuk5

Orlyuk6

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.