Роздрукувати цю сторінку

Депутат Бердичівської міської ради Жірайр Сарксян: «Головне завдання – допомагати людям…»

09 квіт. 2021 Вікторія Кучерява

Депутат Бердичівської міської ради Жірайр Сарксян (фракція політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ») – з числа тих, хто чітко знає, що задля своєї мети потрібно багато і завзято працювати. Він толерантна й доброзичлива людина та чудовий сім’янин, люблячий чоловік і турботливий батько. Цілеспрямовано розвиває свій бізнес, не стоїть осторонь чужих проблем і намагається допомагати їх вирішити, незважаючи на зайнятість будівельними справами.

Про свою підприємницьку й депутатську діяльність, життєву позицію та бачення пріоритетів розвитку територіальної громади народний обранець розповів у розмові з журналістами.


Династія родини Сарксян: одна сім’я – одна професія


Жірайр Сарксян народився в одному з найдавніших і найпрекрасніших міст світу з багатою історією та дивовижно красивою природою – столиці Вірменії Єревані, який називають музеєм під відкритим небом... Його батько, Альберт Георгійович, – досвідчений будівельник, мама, Азатуї Абрамівна, – працівник торговельної сфери. Коли Жірайр закінчив 1-й клас у Вірменії, його родина переїхала до України. Хлопчик став учитися у міській гуманітарній гімназії № 2. Троє синів Сарксянів: старший Сурен, середній Жірайр і молодший Едуард – пишаються своїми батьками та їх досягненнями і змалку вирішили продовжити справу голови родини. Отож вступили до Бердичівського професійного будівельного ліцею та, закінчивши заклад, пішли стопами батька. Жірайр отримав середню спеціальну освіту і був призваний до лав Збройних сил України. Строкову службу юнак проходив у військах зв’язку у Броварах… Все життя його тата – свого роду будівництво. Він побудував міцну сім'ю, навчив дітей поважати людей і цінувати працю. Сини завжди прислухаються до порад Альберта Георгійовича, його настанови стали дороговказом у житті. Ми спілкувалися з Жірайром Альбертовичем, і він спокійно та щиро розповідав про рідних й улюблену професію, яка залишає свій слід в історії на століття: «З кожним роком я все більше переконувався, що зробив правильний вибір, знайшов справу свого життя».


– Як Ви починали трудовий шлях? Які навички придбали, і як вони допомогли в майбутньому?

– Працював із батьком із 14-и років. Він займався будівництвом та бізнесом. Ми з братами допомагали йому, коли жили у Романівці. У батька була своя будівельна фірма, я в ній працював протягом семи років. А потім відкрив власну справу – третій рік поспіль керую приватним підприємством «Анікарм». Займаюся виробництвом металевих конструкцій – складських приміщень, ангарів, зерносховищ, чимало їжджу Україною. Звик працювати – цим живу. Те, що зараз маю, зароблено власною наполегливою працею. Кажуть: «Вік живи – вік учись». Ця українська народна мудрість сьогодні актуальна, як ніколи. Постійно дізнаюся щось нове у сфері будівництва, хочеться розвиватися. У цьому році будував два корівника та обшивав склад під техніку у селі Слободищі. Є плани на майбутнє… Хоча будувати зараз непросто, тим більше, що робота – сезонна. Наші вітчизняні замовники дуже економні, а будівництво – відносно тривалий і витратний процес, який вимагає чимало сил, часу та грошей…


– Можете поставити будинок своїми руками?

– Без проблем! Досвід є…


– Ваші захоплення та вподобання?

– Колись я займався футболом, тренувався у Олександра Івановича Подгорчука, брав участь у змаганнях. У школі захоплювався рукопашним боєм. Зараз, якщо запрошують, іноді граю на аматорському рівні у футбол, волейбол та настільний теніс. Люблю слухати музику… Яку? В залежності від настрою…


– Хто у Вас у сім’ї куховарить?

– Чудово готує різні страви моя дружина Анік. Коли я у поїздках, далеко від дому, то займаюся цим сам.


– Де і як відпочиваєте?

– Намагаємося бувати з сином на дитячих майданчиках. Сімейне дозвілля проводимо на природі. При нагоді відпочиваємо у різних місцях України.


«Потрібно планомірно вирішувати наболілі проблеми…»


Бути депутатом місцевої ради – непросто, поділився думками Жірайр Сарксян, ця діяльність вимагає великої відповідальності. З виборцями народний обранець комунікує постійно: йому пишуть і телефонують, з ним радяться і просять допомоги. Будучи людиною доброю та чуйною, Жірайр Сарксян із розумінням ставиться до проблем багатодітних сімей. Траплялося, що не зміг відмовити у проханні про допомогу жительці Вінниччини, розповів молодий чоловік.


– Чому Ви вирішили стати депутатом міської ради?

– Прагну позитивних змін у громаді. Правда, не все в силах депутатів міської ради. Звичайно, вони намагаються допомагати, але не завжди все виходить. Від депутата багато що залежить, але не все. Я по можливості надаю допомогу, про яку волію не розповідати у соціальних мережах. Не люблю зайвого пафосу та галасу. Люди звертаються щодо різних проблем: матеріальної допомоги, зграй бродячих собак на вулицях, які іноді можуть бути небезпечними для дітей, просять підказати у питаннях приватизації землі та іншому. Намагаюся щось зробити, але депутатські бажання не завжди збігаються з можливостями міського бюджету.


– Якими бачите зміни в житті Бердичівської територіальної громади?

– Хочеться зводити нові будівлі, створювати умови, щоб було більше робочих місць, щоб люди, які вміють і хочуть працювати, не залишали рідні місто та села, шукаючи десь заробітку…


– Ваші життєві цінності?

– Найбільша цінність – сім’я, благополуччя, мир і злагода в родині. Хочеться приділяти їй більше уваги. Найкращі миті, коли ми збираємось разом… Дружина розуміє мене і підтримує в усьому. Це великий плюс у сімейних стосунках і в досягненні успіхів у справах.
Жірайр разом із дружиною Анік виховують 4-річного сина Армена. Їх імена – у назві підприємства «Анікарм». Днями народився ще один малюк – Геворг Сарксян. Вільний час Жірайр присвячує сім’ї, а коли випадає можливість, їздить із друзями на риболовлю. Двадцять третього травня депутату міської ради виповниться 33 роки…


Дякуємо Жірайру Сарксяну за цікаву та щиру розмову і бажаємо плідної професійної та депутатської діяльності, оптимізму, енергії, сімейного затишку, довголіття і реалізації всіх планів.

Sarksyan 02

Sarksyan 03

Sarksyan 04

Sarksyan 05

Sarksyan 06

Sarksyan 07

Sarksyan 08

Sarksyan 09