Роздрукувати цю сторінку

Депутат Бердичівської міської ради Денис Моцний: «Братися за справи, які корисні людям»

07 квіт. 2021 Вікторія Кучерява

Депутат Бердичівської міської ради Денис Моцний (фракція політичної партії «Слуга народу») – представник нової формації, людина сучасних поглядів. Він постійно перебуває у діяльності, яка вимагає багато часу, сил і відповідних навичок. Молодий, енергійний та цілеспрямований бердичівлянин спеціалізується на створенні відеоконтенту – одного з найперспективніших інструментів комунікації, який допомагає взаємодіяти з виборцями, висвітлювати соціально-значущі проблеми і демонструвати шляхи їх вирішення.

Розмова журналістів видання «РІО-Бердичів» із Денисом Моцним відбулася ввечері, на березі Гнилоп’яті, у міській зоні відпочинку. Він саме здійснював аерозйомку за допомогою дрона, коли сонце стояло низько над горизонтом. Відеоматеріал має розповісти жителям громади про перспективу розвитку та модернізацію міського пляжу, який у межах проєкту «Набережна» планують перетворити на місце відпочинку з пунктом прокату, сучасними спортивними майданчиками, пішохідними доріжками та дозвіллєвими зонами. До того ж промоційні відеоролики стануть джерелом необхідної інформації для інвесторів. Спостерігаючи за польотом дрона, ми вели розмову про важливість живого спілкування і можливості CRM-системи, зону комфорту для наших співвітчизників та людей, які проживають в Європі, про традиційний український менталітет, роль політичного виховання, українську мову – генератор патріотизму і ключ до вивчення історії, культури й традицій народу та вплив авторитету батьків на розвиток особистості дитини…


З родини Моцних, де взаємини засновані на довірі


Відвертий діалог із депутатом міської ради Денисом Моцним тривав майже півтори години. Традиційне питання – про батьків.


– Ви з тієї самої славної родини Моцних?

– Так. Мій батько Валентин Моцний 35 років віддав культурі. У 1979-му році він створив у Бердичеві єдину в області дитячу циркову студію «Диваки», ставши засновником школи циркового мистецтва у нашому місті. З неї вийшло багато артистів, відомих далеко за межами Житомирщини та України. Один з учнів батька, заслуженого працівника культури України, – Анатолій Залевський, легендарна людина зі світовим іменем, заслужений артист України, засновник театру «RIZOMA». Мама, Ірина Броніславівна, – родом із Білорусі, працювала провідницею на залізниці. Перебуваючи на гастролях, батько зустрів її і через дві години запропонував вийти за нього заміж, зрозумівши, що саме ця дівчина – його доля. З того часу вони разом по життю…


– Як проходили Ваші дитинство та юність?

– Син артиста цирку, я з дитинства «варився» у творчому котлі. З батьком об’їздив усю Україну вздовж і поперек, багато подорожував. Знаю ціну щоденної копіткої праці… Батьки виховали таку рису, як наполегливість.


– Ваша освіта?

– Закінчив школу №10. Потім навчався у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв. З часом отримав вищу освіту за спеціальністю «Психологія» у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка.


– Чому обрали професію психолога?

– Мені був цікавим цей напрямок: спілкування з людьми, вміння взаємодіяти з ними і розбиратися в характерах, розуміння їх станів та переживань... Нерідко спілкувався з деканом факультету – професором Олександром Леонідовичем Музикою. Пам’ятаю його слова про те, що психологом можна стати, освоївши певні алгоритми роботи, але справжніми психологами стають одиниці. Згодом я зрозумів, що психолог – не моя професія…


– Ваш трудовий шлях? Правда, що Ви працюєте з 9-и років?

– Так, уперше вийшов на сцену у 9-річному віці. У 2010-2012-му роках працював з колективом «Art Event Group» у Туреччині, в Анталії. Повернувся в Україну і згодом поїхав у Данію. Там гарував у поті лиця на тваринницьких фермах. Приїхавши на Батьківщину, організував свій бізнес на мобільному планетарії для реалізації спектра освітньо-розважальних послуг у школах та вищих навчальних закладах. Таким чином заробляв на життя. Навчався і працював. Звик сам себе забезпечувати, не покладаючись на інших. З батьками у мене повне взаєморозуміння, ми постійно підтримуємо одне одного… В умовах пандемії масові заходи заборонені, тому зараз більше займаюся візуалізацією. Створюю відеоконтент для публічних сторінок народного депутата України Богдана Кицака у соціальних мережах. Виступаю у ролі його помічника у цій сфері. Відеоконтент – ефективний спосіб передачі інформації для численної аудиторії. А для мене – стартовий майданчик для подальшої діяльності. Відеографія – це, скоріше, хобі і можливість творчої реалізації. У мене є задум займатися в школі «ProCut» – практичних освітніх курсах, де викладачі – експерти і професіонали з Української Кіноакадемії, котрі створюють різні програми і впроваджують цікаві проєкти. Зокрема, серед них – Любомир Левицький, відомий український та американський кінорежисер, продюсер і сценарист. Днями маю поїхати на заняття, щоб моє захоплення перейшло у професійне русло. Навчання прискорює процес освоєння знань, а практика відточує навички…


