Актуальне інтерв’ю з Оленою Благодир, заступником Бердичівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — РІО Бердичів

Середа, 14 Квітня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Актуальне інтерв’ю з Оленою Благодир, заступником Бердичівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

12 бер. 2021 Вікторія Кучерява  

У грудні минулого року Олена Благодир була призначена заступником Бердичівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та ввійшла до складу виконавчого комітету міської ради. Про її ділові і професійні якості, перші впевнені кроки на новій посаді та прийняті рішення, бачення проблем і перспектив розвитку галузі ЖКГ міста читайте в нарисі-інтерв’ю.

Скажемо відразу: на контакт із журналістами посадовець пішла охоче, без жодних відмовок. І перше сприятливе враження розташувало до спілкування під час зустрічі. Імпонували пунктуальність, врівноваженість та доброзичливість Олени Олексіївни і чіткість викладу суті розглянутих питань. Визначивши часові рамки бесіди, обговорили глобальні проблеми, встигнувши вкластися у відпущені півгодини.


Жителька Бердичева, родом із Козятина


Бердичівляни – народ допитливий та прискіпливий, і коли відбуваються зміни у місцевих органах влади, цікавляться: хто та звідки. Отже, Олена Благодир народилася в м. Козятині. Закінчивши школу на «відмінно», вступила до Бердичівського маштехнікуму (нині коледж промисловості, економіки та права). Отримавши спеціальність техніка-технолога, продовжила навчання на заочній формі у Житомирському державному технологічному університеті. У 2007-му їй вручили диплом інженера-механіка. Протягом 2004-2009-го років працювала начальником дільниці будівництва газових мереж у Козятинському управлінні газового господарства, у 2009-2018-му – головним інженером дільниці, у 2018-2019-му роках – головним інженером Бердичівського відділення АТ «Житомиргаз», у 2019-2020-му – фахівцем з адміністративної діяльності Козятинської дільниці Хмільницького відділення АТ «Вінницягаз». Коли запропонували посаду заступника Бердичівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, погодилась, адже справа для жінки – не нова. Має достатній досвід управлінської діяльності, вміння співпрацювати і взаємодіяти з людьми та цілеспрямовано вирішувати поставлені завдання. Новообраного заступника міського голови не лякає й великий обсяг роботи у галузі ЖКГ.

«Я ж комунальник, – посміхається Олена Благодир. – Підприємств чимало, але праця цікава, намагаюсь усе швидко освоїти».


Житлово-комунальне господарство – величезний комплекс завдань

Займатися питаннями житлово-комунального господарства – непроста ноша відповідальності. Це багатогалузевий комплекс та одночасно важлива галузь економіки, яка має великий вплив на щоденне життя кожної людини і на ситуацію в країні загалом, починаючи з житла, водопостачання, водовідведення, теплопостачання, благоустрою, стану доріг і мостів. Йдеться про створення комфортних умов для життєдіяльності громадян. Від ефективної роботи підприємств ЖКГ значною мірою залежить соціальний клімат у країні і населених пунктах зокрема, залежить добробут людей.


– З чого Ви розпочали діяльність, ставши заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради?

– У першу чергу запустили перевірки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств, які функціонально мені підпорядковані, а це КП «Бердичівтеплоенерго», МКП «Бердичівводоканал», МКП «Бердичівкомунсервіс», МК ВЖРЕП № 7, МКАРС, Бердичівська міська комунальна пошуково-рятувальна служба на воді та КП «Комбінат комунальних підприємств». На даний час перевірки тривають. Здійснюється повний контроль. Відбуваються напрацювання з відключення від тепломережі деяких будинків, які на понад 90% опалюються автономно. Спільно з банками маємо розробити Програму щодо надання кредиту населенню для проведення індивідуального опалення. Працюємо разом із комісією з числа фахівців КП «Бердичівтеплоенерго», МК ВЖРЕП № 7, ПП «Житлоремекс 2», голів ОСББ з перевірки таких будинків. Є певні напрацювання: розроблена схема відключення, проходить відповідне обстеження.