Прагнення допомагати людям – життєва необхідність


За підсумками місцевих виборів-2020 Денис Моцний уперше ввійшов до складу депутатського корпусу.


– Чому Ви вирішили стати депутатом? Що підштовхнуло до такого кроку?

– Завжди прагнув і прагну допомагати людям. Згадую, як займався мобільним планетарієм, дарував безкоштовні послуги дітям учасників АТО, дітям-сиротам та малюкам із малозабезпечених сімей. Для них година часу була яскравими емоціями і хвилинами щастя… Мені хочеться зустрічатися з виборцями, безпосереднє спілкування дуже важливе для кожного депутата. Тільки так можна зрозуміти проблеми людей, щоб допомогти їх вирішити.


– Як поставилися Ваші рідні до такого рішення?

– З розумінням. У нас щодо політики ніколи не було дискусій…


– З якими питаннями до Вас звертаються виборці? Як намагаєтеся їм допомогти?

– Питання – різноманітні. Особистого характеру, побутові та соціальні. Я готовий вирішувати такі, що приносять користь людям: облаштувати територію, налагодити взаємодію з тими, хто допоможе вирішити проблему, тощо. Думаю, є питання, які здатна врегулювати сама людина, а не міська адміністрація. Іноді думають, що депутат – всесильний, але насправді він – не чарівник. І треба говорити тільки про реальні речі…


– Чи є у Вас постулат, яким Ви керуєтеся, коли необхідно прийняти рішення?

– Керуюся логічним мисленням. Логіка – це наука життя. Вона дає людині знання, які та набуває, навчаючись на кожному кроці. Це інструмент вирішення проблем.


– На Ваш погляд, чому сьогоднішня молодь прагне йти в політику?

– Формується нове покоління політиків, не обтяжене старими стереотипами, з іншим світобаченням, яке прагне брати ініціативу у свої руки і просувати зміни в громадах. Треба поєднувати енергію молодості і силу досвіду старшого покоління… У «Слугах Народу» є люди без політичного досвіду, але вони готові змінювати країну. І результат буде з часом! Ми не хочемо бути популістами, обіцяти те, що хоче почути народ. У нашій команді переконані: якщо виникла проблема, треба подумати, перш ніж її вирішувати. Наприклад, є завдання – цеглина. Ти – свердло, яке має пройти певний шлях, щоб досягти мети. Хтось перестане свердлити на півдорозі, хтось буде рухатися до кінця. Дорогу здолає той, хто йде… Проблеми мають об’єднувати, а не роз’єднувати.


– Як реагує на Вашу  зайнятість та заклопотаність справами сім'я?

– Моя дружина Інна за освітою – менеджер-економіст, вона зараз знаходиться у декретній відпустці. У нас двоє дітей, старшій донечці Емілії – 6 років, молодшій Ельвірі – півроку. Дружина підтримує мене в усьому та розуміє. Пишаюся своїми дівчатами! Вдячний моїм рідним за те, що завжди поруч і надихають. 


– Улюблені заняття – свого роду релакс. У Вас є хобі?

– Я виріс у спортивній атмосфері. Колись займався еквілібристикою. Зараз намагаюся знайти час для бігу, плавання та тренувань у тренажерному залі. Можу зробити багато чого своїми руками: ремонт у будинку, приготувати смачні страви. І, звичайно, моє захоплення – відеографія. Можна навчитися всьому – було б бажання...


На думку Дениса Моцного, немає нерозв’язних питань, є справи, які можна реалізувати, якщо мати прагнення діяти. Народному обранцю – 31 рік, він упевнений у собі, довіряє своїм рішенням та вміє ставити мету і рухатися до її досягнення.

Motsniy 02

Motsniy 03

Motsniy 04

Motsniy 05

Motsniy 06

Motsniy 07

Motsniy 08