– У сфері житлово-комунального господарства України функціонує велика кількість підприємств, організацій та установ. Разом із тим, незважаючи на потужний потенціал, ЖКГ перебуває у кризовому фінансовому стані. Що зараз є найбільш актуальним у сфері житлово-комунального господарства міста?

– Так, сьогодні житлово-комунальне господарство переживає значні труднощі і є найбільш технічно відсталою галуззю економіки України. Однією з найгостріших проблем є водопостачання, якість питної води. У цьому році ми будемо підписувати кредитний договір з NEFKO (Північною екологічною фінансовою корпорацією). Маємо замінити ділянку водопроводу довжиною 11 км та 14 насосних станцій. Складено перелік першочергових заходів, спрямованих на покращення життєдіяльності мешканців Бердичівської міської територіальної громади з проблемних питань у галузі житлово-комунального господарства, які потребують невідкладного вирішення у 2021 році.


– На засіданні сесії Бердичівської міської ради слухалося питання «Про звіт щодо виконання у 2020 році заходів Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2020 рік та Бердичівської міської територіальної громади на 2021-2022 роки (зі змінами)»…

– Є ще багато питань, які маємо вирішувати поступово. Зокрема, є проєкт із капітального ремонту дорожнього покриття вулиць Короленка, Бистрицької та Валерія Вітківського, тротуарів по вулиці Житомирській. Шукатимемо кошти для проведення необхідних робіт… Разом із начальником управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердичівської міської ради Русланом Броніславовичем Квятківським їздимо на всі об’єкти, щоб на власні очі все побачити й перевірити, перш ніж виділяти гроші...


– Чи часто Вам телефонують жителі міста? 

– Мій робочий день починається о 7-й ранку, закінчується – о 19-й вечора, а то й пізніше. Коли взимку щодня дороги засипало снігом, о 3-й ночі разом із депутатами виїжджали перевіряти, як їх очищають… Телефонують постійно голови ОСББ, мешканці громади. Питання – різні. Хтось повідомляє про те, що собака покусав, хтось питає, чому немає світла… Ми радимо жителям писати заяви, тоді їх питання вирішуватимуться швидше, ніж через телефонний зв’язок. Є чимало скарг, датованих попередніми роками, починаючи з 2016-го, які не були розглянуті раніше… Намагаємося контактувати з людьми, разом знаходити шляхи вирішення проблем.


– Під час розмов телефоном сваряться чи дякують?

– 50 на 50.


– Є час для відпочинку та занять улюбленими справами?

– У вільні від роботи години займаюся hand-made: декором великодніх виробів, створенням іграшок амігурумі, квіткових композицій. Коли є можливість, відвідую тренажерний зал. Із задоволенням їжджу на велосипеді, люблю бувати на природі, на своїй дачі…


Що ж, немає того виду діяльності, де б жінка не досягла успіху. Хочеться побажати Олені Благодир прагнути й досягати, створювати та втілювати…
Сфера житлових і комунальних послуг стосується кожної людини, і ті, хто працює в галузі ЖКГ, знають: це складна робота – щоденна, копітка й відповідальна. Кожний недолік, будь-які негаразди чи помилки – як на долоні. Можна багато міркувати про проблеми ЖКГ, які були та, на жаль, нікуди не щезли.

Сподіваємося, настане час, і жителі відчують те, що прописано в першочергових завданнях реалізації Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2020 рік і Бердичівської міської територіальної громади на 2021-2022 роки: забезпечення населення житлово-комунальними послугами належного рівня та якості.

Blagodir 02

Blagodir 03

Blagodir 04

Blagodir 05

Blagodir 06

Blagodir 07

Blagodir 08

Blagodir 09

Blagodir 10

Blagodir 11

Blagodir 12

Blagodir 13

Blagodir 14

Blagodir 15

Відео

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.